Stránka 1 z 1

Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: stř 20. pro 2017 0:15:46
od Sakul
Zadání výroby Profi plošného spojeTakže zde se můžeme pobavit kde a jak nechat vyrobit PCB a hlavně za kolik. Máte nějakou zkušenost? Podělte se o ni.

Program pro prohlížení Gerber dat:
https://www.numericalinnovations.com/pa ... ber-viewer

Kde objednat výrobu PCB:
https://www.itead.cc/open-pcb/pcb-prototyping.html

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2018 11:51:53
od schusterj
Tak DPS lze objednat i tady:
https://jlcpcb.com/

Výhody:
při exportu dat hned vidíte náhled desky, jednoduchá konfigurace, bezkonkurenční cena, rychlost výroby, sledování procesu výroby.

Za oboustranné desky s prokovem a potiskem o rozměrech 87 x 94 mm jsem zaplatil za 10Ks. 230Kč i s dopravou.
Kvalita je perfektní, desky ofrézované-né stříhané jak je zvykem.
Dále je možné zde nakoupit součástky, má to tu výhodu, že pošlou současně s DPS. Například za spínané stabilizátory 5V/1A jsem za 10ks zaplatil v přepočtu 547Kč (u GM 198Kč/ks).

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2018 12:28:40
od Sakul
Jo tady už taky dlouho objednávám. Ceny jsou lepší a hlavně pro mne je dobré, že rovnou můžete zadat výrobu kovové šablony pro nanesení cínu u SMD desek.

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: úte 15. led 2019 17:53:41
od ulitej
Zdravím - tak nějak jsem chtěl na zkoušku využít návodu na převod dat z mého asi 30 let starého Eaglu a bohužel né a né na to nějak přijít . No asi nejhorší závada bude mezi židlí a klávesnicí. Nebyla by tady sehnatelná pomoc někoho kdo by zkusil mé data připravit na odeslání za "hranice všedních dnů" Cena tady v Čechách mi vycházela na 170 a doprava to jen tak pro info. No ještě jeden problém tady je - jde vkládat do tohoto fóra případná příloha.
Dík za případnou radu nebo pomoc lada (Jablonec nad Nisou)

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: úte 15. led 2019 18:27:59
od Sakul
Ahoj,
určitě by to nebyl problém. Zabal soubor BRD do nějakého archivu ideálně ZIP a vlož to sem jako přílohu. Vkládání příloh je pod oknem psaní příspěvků jako karta Příloha. Tam můžeš soubor vložit až do velikosti 20MB. Případně tam jde vložit těch příloh více.

Jinak doporučuji pořídit nějakou novější verzi Eaglu. Mám otestováno, že soubory pro Cam procesor s nastavením exportu do Gerberu fungují jak na verzi 6, tak i 7.

Jen se zeptám, kde v Čechách vyrábí PCB za 170Kč?

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: úte 15. led 2019 19:53:20
od ulitej
Takže studuji tu přílohu , jinak já objednávám www.plosnaky.cz majitel asi pan Hnídek kousek od Pardubic . Výroba je defakto ze dne na den .

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: úte 15. led 2019 19:57:11
od ulitej
Tak nyní ta příloha. je to jednostranný DPS

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: úte 15. led 2019 20:22:31
od Sakul
Tak jsem kouknul na ten odkaz a už jsem na to někdy narazil. Bohužel je to jeden z těch dražších a neumí prokov, takže pro mne nepoužitelné.

Jinak tedy přikládám vygenerovaná data. Doporučuji je projít v nějakém prohlížeči Gerber souborů, zda je vše jak má být.
Třeba zde Gerber Viewer

Objednat doporučuji u https://jlcpcb.com/, kde tě 10Ks této desky vyjde na 50Kč + necelých 200Kč za poštovné. Zrovna včera jsem tam objednával s expresním dodáním do 4 dnů za 580Kč 10ks PCB.

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: úte 15. led 2019 21:17:03
od ulitej
Moc a moc děkuji za pomoc , k tomu Eaglu 6 nebo 7 tam asi nepochodím protože se asi nevejdu do limitu co má peněženka. Jistě prokovené díry jsou problém nyní by měli být snad vyrobitelné na Technické universitě v Liberci "jakoby svépomocí" , ale pro mě zatím spíš vždy návrhy na domácí výrobu , proto tak humpulácké provedení desky co jsem poslal do přílohy. Jen tak pro informaci tvořím DPS pro kamaráda , který se zajímá simulátorem našeho letadla ALCA 159 www.kuknamys.cz no pokud by tato informace byla mimo téma tak to jde snad smazat administrátorem a tím se omlouvá předem.

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: čtv 14. úno 2019 18:51:30
od ulitej
Tak touto cestou děkuji za tento "strom" týkající se výroby tištěného spoje v zahraničí u výše zmiňované firmy JLCPCB. Sice jsem zadal pomalou přepravu takže jsem si počkal téměř jeden měsíc , ale výsledek je opravdu naprosto vynikající. Takže opravdu dokud to bude možné tak se opravdu vyplatí využít těchto "zázračných" služeb.

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: stř 06. bře 2019 22:03:14
od ulitej
Zdravím a přicházím z dotazem. Mám již potvrzenou výrobu a odeslání druhé zakázky ve firmě JLCPCB , která je tady zmiňována , vše jasné u této firmy je pokud se jedná o PCB do velikosti 100 x 100 mm. Ve videu je ovšem ukázáno objednání malé serie u jiné firmy. Takže můj dotaz je to Sakul - objednáváš větší PCB také u JLCPCB nebo u té firmy z videa.
Prostě neznalost anglického jazyka , i když se používá překladač je stále limitující a musí člověk využívat rady zkušenějších.

Re: Zadání výroby Profi plošného spoje

PříspěvekNapsal: stř 06. bře 2019 22:19:27
od Sakul
Normalne objednavam i vetsi PCB. Ono to po nahrani dat prepocita cenu dle velikosti. Stejne tak pokud se obednava vic ruznych PCB, je prvni za 2USD a dalsi pak za 5USD pokud se vejdou do 100x100mm. To co je ve videu uz nepouzivam neb jsou drazsi.