OrangePi ZERO a Repetier server

Toto fórum je věnováno sekci POČÍTAČE na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: OrangePi ZERO a Repetier server

Příspěvekod schusterj » ned 25. bře 2018 23:07:21

Díky za super návod. Tak nějak jsem postupoval, ale tu kamerku s tím páskovým připojením jsem nerozchodil. Ale nevadí, objednal jsem tu USB kameru TRUST.
Cena je 300,- tak že to celkem jde. No jinak jsem se dočetl, že ta kamerka je problém rozchodit (myslím tu s tím páskem) se systémem 5.25 a UP.
Musí se tam dělat nějaký harakiri. Něco jsem zkoušel, ale něco jsem asi dělal špatně. No počkám, jestli se Vám to povede rozchodit.
Jinak ještě jednou díky za super návody, které musí zvládat i ti méně technicky zdatnější.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: OrangePi ZERO a Repetier server

Příspěvekod Sakul » ned 25. bře 2018 23:18:50

Zítra vyjde další video s počítačem RaspberryPi a tam je instalace ukrutně jednoduchá a fungují jak USB, tak i tím páskem připojené kamery. Navíc Repetier server má více možností nastavení a vše funguje hned na první zapnutí a nemusí se nic doinstalovávat.
Momentálně jen řeším zprovoznění malého LCD displeje, přes který se pak dá i tiskárna ovládat. Tak snad se to podaří. Od teď budu používat asi už jen RaspberryPi. Přece jen podpora pro něj je mnohem větší než pro orangePi.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: OrangePi ZERO a Repetier server

Příspěvekod schusterj » ned 25. bře 2018 23:27:38

.....jo a ještě co se týče toho USB habu. Zjistil jsem, že ten problém způsobovalo připojení obou tiskáren, pralo se tam to napětí z Arduina. Nedělalo tam dobře, že tam šli dvě napětí proti sobě z obou tiskáren. Když jsem proškrábl ten plošňák, jak jsem psal (přerušil napájení) v tom habu do USB, tak je klid a všechno funguje jak má. Taky je perfektní, že se dá ovládat v Repetier serveru osvětlení. Mám tam Led pásek ovládaný přes mosfet co jsem zrovna měl po ruce a nakonfiguroval ve firmware pin D4 na zapínání osvětlení. Bude to dobrý pro tu kameru i když má přísvit, může se nechat vypnutej.
Tak to jen doplňující info...
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: OrangePi ZERO a Repetier server

Příspěvekod schusterj » ned 25. bře 2018 23:34:51

Jo jo, taky jsem na to RaspberryPi a koukal že mají na stránkách img. Koukal jsem i na videa a s tím dotykáčem už je to paráda.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: OrangePi ZERO a Repetier server

Příspěvekod Sakul » čtv 29. bře 2018 15:58:45

Právě jsem na YouTube objevil zajímavou přednášku o zprovozňování počítačů OrangePi, kde je mnoho zajímavých věcí, které jsem nevěděl, ale určitě je dobré je znát pokud se těmito počítači zabýváte.
Takže rozhodně doporučuji se na to podívat.



INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: OrangePi ZERO a Repetier server

Příspěvekod schusterj » pát 30. bře 2018 6:41:50

No přednášky opravdu perfektní, študoval jsem i další fóra a trochu mě zarazila ta životnost karet. No mít doma tiskový server a po měsíci měnit kartu a vše znova pracně nahrávat? No to přeci ztrácí smysl. To chce opravdu zvážit a nějak vylepšit...... :?
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: OrangePi ZERO a Repetier server

Příspěvekod Sakul » pát 30. bře 2018 10:58:45

No on to v té přednášce říká. V první řadě to chce kartu vyzálohovat (udělat si image rozchozeného systému). K tomu jde použít nástroj Win32DiskImager. No a potom se zakáže systému zápis na kartu.
Jinak se říká že životnost karty je cca do roka, přičemž záleží na její velikosti. čím větší tím déle.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Předchozí

Zpět na Počítače


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron