Tiskové servery pro 3D tiskárny

Toto fórum je věnováno sekci POČÍTAČE na webu Sakul World.
  • Advertisement

Tiskové servery pro 3D tiskárny

Příspěvekod Sakul » ned 01. pro 2019 15:49:54

Už celkem dlouho provozuji 3D tiskárnu ovládanou tiskovým serverem a to konkrétně Repetier server.
V podstatě jsem s ním naprosto spokojen. Nicméně mám takové zprávy od Ježíška, že mi přinese něco od Mosaic. No a tam se používá OctoPrint. Takže jsem se jal testovat i tento server se zaměřením na Canvas HUB. V tuto chvíli jsem to nějak rozjel a při té příležitosti jsem se poohlédl ještě po dalších serverech, jež jde použít pro řízení 3D tiskáren. Otestoval jsem i AstroPrint.
Nicméně proč to sem píšu. Mým záměrem je sepsat nějaký manuál pro každý z těchto serverů. No a zde by se hodila nějaké Vaše pomoc, například pokud máte nějaké zkušenosti, nějaké vychytávky a tak podobně. Případně pokud víte i o nějakém jiném serveru, neváhejte mi o něm napsat. Manuál bude následně volně k dispozici a nejspíš vzniknou i nějaká ta videjka na YouTube.

V příštím roce se můžete těšit na celkem obsáhlou sérií článků o stavbě 3D tiskárny se zaměřením na elektroniku, připojení k WIFI a právě tiskový server Repetier.
Vše bude vycházet v časopise Praktická elektronika - Amatérské Radio od čísla 4. Nicméně s mými články se v tomto časopise můžete pravidelně setkávat již od roku 2011. Takže si to rozhodně nenechte ujít.

Takže jsem se rozhodl, že pokud by měl někdo zájem o některý z tiskových serverů, ale nemá zkušenost si to sám zprovoznit, mohu nabídnout buď předinstalovanou microSD kartu s patřičným serverem, kterou pak stačí jen vložit do HW sestavy. Případně mohu dodat celý tiskový server včetně Raspberry, LCD displeje 3,5" a krabičky. Za určitých okolností je možná i varianta s mSATA diskem.
Takže pokud by měl někdo zájem dejte vědět ideálně na mail.


Takže zatím seznam tiskových serverů které jsem testoval a na které bych chtěl sepsat podrobnější návod:
1. Repetier server - Zde na fóru
2. OctoPrint - Zde na fóru
3. AstroPrint
4. ???
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tiskové servery pro 3D tiskárny

Příspěvekod ulitej » stř 04. pro 2019 19:23:36

Tak to jsi musel být hodně hodný , já si zatím jen ty 3D tiskárny prohlížím a prohlížím . Velký impuls by pro mě byl odzkoušený update třeba Rebelu s tímto co prodává číňan
https://www.aliexpress.com/item/4000144 ... b201603_52
No již se těším na nějaké novoroční videjko s multi materiálem.
Uživatelský avatar
ulitej
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned 13. led 2019 13:34:31

Re: Tiskové servery pro 3D tiskárny

Příspěvekod schusterj » stř 11. bře 2020 21:12:14

Takže taková malá zkušenost s RPi model 3B+. Tyto modely je možno bootovat přímo z USB disku, aniž by bylo třeba něco měnit. Prostě klasika-nahrát obraz pomocí programu Etcher na USB disk místo na kartu.
Vložit do Pi a už jen čekat až nabootuje. Zkoušel jsem všemožné obrazy- Kodi, Octoprint, Raspbian....atd. Vše fungovalo bez problémů. Ale pozor, už to nefunguje u Pi4 a jiných!!! Pi4 jsem testoval a opravdu to nefunguje.
Proto si myslím, že kombinace RPi 3B+ a Octoprint, který jsem testoval z hlediska spolehlivosti a jeho jednoduchého nastavení je dobrá volba pro jednoduché bezdrátové řízení tiskárny. Sám testuji tisk přes WiFi.
Připojil jsem i web kamerku co jsem měl v šuplíku a jela hned na první zapojení. Používám doma už delší dobu pro další tiskárny Repetier serwer, ale musí se zaplatit aby se dal plně využít a hlavně mi jede na klasickém mini PC pod Linuxem.
Píšu to proto, že mě u různých RPi projektů odrazovala SD karta pro její nespolehlivost. Časem prostě odejde a je jedno jakou značku použijete. Názory se na to různí.
Tak to asi vše.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37


Zpět na Počítače


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků