Zajímavé klony a konstrukce.

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Zajímavé klony a konstrukce.

Příspěvekod chevyus » úte 13. bře 2018 16:56:46

Co si myslíte o této konstrukci?
Kód: Vybrat vše
https://www.youtube.com/watch?v=Uc4dX_7DHak

Líbí se mi ty pojezdy. Jsou sice trochu dražší, ale bude to asi proti tyčím trochu jinej level.
Hlavně pod stolek a X osu.
Co vy na to vy zkušení? Sakule?
Uživatelský avatar
chevyus
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 01. bře 2018 19:47:03

Re: Zajímavé klony a konstrukce.

Příspěvekod neilz » úte 13. bře 2018 21:47:24

vyhozeny penize, tebe linearni tyce nejak limitujou ?
Uživatelský avatar
neilz
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 19. srp 2017 16:58:32

Re: Zajímavé klony a konstrukce.

Příspěvekod Sakul » stř 14. bře 2018 0:11:17

Vypadá to pěkně, ale na tiskárnu je to až zbytečně bytelné. Navíc ta cena jen za to lineární vedení bude kolem 5000-10000Kč (v Číně levnějc, ale zase pochybná kvalita), což je půlka nebo celá tiskárna. Todle je bomba na nějaké obráběcí CNC.
Třeba ten stolek by šel zpevnit podepřenými tyčemi, pokud by jsme to chtěli až takto vylepšovat, toto řešení používá tiskárna Posejdon.
Na druhou stranu to řešení není špatné a pokud do toho někdo chce investovat ty peníze proč né.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Zajímavé klony a konstrukce.

Příspěvekod chevyus » stř 14. bře 2018 18:35:11

Ne tyče nelimitují. Já si, ale pohrávám s myšlenkou jiné konstrukce tiskárny. Na současných reprap strojích mi vadí jejich zbytečná složitost a díky tomu i zbytečná velikost.
Před časem jsem objevil tiskárnu Cetus 3D, bylo to tuším na kikstarteru, ale nejsem si úplně jistý. Líbí se mi ta jednoduchost. Je to jen taková šibenice. Vypadalo to dost pevně. S těmito pojezdy by to mohlo pěkně fungovat.
Nevím samozřejmě jak kvalitní jsou z číny, ale na Ali jsem je zahlédl za asi 20$ v délce 400mm.

Kód: Vybrat vše
https://www.youtube.com/watch?v=Cgs4675jOtA


Našel jsem video.
Uživatelský avatar
chevyus
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 01. bře 2018 19:47:03

Re: Zajímavé klony a konstrukce.

Příspěvekod neilz » čtv 15. bře 2018 16:12:41

ta tiskarna je tak malinkata proto protoze kazdemu kdo se trochu venuje konstrukcim je jasne ze cim vetsi bude tim nepouzitelnejsi to bude
Uživatelský avatar
neilz
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 19. srp 2017 16:58:32

Re: Zajímavé klony a konstrukce.

Příspěvekod chevyus » pát 16. bře 2018 22:31:54

Malinká? Vzdyť má tiskovou plochu 180x180x180mm, jen o 20mm menší než Rebel. Z osu bych dal na dva ty lineární bazmeky vedle sebe a x-ový výložník můžu udělat klidně
třeba 300mm a nemůže se to pohnout. Jen jde o to jaké vůle tam číňan má. Nestavím to, jen uvažuji, že bych se v budoucnu do něčeho podobného vrhnul.
Uživatelský avatar
chevyus
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 01. bře 2018 19:47:03

Re: Zajímavé klony a konstrukce.

Příspěvekod Alex6K » pon 09. črc 2018 18:16:07

Dobrý den
Zajímalo by mě jaký typ 3d tiskárny je "použitelnější", na tomto fóru se řeší hlavně tiskárny na styl rebela. Ale mě tak napadá jestli by nebyla lepší tiskárna kde se pohybuje stolek nahoru a dolů a po vodorovných osách se pohybuje extruder (např.: HyperCube Evolution)? Pak by se celý výtisk nepohyboval a zvláště u pružnějšího materiálu který se při větší velikosti může lehce pohupovat a tím způsobovat nepřesnosti, dále by se tímto pohybem neochlazovala podložka (např.: Mk.3 která na to trpí, zvláště v chladnějších měsících). Tato konstrukce by pak mohla tisknout i rychleji. Popřípadě jestli by se zde vyplatilo použít lineární vedení? Naproti tomu když by byl extruder zavěšen na těch dvou vodorovných osách mohl by také dělat neplechu.
Budu rád za vaše názory na + a - těchto konstrukcí.
Uživatelský avatar
Alex6K
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. črc 2018 19:12:27

Re: Zajímavé klony a konstrukce.

Příspěvekod Sakul » pon 09. črc 2018 20:03:49

Osobně se chystám už nějaký čas na stavbu HyperCube Evolution. Většinu věcí mám připravenou a v podstatě čekám až bude trocha času. Ne té konstrukci se mi líbí, že všechny motory jsou na pevno a pohybuje se minimum elektriky, takže je menší šance, že se něco pokazí. Na druhou stranu tato konstrukce tiskárny zabírá poměrně hodně místa a konstrukce je složitější. Taky ten bovdenový systém mě trochu odrazuje. Ale na druhou stranu si ho chci vyzkoušet, takže uvidím.
Ty lineáry bych chtěl také vyzkoušet. Jen se jich dost bojím. Viděl jsem nějaké recenze lineárů koupených v Číně a je to dost loterie. A kupovat kvalitní se podle mě nevyplatí cenově, pač to jsou fakt dardy. Asi si nějaké objednám u číňana a uvidím.
Holt nápadů a námětů co bych chtěl otestovat je plno jen mít na to čas, vybavení a prostory.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků