Tisk zrcadlově

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Tisk zrcadlově

Příspěvekod Erigo » čtv 28. bře 2019 15:23:44

Zdravým všechny 3D tiskaře. Postavil jsem si kostku s klasickýma osama X, 2x Y(Y+E1) a Z koncáky mám daný na min a Switch on GND, normally open. Vše funguje, pěkně si určí endstopy a tiskne tam kde má jen zrcadlově. Jako desku mám Ramps 1.4, program i firmware Repetier. Vůbec netuším co s tím aby tiskla tak jak má. Děkuji za každou radu. Přidávám i můj config
Přílohy
Configuration.h
(36.3 KiB) 246 krát
Uživatelský avatar
Erigo
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. bře 2019 15:01:36

Re: Tisk zrcadlově

Příspěvekod Sakul » čtv 28. bře 2019 19:59:32

Hlavní je, aby souhlasil nulový bod tiskárny a sliceru. Běžně je to levý přední roh (na tiskárně roh do kterého tiskárna najede po zhoumování všech os).
Koncáky by měly být pokud na nich není stroj najetý sepnuté, takže se používá rozpínací kontakt s konfigurací Switch on GND, normally closed.
Taky jsem koukal, že máš nastaveno na osy X a Y 800kroků/mm. To je nějak strašně moc né? Co tam máš za převody? To vypadá jak kdyby jsi měl nastaveno 128 mikrokroků na driveru.
Dále jsem koukal, že máš nastaveny 2 motory + 2 drivery pro osu Y, ale už nemáš nastaven druhý koncák. To je podle mého špatné nastavení. Buď používáš jen jeden koncák a v tom případě pro oba motory ten samý driver nebo pro každý motor driver, ale pak musí mít každý motor koncák. Jinak se můžou rozhodit kroky.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků