Potřebujete naprogramovat procesor, DPS nebo sadu součástek?

Toto fórum je věnováno sekci ELEKTRONIKA na webu Sakul World.

Moderátor: Spolupracovníci

  • Advertisement

Potřebujete naprogramovat procesor, DPS nebo sadu součástek?

Příspěvekod Sakul » ned 01. srp 2010 17:33:41

Pokud Vás některá konstrukce zaujala a chtěli by jste si ji postavit, ale nemáte možnost naprogramovat mikroprocesor, vyrobit desku plošného spoje nebo se Vám nechce shánět sadu součástek, je tu toto téma právě pro Vás.

Aktualizace podmínek 31.5.2019

Předem chci všechny upozornit, že nemohu vystavit žádný doklad. Píšu to již v úvodu, aby nedošlo zbytečně k nějakým nedorozuměním. Jde pouze o koníčka a neživím se tím.
Pečlivě si pročtěte všechny body v tomto tématu a jen pokud je vezmete na vědomí a budete s nimi souhlasit pokračujte dál.

Co mohu dodat?
1. V první řadě Vám mohu zaslat naprogramovaný procesor pro jakoukoli konstrukci uveřejněnou na mém webu. Pokud existuje pro danou konstrukci několik verzí programu vždy uvádějte jakou požadujete verzi. Pokud tak neučiníte, bude Vám zaslán procesor s nejnovější verzí programu nebo s verzí programu, která je pro danou konstrukci obvyklá. Po dodání již není možno reklamovat verzi programu a je nutno zakoupit nový procesor s patřičnou (správnou) verzí programu.
2. Desku plošného spoje – Pro jakoukoli konstrukci na mém webu mohu dodat desku nebo desky plošných spojů. Veškeré dodávané desky jsou zhotoveny fotocestou a nejsou vrtané (vrtání na CNC je možné za příplatek 0,2Kč díra a je nutno to dohodnout předem. Některé konstrukce již obsahují profi PCB včetně vrtání, prokovů, nepájivé masky a popisků). Zároveň jsou opatřeny ochranným lakem, který je před pájením nutné očistit. Lze použít ředidlo nebo nějaký jiný vhodný čistič (líh použít nelze, protože lak mu odolává). Desky nejsou vyráběny profesionálně a proto se může stát, že mohou mít drobné nedostatky (nedoleptané drobné můstky nebo přeleptané některé drobné cesty). Proto je nutná pečlivá kontrola před osazením a případná oprava spojů. Snažím se sice těmto problémům vyhnout, ale občas se to prostě nedá uhlídat. Zároveň pokud daná konstrukce obsahuje několik DPS, případně různé verze (například různé desky pro displeje), je nutné přesně specifikovat jaké desky a v jakém rozsahu požadujete. Opět pokud to nebude jasně uvedeno odesílám desky jež jsou v nejnovější verzi, případně jsou pro konstrukci nejobvyklejší. Pozdější reklamace není možná a je nutné objednání správných desek.
3. Sady součástek nebo jednotlivé komponenty. Pro každou konstrukci mohu dodat kompletní sadu součástek, případně pouze některé, které Vám například chybí. Veškeré součástky jsou nové nepoužité. Zároveň si vyhrazuji právo zaslat součástku jiného označení než je uvedeno v dokumentaci, pokud to nebude mít vliv na správnou funkci celé konstrukce. Jedná se například o součástky jiných výrobců, které mají jiné označení, ale jejich funkce je totožná (například integrovaný obvod D146D lze dodat ve verzi 7446 nebo 74LS247).
4. Kompletní osazené a oživené zařízení. Nabízím možnost nechat si požadované zařízení mnou sestavit a oživit. Nicméně takovéto zařízení je dodáno formou osazených a otestovaných desek plošných spojů. Nejsou tedy umístěny v žádné krabičce nebo jiném krytu. Takováto zařízení jsou plně funkční a zbývá je pouze osadit do vhodné krabičky. Toto už nechávám na každém, aby si zvolil vhodnou a jeho potřebám vyhovující krabičku nebo kryt. Pokud jde o konstrukci, která není samostatně funkční (vyžaduje další komponenty) nemohu provést plné otestování. Typickým příkladem je například elektronika Ramps-S, která vyžaduje obrovské množství dalších periferií a bez namontování na tiskárnu ji nelze na 100% otestovat. U takovýchto konstrukcí se provede pouze zběžná kontrola a ověří se pouze základní funkce jež je možno ověřit s minimem příslušenství.

Kam a jak to mohu dodat?
Veškeré komponenty mohu zaslat kamkoli po Čechách. V případě zájmu posílám i na Slovensko a některé další země EU.
Veškeré zásilky posílám doporučeně, nikoli na dobírku. Proto je nutné nejprve uhradit celou částku za požadované komponenty a teprve poté zásilku odesílám. Na dobírku neposílám, protože je to dražší, ale hlavně pro mne nevýhodné. Musím čekat na vyzvednutí a kolikrát se již stalo, že se zásilka vrátila. Při platbě předem mám jistotu, že bude zásilka vyzvednuta.
Po odeslání každé zásilky odesílám i mail s upozorněním, že byla zásilka odeslána. Tento mail obsahuje číslo zásilky a a odkaz pro její online sledování.
Co se týká poštovného to záleží vesměs na váze a velikosti zásilky. Nejnižší sazbu co účtuji je 150Kč. V případě většího nebo těžšího balíku je poštovné 200Kč. Toto platí pro ČR.
Pro Slovensko je základní cena 250Kč a v případě většího nebo těžšího balíku může poštovné dosáhnout až hodnoty 450Kč.
Pro přepravu používám různé přepravce v závislosti na tom, u kterého vychází přeprava dané zásilky nejvýhodněji. Českou poštu již prakticky nepoužívám a v případě, že vyžadujete balík doručit právě poštou je nutné mě o tom informovat. Poštovné je v takovém případě 200Kč bez ohledu na velikost zásilky.

Jak platit?
Zásilky posílané po České Republice lze platit ideálně Bankovním převodem. Protože však tento převod může trvat i několik dní než je připsána částka, je možné v případě požadavku na co nejrychlejší odeslání, platit pomocí internetové peněženky PayPal. Také uznávám pokud zaplatíte bankovním převodem a zašlete mi potvrzení o převodu vygenerované v podepsaném PDF formátu. Neuznávám většinou nějaké screeny vytípnuté z administračního rozhraní. Na základě tohoto potvrzení odešlu zásilku ještě před připsáním částky na účet.
V případě platby ze Slovenska je upřednostňována platba přes PayPal. Je možná i platba bankovním převodem, ale v takovém případě je nutné uhradit 100Kč za převod měny.
V případě platby na PayPal je též nutné zajistit, aby byl poplatek za platbu (FEE) stržen z Vašeho účtu a nikoli z převáděné částky, případně musí být převáděná částka navýšena tak, abych obdržel celou částku. Běžně tento poplatek již k ceně připočítávám a činí 3,4% z převáděné částky.

Individuální úpravy?
Pokud potřebujete například upravit program v procesoru, aby zařízení lépe vyhovovalo Vašim potřebám, můžete si objednat ASM verzi programu. V této verzi si pak snadno upravíte vše potřebné. Bohužel ASM verze programu je dostupná pouze pro některé konstrukce a je placená. Pokud je tato verze programu k dispozici pro konkrétní konstrukci a případně za kolik se dozvíte v diskuzi jež náleží dané konstrukci. Zde je nutno upozornit na fakt, že nákupem ASM verze programu nekupujete program jako takový, ale pouze licenci k jeho použití a úpravě. Celé znění licenční smlouvy pro ASM verzi najdete níže:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LICENČNÍ SMLOUVA S KONCOVÝM UŽIVATELEM PROGRAMU

Tato licenční smlouva je smlouvou mezi vámi, fyzickou nebo právnickou osobou (dále jen UŽIVATEL) a Autorem nebo vlastníkem programu (dále jen AUTOR) a týká se programů pro PIC a jiné procesory a paměti uveřejněných na webu http://www.sakul.cz (dále jen SOFTWAROVÝ PRODUKT).
Instalací, kopírováním nebo jiným použitím SOFTWAROVÉHO PRODUKTU potvrzujete, že souhlasíte s podmínkami této smlouvy a jste jimi vázáni. Pokud s podmínkami této smlouvy nesouhlasíte, nejste oprávněni tento SOFTWAROVÝ PRODUKT používat.
=============================

LICENCE NA SOFTWAROVÝ PRODUKT

SOFTWAROVÝ PRODUKT je chráněn autorskými právy a mezinárodními dohodami o autorských právech, jakož i dalšími zákony a dohodami o duševním vlastnictví.
SOFTWAROVÝ PRODUKT se neprodává, pouze se uděluje licence k jeho užívání.

1. UDĚLENÍ LICENCE. Na základě této smlouvy jsou vám udělena následující práva:
a) Právo k instalaci a užívání. Máte právo instalovat a používat kopie SOFTWAROVÉHO PRODUKTU a to pouze v rozsahu pro vlastní potřebu.
b) V žádném případě nemáte právo SOFTWAROVÝ PRODUKT prodávat či jinak šířit za účelem zisku bez souhlasu AUTORA.
c) Máte právo SOFTWAROVÝ PRODUKT modifikovat a poté používat, opět pouze pro vlastní potřebu.

2. POPIS DALŠÍCH PRÁV A OMEZENÍ
a) Zpětná analýza, dekompilace nebo převod ze strojového kódu SOFTWAROVÉHO PRODUKTU jsou povoleny pouze vám jakožto UŽIVATELI, přičemž je nutné zajistit, aby SOFTWAROVÉHO PRODUKTU nemohlo být zneužito třetí osobou (ochrana SOFTWAROVÉHO PRODUKTU před duplikací).
b) Licence na SOFTWAROVÝ PRODUKT se vydává na produkt jako celek. Jeho komponenty nelze oddělovat pro použití na více než jednom počítači (procesoru nebo paměti). Soubory, komponenty a části kódu, které jsou součástí programu nelze používat v jiných programech bez svolení AUTORA.
c) Nemáte právo trvale převést veškerá svoje práva na užívání software v rámci této smlouvy na žádného jiného UŽIVATELE.

ZÁRUKA

Autor výslovně neposkytuje žádnou záruku na SOFTWAROVÝ PRODUKT. SOFTWAROVÝ PRODUKT a veškerá doprovodná dokumentace se poskytuje tak, jak stojí a leží, bez jakékoli záruky, ať již výslovně uvedené nebo mlčky předpokládané.
Veškerá rizika spojená s užíváním tohoto SOFTWAROVÉHO PRODUKTU nese uživatel.
Autor nenese v žádném případě odpovědnost za škodu, vzniklou používáním SOFTWAROVÉHO PRODUKTU ať by byla jakákoli.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


V případě, že nemáte možnost vlastních úprav ASM verze programu nebo potřebujete provést drobné úpravy u konstrukce jež nemá k dispozici ASM je možné si požádat o individuální úpravu programu. Pokud se rozhodnu tuto úpravu provést, může to být za drobný poplatek. Standardně pokud budete například chtít změnit nějaké časy u konstrukce Elektronického řízení brány je to za 50Kč. Samozřejmě čím složitější zásah tím je i dražší. Navíc v případě těchto úprav nebývám schopen program testovat do detailu a je možné, že něco vlivem této úpravy přestane pracovat správně. Pokud pak za takovýto program zaplatíte, máte právo na vrácení peněz, případně na bezplatnou opravu programu (je nutné prokázat chybu v programu). V případě, že Vám byl procesor s upraveným programem zaslán, je nutné ho vrátit k přeprogramování, přičemž veškeré náklady na vrácení procesoru hradí kupující.
V některých případech je možné se dohodnout i na kompletním sestrojení některého zařízení a to včetně zabudování do přístrojové krabičky. V takovémto případě navrhnu možné řešení, které musí být schváleno zadavatelem. Nicméně rovnou upozorňuji, že například montáž Hasičských stopek do přístrojové krabičky a vybavení této krabičky potřebnými konektory vyjde na 500-1000Kč + cena oživených stopek (1500Kč), celkem to pak vyjde na 2000-2500Kč.

5. Zařízení na zakázku - Také mohu nabídnout stavbu zařízení dle Vašich požadavků. V takovém případě je dobré mne kontaktovat E-mailem, kde je nutné dostatečně podrobně popsat co by jste potřebovali. Jak moc na to pospícháte a vůbec napsat co nejvíce informací. Na základě tohoto mailu Vám odpovím zda Vaši zakázku vezmu. Běžně rovnou uvádím přibližnou orientační cenu a teoretický termín dokončení. Pokud se vysloveně nedohodneme, že zařízení dodám v krabičce nebo nějakém krytu bude zařízení dodáno formou modulu (tz. že obdržíte osazený a otestovaný plošný spoj se zařízením bez jakéhokoli krytu).
Jen malé info o tom jak probíhá vývoj zakázkového zařízení:
1. Návrh schématu daného zařízení
2. Návrh PCB
3. Zhotovení PCB (Export dat pro CNC obrábění - pokud je třeba) Případně zadání profi výroby cca 3 týdny
4. Osazení PCB
5. Psaní programu (pokud je třeba)
6. Testování
7. Vytvoření dokumentace k zařízení
Dle složitosti navrhovaného zařízení může každý krok trvat od několika hodin až do několika dnů. Takže celková doba realizace se může pohybovat v řádu týdnů až i měsíců. Doba může být dlouhá už proto, že se tím neživím, ale je to pouze můj koníček a tak se mu mohu věnovat pouze o volných chvílích. Jako taková kompenzace za dlouhé čekání může být velmi nízká cena. Co se týká cen nemá smysl zde něco rozepisovat, ale asi nejdražší je psaní programu od 1000-10000Kč dle složitosti. Pro představu mohu uvést, že vývoj stopek pro hasiče vyšel na cca 5000Kč, což byla velmi pěkná cena.
V průběhu vývoje informuji zadavatele o postupu práce a ve většině případů jsou k dispozici video ukázky právě vyvíjeného zařízení, aby bylo jasné jak vývoj postupuje.

6. Reklamace - Pokud budete mít kdykoli problém s jakýmkoli zařízením ode mě neváhejte mě kontaktovat a nějak to vyřešíme. Nicméně na žádné zařízení neposkytuji záruku. Je to z toho důvodu, že se nejedná o sériové zařízení, ale pouze o amatérské konstrukce, které mohou mít skryté vady. Nikoho nenutím si to stavět ani případně kupovat. S tím je třeba počítat a vzít i toto hledisko v úvahu a pokud máte jakoukoli pochybnost raději si pořiďte profesionální zařízení, které Vám poskytne záruku a odborný servis. Stejně tak se zříkám jakékoli odpovědnosti za chování jakékoli mé konstrukce a případné škody, kterou může způsobit. Jakákoli technická podpora může být kdykoli a bez udání důvodu zrušena a nelze se jí domáhat.


Pokud tedy máte o cokoli co zde bylo popsáno zájem, neváhejte mne kontaktovat například na mail SakulRaider@seznam.cz nebo i přímo zde ve fóru a věřím, že se dohodneme.
Přílohy
Zakázkový vývoj zařízení.pdf
Jak probíhá realizace zakázkového vývoje a jaké jsou možnosti.
(752.55 KiB) 249 krát
Zadání zakázkového vývoje.pdf
Co vše musí Vaše zadání obsahovat.
(199.18 KiB) 259 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1631
Věk: 42
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Potřebujete naprogramovat procesor, DPS nebo sadu součás

Příspěvekod ondra85 » stř 01. čer 2011 10:41:07

Zdravím, měl bych zájem o vytvoření programu, mohli bychom se dohodnout mimo toto fórum - přes mail jak je nabízeno? potřebuju aby to bylo neveřejné. děkuji
Uživatelský avatar
ondra85
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01. čer 2011 10:36:37

Re: Potřebujete naprogramovat procesor, DPS nebo sadu součás

Příspěvekod Sakul » stř 01. čer 2011 11:14:34

Jistě, stačí napsat na výše uvedený mail, případně zde přes soukromou zprávu (SZ) vpravo u každého mého příspěvku.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1631
Věk: 42
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na Elektronika


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron