Nemohu zahomovat

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Nemohu zahomovat

Příspěvekod Pavelev » pon 05. črc 2021 17:27:02

Ahoj.

Prosím Vás včera jsem musel přerušit tisk, chtěl jsem popojet ze stolem níž ale ten místo dolů jel na horu a výtisk narazil na hotend a ohnul sondu BLTouch. Tu jsem srovnal ale teď nemohu zahoumovat. Stůl se zastaví asi 5 cm před sondou, opětovné pokusy o zahomování stůl posouvají níž a níž. Je možné že je BLTouch poškozený nebo může být jiná příčina?

Předem děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
Pavelev
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon 22. úno 2021 18:41:01

Re: Nemohu zahomovat

Příspěvekod Sakul » pon 05. črc 2021 22:55:54

BL-Touch má SelfTest, takže si při každém zapnutí testuje zda je v pořádku. Po zapnutí by si měl asi 2x vysunou a zasunout sondu a pak se červeně rozsvítit (to je správný stav, kdy je vše OK). Pokud bliká 50/50 je to chyba a v takovém případě jakýkoli pokus o levelování nebo houmování selže a tiskárna by měla napsat chybu. Poté je nutné chybu smazat zasláním patřičného příkazu, který se liší od použitého firmware. Tyto příkazy jsou napsané v manuálu BL-Touch. PS. Příkaz pro reset chyby by měl být na začátku každé tiskové úlohy. Pokud bliká 20/80 je to drobná chyba napájecího napětí a BL-Touch by měl normálně fungovat.
Takže asi toliko k diagnostice této sondy. To se týkalo BL-Touch. 3D-Touch to může mít jinak a ovládací příkazy budou také jiné. Tak jako tak doporučuji si stáhnout a nastudovat k danému čidlu manuál a dej si i pozor na verzi, neb to se může také lišit.
Jinak pokud se přeruší tisk (uživatelsky) je lepší tiskárnu restartovat (konkrétně u firmware Repetier), pač z neznámého důvodu se to chová dost nevyzpytatelně.

Podle tvého popisu sonda má chybu, čímž je sepnutá, aby zabránila případné kolizi. Tiskárna se pak pokusí posunout, aby sjela z koncáku (pač ten hlásí, že je sepnutý), ale protože ten nevypne, tiskárna zastaví a měla by vypsat chybu a Repetier v podstatě vyžaduje restart tiskárny. No a toto se stále opakuje a proto ti to furt couvá.
Takže se zaměř na to čidlo.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1494
Věk: 41
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník

cron