Stavba moji 3D tiskárny

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: Stavba moji 3D tiskárny

Příspěvekod Cherokee » sob 18. dub 2020 18:32:27

schusterj píše:Tak tady je další rychlo-stavba tiskárny z přebytků, kterých mám pořád dost. Tiskárna byla postavená zhruba za týden i s návrhem. Kromě zdroje 24V 360W "slim" jsem měl všechno doma. Válela se mi doma i deska Lerdge-X, kterou jsem koupil asi před půl rokem, tak jsem ji osadil drivery TMC2208 a osadil do tiskárny. Nastavení desky se dá velice lehce nastavit buď přímo v menu nebo přes webový prohlížeč. Je výhoda že se dá ladit téměř za chodu bez otravného nahrávání přes PC. Jinak konstrukce je ze zbytků profilů 30x30 zpevněná výztuhami ze 4mm duralu, které jsem si frézoval na moji CNC frézce včetně stolku pod HB. konstrukce je opravdu bytelná. Jsou tam použité i origo rohové duralové výztuže. Vše jsem měl v přebytcích, protože neobjednávám přesně na kusy ale vždy něco navíc no a pak se to hodí. Extruder je nějaká Čína, kopie E3D, ale je to nějaká upravená verze a je celkem bytelný. Hotend je originál E3D V6. Tiskárna je velice tichá jenom jde slyšet ventilátor zdroje a ten se chystám vyměnit. Jinak ventilátory co jsou osazené po tiskárně jsou nějaké Airen RedWings a jsou perfektně tiché, skoro jako Noctua, ale podstaně levnější. Ještě chybí ventilátor ofuku, nemám na 24V, ale nějak to nehrotím, protože na PETg ofuk nepoužívám a tiskne se perfektně.Všechny díly jsou tištěné z PETg, nic jiného už na tiskárny a ne jen na ně nepoužívám. Na smradlavý ABS už jsem zanevřel a PLA na stavbu tiskáren nepatří !!! Z PLA tisknu opravdu jen ptákoviny. Momentálně jsem nakoupil PETg Prusament a je to bomba, opravdu super !!
No a to je asi v rychlosti všechno. :D


Zdravím.
Moc mě zaujal tvůj model 3D tiskárny. Zajímalo by mě, zda-li k tomu máš nějakou podrobnější dokumentaci, popř. soupis dílů potřebných pro stavbu a "manuál" pro "začínajícího" stavitele? Přemýšlím nad stavbou tiskárny Rebel II a tvým modelem, který se mi zdá designově pokročilejší, avšak bez dokumentace, která je u Rebel II, by to zřejmě byla náročná stavba. Díky
Uživatelský avatar
Cherokee
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 18. dub 2020 18:12:07

Re: Stavba moji 3D tiskárny

Příspěvekod schusterj » sob 18. dub 2020 19:14:08

Bohužel, tiskárna byla stavěna za pochodu. Takže konkrétní dokumentaci nemám. Navíc prošla i nějakým tím vylepšováním. Myslím, že pro začátek bych určitě začal Rebelem, kde je spousta dokumentace a videí.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Stavba moji 3D tiskárny

Příspěvekod Sakul » sob 18. dub 2020 19:33:42

Opět musím souhlasit s schusterjem. Pokud začínáš stavbou své první tiskárny rozhodně se nepouštěj do atypických konstrukcí, ale jdi do ověřené konstrukce s dostatkem dokumentace a rozsáhlou podporou.
Tiskárna Rebel II je jedna z nejlepších tiskáren a tiskne naprosto perfektně. Sám jsem jich několik postavil a v této cenové relaci není lepší tiskárna.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Stavba moji 3D tiskárny

Příspěvekod Cherokee » sob 18. dub 2020 21:07:27

Vezmu si vaší radu k srdci a půjdu do Rebel II. Nemám žádný problém s elektronickou částí, jelikož elektroniku na VŠ studuji. Největší problém vidím se sháněním dílů pro konstrukční mechanickou část. Plánuji upravit řídicí část tiskárny na BTT SKR V1.4 Turbo Control Board:

BTT SKR V1.4 Or V1.4 Turbo Control Board + Expansion Module BTT Writer ESP01S WIFI Module DCDC MODE V1.0
https://www.biqu.equipment/products/btt-skr-v1-4-or-v1-4-pro-32-bit-control-board-expansion-btt-writer-flash-esp01s-wifi-module-dcdc-mode-3d-printer-parts-panel?variant=31199734759522

Často se zde zmiňují a vychvalují produkty od firmy E3D. Chtěl bych se tedy zeptat, zda je vhodnější od firmy zakoupit tiskovou hlavu vcelku, tedy extruder+hotend s krokovým motorem a chlazením (což dělá celkem 3500,-) nebo, abych ušetřil, vzít pouze hotend a extruder koupit zvlášť (např. čínský klon)?
https://e3d-online.com/titan-aero
(popř. https://www.vsepro3dtisk.cz/p/titan-aero-1-75mm-12v)
Uživatelský avatar
Cherokee
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 18. dub 2020 18:12:07

Re: Stavba moji 3D tiskárny

Příspěvekod Sakul » sob 18. dub 2020 21:33:55

Jo tyto desky mě také zaujaly, tak jsem pořídil SKR-PRO-V1.1 a chystám se někdy otestovat. Problém je že to bude bůhví kdy.
Jinak zpracování desky je průměrné, takže snad to bude použitelné.

Co se týká extruderu, používám ten Rebeláckej s HotEnd RebelMOD v3.2
Samozřejmě po větších či menších úpravách jde použít takřka cokoli. Takže to je již na každém a jeho preferencích. E3D je celkem špička, takže proti němu nelze nic namítat.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Předchozí

Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron