Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod Sakul » pát 08. kvě 2020 16:36:40

Co se týká těch čidel 3D/BL Touch, tak s těmi mám takovou zkušenost, že jsem na Tronxi po její úpravě namontoval 3D Touch a rovnou říkám, jsou to vyhozené prachy. Mám teda nějakou starší verzi z kovovým hrotem a neustálé problémy s tím, že ten hrot při tisku propadne a tak se to celé naboří. Takže naprosto nepoužitelné.
Nedávno jsem koupil BL Touch za necelou tisícovku a protože jsem LEO stále nerozjel vyměnil jsem to na Tronxi a zatím se to zdá být v pohodě. Běhá trochu jinak jak 3D Touch, ale mnohem stabilněji. Jen mě vytočilo že používaj pro napájení modrý kablík na + a červený na GND. Navíc jsem asi hodinu po netu hledal jak je opravdu zapojené a stejně jsem si to musel nakonec proměřit, tač dokumentace je žalostná jako od všeho z číny. Tak snad to bude běhat. Je parádní že BL-Touch reaguje už asi po 0,5mm na rozdíl od toho 3D, které reagovalo snad po 2mm.
Takže fakt doporučuju do toho ty prachy dát, pokud chcete, aby to fungovalo. Jinak samozřejmě doporučuju se těmto čidlům (pro autoleveling) velkým obloukem vyhnout pokud to jde, pač je to strašně poruchové. A to, že je toto čidlo potřeba svědčí jen o tom, že konstrukce samotné tiskárny je špatná. a stejně tobe ve finále tisknout křivé výtisky.

Jinak jsem se rozhodl LEO komplet vykuchat a od základu překopat. Vyhodím tu magnetickou podložku a dám tam sklo. Prostě si nemůžu pomoct, ale sklo mi přijde nesrovnatelně lepší. Všechno hodím na lineáry a narvu do toho moji elektroniku. Autoleveling zcela vyhodím. Po těchto úpravách věřím, že bude tisknout perfektně, pač po mechanické stránce je OK (nadprůměrná).
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » pát 08. kvě 2020 22:27:24

No ono je to trochu jinak: BL Touch je originál Antclabs-mají na to patent. 3D touch a podbné jsou jejich klony a je to totéž (princip). Když projdeš net, zjistíš, že ty klony mají proti originálu dost značný odchylky v opakovatelnosti k horšímu samozřejmě. Antcklabs už dávno od nových verzí nedělá kovový hrot, ale plastový. Včera mi došel domů, o víkendu budu testovat, tak napíšu výsledky.
Už jsem jednou psal, co se týče lineárů, tak na to taky bacha. Mám doma taky nějakou Čínu, ale na Leo jsem použil origoš Hiwin. Test je celkem jednoduchý: Vem Hiwin a Čínu a začni je naklánět až se začnou vozíky rozjíždět.
No a nemusím psát dál, který se začne hladce rozjíždět.....ale samozřejmě cena je jinde. Na druhou stránku přestavovat špatnou tiskárnu a dávat tam nazpátek nekvalitní díly z Číny mi přijde jako naprosto zbytečná práce.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod Sakul » pát 08. kvě 2020 23:00:53

Jak říkám BL je ok. 3D je šmejd. Nicméně s přesností (opakovatelností) jsem problém u 3D neměl, jen to že propadává, což je celkem zásadní. Navíc se chová úplně jinak než BL, který se v průběhu opakovaného měření nezasouvá, což značně urychlí měření a nejspíš i jeho přesnost. Také je díky tomu méně náchylný k pseudochybám.
Při přestavbě tiskárny Tronxy jsem si s tím celkem užil, když mi nechtěl běhat autoleveling podle mé představy. Takže došlo i na testy opakovatelnosti, kde se 3D Touch vešel celkem v pohodě do 0,03mm, což je na použití v tiskárně až dost přesné. BL Touch jsem opakovatelnost nezkoušel, ale věřím, že bude OK. Neska jsem sním tisknul celý den a vše v pořádku.

JInak ty lineáry to je jasný. Z číny to je loterie, jako ostatně všechno.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » sob 09. kvě 2020 19:30:13

Tak hotovo a test. Max spokojenost. Mám dvě plata, jedno původní, druhý zrnitý, tak jsem byl zvědav, co to bude dělat na tom zrnitým a byl jsem překvapenej. Leveling pracuje jak má.
Přílohy
IMG_0430.JPG
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » ned 17. kvě 2020 5:29:42

Zdravím

to orání podložky je důsledkem velké hodnoty zrychlení v PRUSASLICER, má tam hodnotu 5000, dej tam 100:)
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » ned 17. kvě 2020 5:32:01

Jinak já tam už z lea nemám nic, mám tam Fysetc s6 32bit a tft 5" drivery 2209 a2208 trapéz 6/4, hiwin xyz
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod Sakul » ned 17. kvě 2020 7:39:49

Tak toto je zajímavá myšlenka. Já jsem měl totiž slicer přepnutý u prvních testů, které fungovali normálně na firmware Repetier (který používám na všech mých tiskárnách). Takže jsem všechno slicoval na profil od Rebela-S. Teď jsem to chtěl trochu doladit, takže jsem založil nový profil pro tuto tiskárnu, jež vycházel právě z profilu pro Rebela-S, jen jsem udělal drobné změny a mimo jiné jsem přepnul i firmware na Marlina. A upřímně jsem si vůbec nevšiml, že tam přibyla karta Limity stroje, s kterými jsem tedy nic nedělal. Zkusím se na to tedy podívat a v tomto směru s tím trochu zaexperimentovat.
Takže díky za typ.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod Sakul » ned 17. kvě 2020 8:15:48

Tak mi to nedalo a upravil profil, že to testnu. Bohužel na tisk ani nedošlo. Srovnal jsem Z osu mým oblíbeným nabouráním. Pak jsem si říkal, že to bude od minula rozhašený, a že teda ještě udělám Kalkulaci první vrstvy a už zde to selhává. Levá část podložky je nízko a v pravé části tryska ryje podložku. Naprosto stejně, jako když pustím tisk. Nicméně ze začátku tato kalkulace první vrstvy fungovala a fungoval i začátek tisku, kdy se tiskl perimetr okolo výtisku. Dojebalo se to vždy, až když začala tryska používat Lift Z jež používám na všech tiskárnách. Přičemž se začal propadat pouze pravý motor.
Bohužel nyní je situace taková, že se pravý motor propadá už při kalkulaci první vrstvy, takže tisk nemá smysl pouštět.
Jen co dodělám Rebela, půjde na operační sál, kde ji celou vykuchám a překopu dle obrazu svého. Na můj vkus toho teda moc nenatiskla. S bídou 100m filamentu. Do této tiskárny jsem vkládal větší naděje.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » ned 17. kvě 2020 8:38:22

No už se tady ve foru řesila i nespolehlivost toho indukčního čidla.. tak možná i to ukazuje kraviny. Jinak mam na z 2208 a akceleraci 5000 a drží to i se z-liftem, na hovno jsou ty 2130ky. Prej maj malej přidržnej moment.
Ale na čínu to LEO špatný není, jen je to potřeba celí předelat:) Já mám srovnávání Z před každým tiskem, je to paráda, prej to vyrovná do 0,02mm, jen to trošicku zdržuje ale mám jistotu aspon.
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » úte 19. kvě 2020 14:32:27

Tak jsem si našel konečně čas a osu Z dal na lineáry. Musel jsem demontovat trapézy ven a celou osu X hodit do úhlů. Ty kolečka tam dělaly hrozný paskvil. Teď je osa X na těch hiwinech opravdu pevná. Při poctivém seřízení lineárů jde krásně zlehka bez jakéhokoliv odporu. Teprve po seřízení s kterým jsem si pohrál jsem nasadil trapézy. Výsledek je k mé plné spokojenosti a považuji tiskárnu Leo pro mně za uzavřenou kapitolu.....
Přílohy
IMG_0488.JPG
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod Sakul » úte 19. kvě 2020 15:54:45

Krásná práce. Tomu už se říká pořádný tuning.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Předchozí

Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron