Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » úte 07. dub 2020 17:04:38

Zdravím pánové

prosím vás, nutně bych potřeboval firmwer na TFT k Hiprecy leo, bud orig nebo nějakou možnou alternativu.

Moc předem děkuji
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » úte 07. dub 2020 21:43:02

Když ti nebude vadit že tam mám svoje logo.... :D tak tady je:

Složku "DWIN_SET" nakopíruj na mikro SD a vlož do displeje a zapni tiskárnu. Počkej až se ukáže “SD Card Process... END !”
Přílohy
Ttouch_LCD.rar
LEO_LCD
(17.1 MiB) 379 krát
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » stř 08. dub 2020 6:18:18

Moc dekuji. Logo mi nevadi. Zachranil si me:)
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » stř 08. dub 2020 6:37:22

Jeste jeden dotaz k hiwinum. Zda se mi ten odpor voziku moc malej, vlastne nulovej, mam je na hlinikovem vypalku 6mm a zda se mi ze ten vozik na tom rezonuje. Bude problem kdyz do voziku dam trochu nejake vazeliny? Poskodi se tim ten vozik? Zatim pouzivam jen WDcko na mazani. Jde o osu x
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » stř 08. dub 2020 8:11:45

A jeste. Nejsem ted u pocitace, zkusim pozdeji, to prostredi se da editovat v Nextionu? Nebo v cem?
Ja ten firmwer hledal jako blazen vsude mozne a nic sem nenasel, jak si k nemu prisel? To si ho z toho tft necim vytahnul? Teda jestli to neni tajne.
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » stř 08. dub 2020 18:49:20

Myslím že vadit to nebude, jsou to jen kuličky jako u ložiska.
Firmware pro displej je tady: https://github.com/HiPrecy
Ale pozor, mají už verzi pro Marlin 2, tak koukat co stahuješ.
Sleduj taky tohle vlákno na FB: https://www.facebook.com/groups/251194962455562/
S tou editací není sranda, raději nebudu zasvěcovat. Protože mi pak budou lidi psát, proč jim displej po editaci nejde....tak pardon.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » stř 08. dub 2020 19:00:18

Díky. Mrknu tam. S tou editací si teda hrát nebudu.
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » sob 18. dub 2020 6:58:42

Zdravím

stala se mi nehoda a spadla mi spulka filamentu na lcd, mám doma jeden a chci se zeptat zda nevíte jestli je to ten samej a zda by to šlo tímto nahradit.
https://wiki.fysetc.com/FYS_Touch_Panel/
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » sob 18. dub 2020 19:25:20

Jo jo, je to on. Nahraj do něj FW a pojede to. Já jsem si taky jeden koupil na pokusy.
Stojí pár korun ;) : https://www.aliexpress.com/item/3282844 ... web201603_
Přílohy
IMG_0318.JPG
IMG_0317.JPG
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » sob 18. dub 2020 20:08:33

Prosím a to zapojení je nějaké jiné. tft-deska? A sd ctecka se zapojuje? Pokud je zapojení jiné a máš to pošéfované můžeš mi poslat schéma třeba jen načmárané pastelkam?
Já dnes psal do Hiprecy ale zatím nemám odpověd a nevypadá to že to budou řešit, na jejich balík čekám už 2 měsíce:(
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » sob 18. dub 2020 20:40:42

No záleží jestli máš tu extra čtečku a ten flex kablík. Tak ti to namaluju. Nebo máš jen displej?
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » sob 18. dub 2020 22:25:06

Mam tu sadu fysetc, deska f6, tft 4.3 a tu externi sd.
Pro jistotu sem si objednal jeste to tft z tveho odkazu.
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » sob 18. dub 2020 22:29:42

Neplanujes jeste zmenu driveru?
Dost lidi ty 2130ky nemusi. Ja osobne nevim, jen mozna mam pocit ze nezvladaji opravdu jemne detaily, ale mozna se jen pletu.
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » sob 18. dub 2020 22:34:54

No tak to máš potom jednoduchý, čtečku píchneš do EXP2 a displej propoj tím flex páskem s deskou. Do displeje nejprve nahraj firmware pro Leo, dával jsem ho tady ke stáhnutí, koukni výš na příspěvky.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » sob 18. dub 2020 23:00:01

Dekuji. Kdyby byl nejaky problem tak napisu. Jeste jednou diky
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » ned 19. dub 2020 12:58:12

Povedlo se ? Neměl by byt žádný problém.
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod vajcnerd » ned 19. dub 2020 14:49:07

No ja se k tomu uz vcera nedostal a ted jsem pryc tak to jeste chvilku musi pockat. Snad to zvladnu i ja:) doufam:)
Uživatelský avatar
vajcnerd
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 25. led 2020 19:33:21

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » pon 04. kvě 2020 20:38:00

Pokud chcete, můžete mrknout na moje příspěvky na FB skupiny Hiprecy. Jedná se o výměnu driverů TMC2130 za TMC2209. Tuto doporučenou výměnu jsem provedl, nahrál doporučený fw Marlin 2 (musel jsem pracně bádat a upravit na moji upravenou tiskárnu), ale výsledky jsou opravdu znatelné. Krom toho musíte nahrát nový fw i do displeje.
Odkaz na FB: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1
Odkaz postup úpravy: https://github.com/HiPrecy/Product-Info ... MC2209.pdf
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod Sakul » stř 06. kvě 2020 18:41:18

Tak se musím podělit o nějaké ty dojmy z používání této tiskárny.
Od doby co jsem to o vánocích zprovoznil, jsem ji použil jen párkrát (max 10 tisků). Nyní jsem prodal mého Rebela-S a protože jsem tedy neměl hlavní tiskárnu použil jsem LEO co mi stálo v koutě. Udělal jsem asi 5 tisků. Naposledy jsem včera vytiskl držák zdroje na momentálně stavěného Rebela-S 300x300x250mm, Tisk proběhl v pořádku, ale všiml jsem si, že několik posledních vrstev je nějak podezřelých. Ale nevěnoval jsem tomu moc pozornost, protože jsem tam měl nahulené celkem velké rychlosti a výšku vrstvy, pač jsem potřeboval mít výtisk co nejdříve.
Jenže dnes jsem chtěl pokračovat dalšími tisky a to už se nezdařilo. Docela se mi povedlo dojebat tiskovou podložku, pač jsem ji slušně zoral tryskou než jsem si toho všimnul. Problém byl, že tisk začal OK, tiskárna tiskla první objekt a výška první vrstvy byla OK, tak jsem šel vedle dělat na Rebelu. Najednou slyším divné cvakání, tak se du podívat a to už přeskakoval extruder a tryska vorala podložku.
Začal jsem tedy bádat co se stalo, ale nemohl jsem na nic přijít. Vše vypadalo naprosto v pořádku. Tak si říkám pustím to celé znova. Tak jsem tak učinil, ale tentokrát jsem to pozoroval. Tiskárna opět začala bez problému tisknout. Vytiskl se obrys a začal tisknout první objekt. Vše bylo OK. Najednou po chvilce tisku prvního objektu se tryska rozhodla zase prozkoumat co je pod povrchem podložky. Tak jsem začal upravovat výšku první vrstvy (zvedat rysku). Když jsem takhle vyjel dle displeje skoro o milimetr a tryska stále vorala podložku, tak jsem to ukončil. Odjel jsem v ručních pohybech normálně nahoru s osou Z a studoval jak mám už moc pěkně tu podložku dodělanou.
No nebudu Vás zbytečně napínat. Asi po hodině bádání jsem přišel na to, že vynechání koncáků a referování os nabouráním do dorazů je fakt prasárna. Takže se mi protočila spojka levého motoru. i když byla celkem dorvaná. Přesto jsem ji dotáhl totálně na krev a zdálo se, že už neprokluzuje. Tak jsem pustil tisk znova, ale chyba lávky. Stále naprosto stejné. Během chvilky začnu vorat podložku. Teď to skoro vypadá, že motor ztrácí kroky. Zkusím tedy ty spojky ještě preventivně obě vyměnit, jestli to bude mít nějaký efekt.
Bohužel musím říct, že tato tiskárna je opět pro mne celkem velké zklamání. Zjistil jsem, že je hodně velký problém tisknout malé kruhové objekty, kdy to vypadá, že dochází(respektive se nestíhá plnit) buffer strašně rychle (při tisku z SD). Dále mne docela točí, že nelze během tisku měnit filament a uživatelské rozhraní je hodně strohé bez funkcí na které jsem již zvyklí. V poslední hodině jsem měl sto chutí ten displej z toho urvat včetně toho snímače autolevelingu, přehrát tam Repetiera a dát normální displej. A jestli mě ta tiskárna bude ještě chvilku takhle vytáčet, tak se této úpravy asi dočká.

Edit:
Tak výměna spojek nepomohla, tak zejtra budu pokračovat výměnou driverů a tak dále.
Kdyby měl někdo nějaký typ, dejte vědět.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod schusterj » stř 06. kvě 2020 20:20:39

Jak jsem psal v posledním příspěvku. Značný pokrok zaznamenáš výměnou driverů. TMC2130 byla hrozně špatná volba pro tuhle tiskárnu. No a samozřejmě přehrát FW (Marlin2_TMC2209). To podstatné je výměna čidla autolevelingu. Má teď v brzké době vyjít tutoriál úpravy na 3D touch / Bltouch. Už jsem objednal a je na cestě originál Antclabs. Na ty kopie jsou hrozný recenze. Tak jsem zvědav na testy i když já nějaký problémy teď po těch úpravách nemám. No ale na druhou stránku to byly úpravy typu překopání celé tiskárny :D
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Objev na Ali - Tiskárna Hiprecy Leo

Příspěvekod Sakul » stř 06. kvě 2020 20:35:08

Asi mě to nemine také. U této tiskárny je naštěstí alespoň z čeho vyjít (mechanická konstrukce a řídící deska). Když jsem upravoval Tronxy zjistil jsem, že je ideální to sešrotovat a postavit bokem zcela něco jiného, pač tam bylo zcela všechno naprosto špatně a to včetně mechaniky, která se na první pohled zdála, že by mohla třeba fungovat.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

PředchozíDalší

Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 13 návštevníků