Naprogramování Gpio výstupu na repetier serveru

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Naprogramování Gpio výstupu na repetier serveru

Příspěvekod Kuba724 » sob 18. led 2020 22:21:46

Ahoj. Měl bych tu na vás zkušené takový dotaz jsem naprostý laik na nějaké programování používám repetier server na raspberry pi 3B+ tiskárna je prusa Mk3S a chtěl bych si dodělat led osvětlení tiskárny kvůli kamare ale chci možnost rozsvícení jak přes web tak i primo u tiskárny. Tudíž mě napadlo jestli by nešlo naprogramovat tlačítko na raspberry které při stisku aktivuje výstup Gpio na rpi a třeba při stisku osvětlení na webu to zase zhasne.. Chci mít prostě možnost to zapnout jak přes net tak i ručně a proč jsem píšu chtěl jsem se zeptat jestli by toto někdo uměl udělat samozdrejme se domluvíme na nějaké odměně
Uživatelský avatar
Kuba724
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 18. led 2020 20:10:54

Re: Naprogramování Gpio výstupu na repetier serveru

Příspěvekod Sakul » sob 18. led 2020 23:03:53

Co mám informace, tak toto Repetier server nepodporuje. Tato funkce je dostupná pouze pokud ji podporuje firmware tiskárny, neb to řídí přímo elektronika tiskárny. Takže například firmware Repetier pro tuto funkci používá M code: M355 S1 pro zapnutí a M355 S0 pro vypnutí. Stejně tak by to měl podporovat Marlin od verze 1.1.0.
Tiskárna prusa Mk3S používá řídící desku Einsy-Rambo a zde se to dá v pohodě dodělat na nějaký volný pin. Nutné to je pouze zapnout a definovat ve firmware (pokud to již není, to nemám tucha pač jsem nikdy nebádal).
Samozřejmě to dále vyžaduje nějakou výkonovou elektroniku, která bude dané osvětlení spínat. Zde může být použit například Ramps-S Extend nebo cokoli jiného. Jde to splácat za 5 minut z pár součástek, nebo za pár korun kdekoli koupit.

Druhou možností je použití Octoprintu, kde mám matné tušení, že je možno doinstalovat nějaký pligin co to umí. Ale to by jsi si musel někde ověřit.

No a třetí možnost je přisvítit kameru IR světlem, takže bude mít klasické noční vidění, které však jinak nebude působit rušivě. Běžně to používám, takže to je OK.

Toliko asi z mé strany k tomuto problému. Za mne mohu nabídnout Ramps-S Extend nebo jeho miniaturu Extend MINI.
Přílohy
Sakul Ramps-S EXTEND (MINI).pdf
Pro ukázku EXTEND MINI
(407.14 KiB) 286 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Naprogramování Gpio výstupu na repetier serveru

Příspěvekod jmrkva » stř 29. led 2020 10:32:03

Urcita moznost ovladania GPIO portov tu je. Da sa upravit subor extcommands.xml a vyrobit si novu polozku v menu.
Kód: Vybrat vše
/var/lib/Repetier-Server/database/extcommands.xml

Daju sa tam spustat skripty ktore mozu priamo ovladat GPIO porty. Tu su nejake linky pre inspiraciu, snad to pomoze.

https://forum.repetier.com/discussion/6474/power-on-off-button
https://github.com/fthome/repetier_ui
Uživatelský avatar
jmrkva
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 29. led 2020 10:24:27


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron