Problém s odtržením ,,Brimu,, od výtisku

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Problém s odtržením ,,Brimu,, od výtisku

Příspěvekod HonzaS » sob 22. úno 2020 15:08:26

Chlapi zdravím,
Prosím vás, jestli poradíte, kterou hodnotu nastavit, aby pomocný ,,Brim,, šel lehce odtrhnout od výtisku ? Dřív mi to šlo krásně, ale po nějakém čase, kdy jsem zkoušel ,,čarovat,, s nastavením jsem zjistil, že mi ,,Brim,, drží na výtisku, musím jej odřezávat. Ležel jsem v návodu na Slicer, zkoušel přenastavovat kde-co, ale bez výsledku. Dřív byly vidět linky Brimu, te´d je to slité.
Materiál PLA, teploty 198 st.C a podložka 65st.C .
https://napas.rajce.idnes.cz/3Dtisk/

Díky všem za rady.
Uživatelský avatar
HonzaS
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. kvě 2019 17:16:39

Re: Problém s odtržením ,,Brimu,, od výtisku

Příspěvekod Sakul » sob 22. úno 2020 17:14:36

No můj názor je takový, že brim má držet na výtisku, protože jinak by postrádal veškerý svůj smysl.
Na druhou stranu na ten výtisk co je na fotce je naprosto zbytečný. Osobně ho používám jen ve 3 případech a to pokud tisknu kuličku, tam to bez něj nejde. Nebo pokud tisknu gumu, ta mi blbě drží, takže tam ho používám vždy a poslední případ je když tisknu fotku, pač tam jde o velký výtisk, ale se strašně malou dotykovou vrstvou.
Jinak samozřejmě se brim lépe odtrhává pokud je větší. Já dávám vždy minimálně 5mm, ale spíš více. A samozřejmě záleží i na výšce první vrstvy.

Osobně bych se tedy na brim zcela vybodnul a vše tisknul bez něj. Jeho použití se hodí pouze ve výjimečných případech.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron