Stránka 1 z 1

Problém s odtržením ,,Brimu,, od výtisku

PříspěvekNapsal: sob 22. úno 2020 15:08:26
od HonzaS
Chlapi zdravím,
Prosím vás, jestli poradíte, kterou hodnotu nastavit, aby pomocný ,,Brim,, šel lehce odtrhnout od výtisku ? Dřív mi to šlo krásně, ale po nějakém čase, kdy jsem zkoušel ,,čarovat,, s nastavením jsem zjistil, že mi ,,Brim,, drží na výtisku, musím jej odřezávat. Ležel jsem v návodu na Slicer, zkoušel přenastavovat kde-co, ale bez výsledku. Dřív byly vidět linky Brimu, te´d je to slité.
Materiál PLA, teploty 198 st.C a podložka 65st.C .
https://napas.rajce.idnes.cz/3Dtisk/

Díky všem za rady.

Re: Problém s odtržením ,,Brimu,, od výtisku

PříspěvekNapsal: sob 22. úno 2020 17:14:36
od Sakul
No můj názor je takový, že brim má držet na výtisku, protože jinak by postrádal veškerý svůj smysl.
Na druhou stranu na ten výtisk co je na fotce je naprosto zbytečný. Osobně ho používám jen ve 3 případech a to pokud tisknu kuličku, tam to bez něj nejde. Nebo pokud tisknu gumu, ta mi blbě drží, takže tam ho používám vždy a poslední případ je když tisknu fotku, pač tam jde o velký výtisk, ale se strašně malou dotykovou vrstvou.
Jinak samozřejmě se brim lépe odtrhává pokud je větší. Já dávám vždy minimálně 5mm, ale spíš více. A samozřejmě záleží i na výšce první vrstvy.

Osobně bych se tedy na brim zcela vybodnul a vše tisknul bez něj. Jeho použití se hodí pouze ve výjimečných případech.