Firmware Repetier v1.0.4dev a problém rychloposuvu

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Firmware Repetier v1.0.4dev a problém rychloposuvu

Příspěvekod Sakul » stř 13. kvě 2020 15:05:13

Zdravím přátelé.
Při ladění mé tiskárny Tronxy X5S, kterou jsem před nějakým časem od základu překopal, jsem se rozhodl do ní použít firmware Repetier v1.0.4dev. Dosud jsem tam jel na verzi 1.0.3, která funguje naprosto bez problému. Proč jsem se tedy rozhodl pro dev verzi? No proto, že tam konečně opravily problém s druhým sériovým portem, což ve spojení s Arduino MEGA WIFI, umožňuje tiskárnu ovládat jak přes USB, tak přes WIFI, kdy je zachována možnost uploadu firmware pro ATMEGA2560 pomocí USB bez jakéhokoli zásahu (přenastavení Arduina).
Takže jsem vzal konfigurák z předchozí odladěné verze a přenesl ho do této dev verze (neberte to doslovně, samozřejmě jen jeho konfiguraci nikoli soubor samotný). Vše se zdálo naprosto v pohodě, až do doby, kdy jsem spustil tisk. V ten moment tiskárnu posedl ďábel a začaly brutálně cukat motory. Obzvláště patrné je to při rychloposuvech, kdy to vypadá jak kdyby jely motory proti sobě a přetahovaly se. Po chvilce se tisk rozhodí (ujede) někam bokem.
Takže se chci zeptat jestli nemá někdo s touto verzí firmware zkušenost. Je asi důležité upozornit, že moje tiskárna je CORE XY. A tento problém se projeví pouze při samotném tisku, nikoli pokud pohybuji osami v ručních pohybech. Vše funguje i pokud spustím vyrovnání podložky (G33). Později přidám pro názornost i video ukázku. Můj konfigurák je v příloze.
Přílohy
Configuration.h
KOnfigurák Repetier v1.0.4dev
(37.07 KiB) 266 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron