Prosím o pomoc se BTT SKR v1.4 Turbo + TMC5160 v1.5

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Prosím o pomoc se BTT SKR v1.4 Turbo + TMC5160 v1.5

Příspěvekod Burlak » stř 15. črc 2020 20:32:16

Zdravím,
Chtěl jsem upgradovat svoji tiskárnu X5SA díky nové desce BTT SKR v1.4 Turbo a driverů TMC5160 v1.5.
Bohužel po sestavení tiskárna umí jen snímat teploty. S osama ani nehnu, a když jim dám příkaz přes Repetier nebo Prontface (na display stále čekám až příjde) pro "Home position" (domeček) tak mi vyskočí červená hláška o "Printer:Busy a kill()"
Od té chvíle je deska zaseklá, na příkazy nereaguje a pomůže jen vypnutí.
Podle pokusů můžu říct, že dokuď nezadám "Domeček" tak mi tiskárna reaguje na příkazy normálně, M503 apod. Předpokládál jsem, že je chyba v Marlinu, ale zkusil jsem základní nastavení i různé návody na sestavení FW... bohužel bez výsledku.
Pak mne napadlo, zda není probém ve FW, ale v driverech. Jsou sice podporovaný, ale nevím zda potřebuji nějakým specifickým způsobem upravit piny na driveru nebo je dokonce pospojovat. Podle výrobce mám jumpery na desce správně,
aspoň dle obrázků od jednoduché příručky, ale...
Tiskárna mi tu leží v polomrtvým stavu už přes 14 dnů... pomoc nikde, a nervy na pochodu...

Můžete mi někdo pomoct ??
Uživatelský avatar
Burlak
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15. črc 2020 19:27:41

Re: Prosím o pomoc se BTT SKR v1.4 Turbo + TMC5160 v1.5

Příspěvekod Sakul » čtv 16. črc 2020 0:39:12

Jak už jsem psal nemám s touto sestavou žádnou zkušenost, takže jen pár postřehů. Ty drivery podle specifikace pracují v SPI režimu, což vyžaduje správně nastavit jumpery na základní desce + nakonfigurovat firmware pro použití těchto konkrétních driverů. Máš toto všechno nastaveno?
Pokud se řeší takovýto problém je nutné přiložit minimálně konfiguráky tebou použitého firmware + jak je nastavena základní deska a HW samotné tiskárny. Bez toho není šance se jakkoli odpíchnout a začít cokoli řešit.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron