Cura a problémy s tiskovou úlohou

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Cura a problémy s tiskovou úlohou

Příspěvekod JanMarek » čtv 17. pro 2020 16:46:57

Dobrý den, kvůli projektu, který mám teď na starosti jsem koupil zakázkovou 3D tiskárnu. Bohužel zde teď nemohu řešit problémy s kvalitou 3D tisku, o kterém je zde mnoho příspěvků, tudíž zakládám toto nové téma.

Tiskárna byla na místě odzkoušena (na mém PC) a vše proběhlo v pořádku. Problémy začaly jakmile jsem měl tiskárnu doma. S největší pravděpodobností je problém někde mezi myší a klávesnicí, jenže já už opravdu nevím, kde může být skutečná příčina.

Zde je postup iniciace tiskárny:
Zapnutí - propojení s PC přes USB – vyhomeování - vysliceování souboru – „tisk přes USB“ – poté tiskárna přejde na „monitor“ a nahřívá hlavu i bed. Zde se dostáváme k jádru problému.
Tento postup vede k hmatatelným výsledkům pouze v jednom, z několika pokusů, což je příčinou naprosté bezmoci. :D Mám dvouhlavou tiskárnu a tisknu zatím pouze jednou hlavou, jednoduchý objekt – kvádr. V programu FusionP360 jsem vytvořil ještě jeden a to kouli, jenže tu se mi ještě vytisknout nepodařilo, ani po úspěšném tisku kvádru. Zkoušel jsem variantu s podporami i bez nich. Když k tisku nedojde, zobrazí se v monitoru tabulka, s teplotami a průběhem tisku, která je přiložena k nahlédnutí. Tisknu ABS s teplotou 140 stupňů, bed byla na 80, nyní na 100 stupňů. Jenže tiskárna se kolikrát ani nerozsvítí.

Už jsem koupil nové USB, protože mi bylo řečeno, že by mohl být problém zde, PC normálně akusticky signalizuje propojení s tiskárnou, zobrazuje se i možnost „tisknout přes USB“. V nastavení parametrů tisku by snad problém být neměl, každopádně tuto variantu bych rozhodně nevylučoval.
Co se týče firewallu, je zde schválena výjimka a zároveň tiskárna občas tiskne. Jediné, co mě napadá, je problém s výkonem PC, každopádně při spuštění Cura je procesor asi na 10% a RAM se pohybuje okolo 70%.

Pokud Vás napadá, kde by mohl být problém, moc by mi to v mé situaci pomohlo. Děkuji
Přílohy
IMG_20201216_122018.jpg
Procenta běží, ale nic se neděje.
Uživatelský avatar
JanMarek
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 17. pro 2020 15:26:54

Re: Cura a problémy s tiskovou úlohou

Příspěvekod Sakul » čtv 17. pro 2020 21:21:23

Tisknu ABS s teplotou 140 stupňů, bed byla na 80, nyní na 100 stupňů. Jenže tiskárna se kolikrát ani nerozsvítí.


Doufám, že to byl jen překlep a teplota extruderu byla myšlena 240°C což je sice nejspíš také málo, ale mělo by to fungovat. Já používám teplotu pro ABS dle výrobce materiálu od 270 do 285°C a podložku 110°C.

Osobně bych šel cestou stáhnout si program Repetier HOST, v něm si definovat danou tiskárnu a používat tento program pro tisk. Taktéž pokud má tiskárna SD kartu, důrazně doporučuji tisknout z ní a nikoli z PC přes USB. Jako slicer je možno v programu vybrat i CURU, ale tu nepoužívám a já jedu přes Pruša Slicer.

Jak definovat a nastavit program Repetier HOST pro danou tiskárnu jsem popisoval ve videu třeba zde:
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1749
Věk: 44
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků