Elektronika pro 3D tiskárnu: Duet

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Elektronika pro 3D tiskárnu: Duet

Příspěvekod Sakul » pát 08. led 2021 11:54:53

Zdravím všechny tiskaře. V rámci připravované stavby nějaké té další tiskárny jsem začal řešit i elektroniku. Původně jsem chtěl použít zase moji, ale jak už tu padlo pár správných připomínek, je potřeba jít trochu z dobou a už je nejvyšší čas přejít na 32bitů. Proto jsem hledal co použít. Číňani valí obrovské množství různých 32bitů a já jsem i nějakou pořídil. Nicméně její zpracování mne teda moc nenadchlo, takže jsem se rozhodl sáhnout po deskách Duet. Vesměs je na ně pěna jen samá chvála a jejich parametry jsou impozantní. Hlavně se mi líbí použití Firmware RepRap v3, integrované webové rozhraní jež je fakt pěkně udělané a hlavně konfigurace tiskárny v reálném čase. Již žádné konfigurování a patlání se s firmware. Vše je uživatelsky editovatelné a to i včetně rozložení a mapování vývodů. Samozřejmostí jsou SPI drivery s hodně slušným výkonem až kolem 4A na motor. Sice jsou drivery napevno integrované, což mi v minulosti trochu vadilo, ale po zkušenostech, kdy mi dosud žádný driver na tiskárně neodešel si myslím, že to zas taková nevýhoda není a je to ve finále možná i výhoda.
Nicméně s těmito deskami nemám zatím žádnou zkušenost. Proto jsem tedy objednal svoji první na nějaké ty testy DUET 3. Chtěl bych se tedy tady poptat zda s tím má někdo zkušenost a mohl se o ní podělit.
Je mi jasné, že tyto desky asi nebudou tak široce rozšířené kvůli svojí ceně, která atakuje cenu celé tiskárny, ale dle všeho co jsem si prošel vypadají velice schopně a jsou asi o hodně napřed jak před Marlinem nebo Repetierem.

Ještě odkaz na web: https://www.duet3d.com/
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Elektronika pro 3D tiskárnu: Duet

Příspěvekod Alejo » čtv 28. led 2021 16:51:53

Mám Duet2wifi.
Naprostá pohoda a variabilita úprav nastavení i během tisku
Pomocí Reprap konfigurátoru je to hned nastavené.
Nepatrně složitější bylo rozhýbat BLTOUCH a PanelDue
Jinak deska a BLTOUCH mám originál ale PanelDue čínu a o to to bylo horší.
Uživatelský avatar
Alejo
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. led 2021 16:43:16

Re: Elektronika pro 3D tiskárnu: Duet

Příspěvekod Georgov » ned 31. říj 2021 12:59:07

Ahoj. Potřeboval bych poradit od někoho zkušenějšího kdo používá RRF hlavně česky. všechny informace jsou v angličtině tak je možné že jsem něco přehlédnul nebo špatný překlad translatoru. Mám rrf 3.3.0.10 úprava od GLOMANDY pro lpc desku SKR 1.4 TURBO wifi esp rozhrani DWC. TMC 2208 v3 uart, Vše jsem prostudoval nastavil dle informací k firmware pro meho REBEL2 . Mam dotykovou sondu servoprobe, servo a optický endstop vyska spuštění 2,94mm ,obdoba BLTOUCH využívající zendstop "zmin" odsazení od trysky G31 X-20 Y-4 Z2.94 . Když zahoumuji osy XY ok Z ok zustane ale ve výšce cca 2,30mm nad podložkou pak musím sjet pomoci babystep na papirek 0 od bedu pak můžu zahájit tisk. Mesh mám zapnutý. Kostičku vytištěnou k mé spokojenosti. Po restartu ale musím opět nastavit trysku pomocí babystep raději bych byl kdyby tato hodnota zůstala uložena . 2 roky jsem používal marlina 2.0 tam mě to fungovalo automaticky tady teď trochu tápu. Ale pomalu se do toho RRF dostávám. Máte někdo nějaký tip co s tím?
Uživatelský avatar
Georgov
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Věk: 40
Registrován: ned 31. led 2021 13:23:05

Re: Elektronika pro 3D tiskárnu: Duet

Příspěvekod Sakul » ned 31. říj 2021 15:42:23

No za mě tam podle mě nemáš offset pro tu trysku v ose Z.
Bohužel s RRF mám velmi zběžnou zkušenost, takže blíže v tomto ohledu nemůžu poradit. Nicméně doporučuji přejít na Klipper, tam je nastavení extrémně jednoduché.

Příště poprosím pečlivěji volit téma do kterého vkládáš svůj příspěvek, protože toto téma nemá s tvým problémem vůbec žádnou spojitost:
viewtopic.php?f=4&t=48
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Elektronika pro 3D tiskárnu: Duet

Příspěvekod Georgov » pon 01. lis 2021 22:46:14

Ahoj tak problém vyřešen bylo to duplicitním nastavením offsetu pro sondu při testovacím provozu elektroniky . soubor probe_config.g smazán vyřešeno. Už to funguje jak má. No klipper určitě taky vyzkouším ale až uvidím jak se mi bude pracovat s RRF. A máš pravdu měl bych pro tento dotaz založit spíše nové téma ,již jsem si přečetl. Zatím to tu nechej jak to je nebo po čase smaž jak uznáš za vhodné. Problém byl vyřešen. Díky za odpověď. A omlouvám se za to.
Uživatelský avatar
Georgov
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 8
Věk: 40
Registrován: ned 31. led 2021 13:23:05


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků