Nákup na Aliexpress

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Nákup na Aliexpress

Příspěvekod Pavelev » úte 23. bře 2021 15:17:13

Ahoj.
Prosím Vás nenakupoval jste někdo u Aliexpress ? Potřebuji díly pro 3D tiskárnu. Když se dostanu k objednávce tak to chce vyplnit jméno a adresu v anglickém jazyce i přestože mám nastaven stát s českou vlaječkou. Když odstraním háčky a čárky tak to vezme doručovací adresu. Budou mi to schopný poslat správně na moji adresu?
Předem děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
Pavelev
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 22. úno 2021 18:41:01

Re: Nákup na Aliexpress

Příspěvekod ulitej » úte 23. bře 2021 17:38:17

Jak jméno tak i adresu mám já osobně bez českých háčků a čárek a chodí to bez obtíží (že by inteligence našeho doručovatele) , určitě nezapomenout na naše směrovací číslo. Tak snad se ještě podaří nákup za dnešních podmínek , který je ještě docela výhodný. Jen bych si dal pozor na delší materiál, který mě osobně přišel ohnutý (prohnutý) a ještě dle mě je lépe udělat objednávku na jednu věc než více věcí najednou . Tak zlom vaz. :-)
Uživatelský avatar
ulitej
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned 13. led 2019 13:34:31

Re: Nákup na Aliexpress

Příspěvekod Sakul » úte 23. bře 2021 17:54:16

Taktéž potvrzuji. Mám vyplněno bez diakritiky a nikdy nebyl sebemenší problém.
Taktéž doporučuji každou položku kupovat zvlášť, nepoužívat košík. Je to značně přehlednější a případné další řešení problémů je jednodušší.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Nákup na Aliexpress

Příspěvekod Pavelev » úte 23. bře 2021 18:21:46

Když budu kupovat každou položku zvlášť, nebude dražší poštovné? Objednal jsem 7 položek. Je to tam strašně nepřehledný a ty věci k 3D jsem nikde jinde nenašel.

Dík za pomoc. Já se raději zeptám protože to stojí dost peněz a vyznat se v tom jejich systému je dost nepřehledné.
Uživatelský avatar
Pavelev
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 22. úno 2021 18:41:01

Re: Nákup na Aliexpress

Příspěvekod Sakul » úte 23. bře 2021 19:28:25

No jenže je nutné si uvědomit, že tím, že se to hodí do košíku neznamená, že bude jedno poštovné. To by možná platilo u jednoho prodejce, ale prodejců jsou statisíce a pravděpodobnost nákupu u jednoho je dost mizivá, pokud to tedy člověk nedělá záměrně.
Já nakupuji tak, že vyhledám pro mne ideální cenu a i nyní se dost produktů dá koupit s poštovným zdarma nebo s naprosto směšným poštovným do 10Kč.
Nicméně je nutné si hodně dobře pohlídat kvalitu produktu. A vždy doporučuji kupovat více kusů pro případ, že jeden bude vadný. Je to Čína a ceny jsou tak nízké proto, že kvalita je naprosto minimální. Přesto se dá nakoupit dobře za rozumné peníze.
U větších zásilek, respektive dražších, je potřeba počítat i s následným celním řízením, které daný produkt může celkem zásadně prodražit. Proto větší věci je vhodné nakupovat z EU skladů, kde je dodání do pár dnů a nehrozí celní řízení. Nicméně cena je samozřejmě vyšší.
A to je přesně důvod proč kupovat každou položku zvlášť. Záchyt na celnici je pak méně pravděpodobný a pokud k němu dojde bude o dost levnější. Navíc malé balíky jdou většinou poštou, která si účtuje za celní řízení mám pocit asi 200Kč + poplatky za proclení. Větší balíky půjdou většinou DHL a podobnými společnostmi, které mají poplatky celkem brutální. DHL mám pocit někde kolem 700Kč.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Nákup na Aliexpress

Příspěvekod Pavelev » úte 23. bře 2021 21:20:56

S tímhle nemám zkušenosti, já jsem ale nemohl nikde sehnat desku S6 V 2,0 Bord 32 Bit. Pořád mi to nabízelo Aliexpres tak jsem se domníval že to bude jeden balík a ušetřím na poštovném. Tak teď už vím jak to funguje, s chyb se člověk učí, bohužel ty chyby stojí zbytečný peníze.
Dík za pomoc.
Uživatelský avatar
Pavelev
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 22. úno 2021 18:41:01

Re: Nákup na Aliexpress

Příspěvekod ulitej » ned 28. bře 2021 9:32:33

No já ještě doplním jednu věc , je potřeba si dát pozor, že pokud se někde uvede poštovné za 1ks (sadu) třeba třipadesát tak se někdy stané že pokud se objednají 2 kusy tak poštovné není SEDUM , ale třeba JEDENÁCT takže to není jen násobek. Člověk je ukolébán a docela to je k přehlédnti takže já osobně to řeším u stejného prodejce s nákupem dvě zakázky po 24 hodinách.
Uživatelský avatar
ulitej
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned 13. led 2019 13:34:31


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron