Nemohu se spojit v programu Repetier-Host s Pc

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Nemohu se spojit v programu Repetier-Host s Pc

Příspěvekod Pavelev » sob 27. bře 2021 19:01:16

Ahoj.
Prosím Vás nemohu se spojit s tiskárnou Ender 5 plus v programu Repetier-Host a ani v programu pronterface.exe s Pc Win 10 64bit.
Tiskárnu a Pc mám propojené z dvěma 2metrovími modrými kabely zapojené do modré USB na Pc plus krátký kabel s redukcí pro USB do tiskárny. Nevyznám se přenosových rychlostech, improvizoval jsem protože jsem nesehnal 3m modrý kabel. Zkusil jsem Pc přemístit k tiskárně a propojit ji s USB kabelem dodávaný s tiskárnou. Ani potom se tiskárna nepřipojila. Mam v obou programech nastaveno COM1 přenosová rychlost 115200, zkoušel jsem i menší rychlosti ale pořád se to nechce spojit.

Repetier-Host hlásí:
No signal detectet - forcing start
Communcation timeout - reset send buffer block

Zhlédl jsem videa a postupoval podle nich.

Předem děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
Pavelev
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 22. úno 2021 18:41:01

Re: Nemohu se spojit v programu Repetier-Host s Pc

Příspěvekod Sakul » sob 27. bře 2021 19:30:17

Tak v první řadě je nutné mít nainstalovaný ovladač. Což může být problém pokud člověk neví co používá výrobce tiskárny za Chip. Nicméně každý výrobce by měl k tiskárně přidat ovladač nebo minimálně by měl být ovladač dostupný na jeho webu. V některých případech dokáže ovladač nainstalovat Windows sám.

Poté co je ovladač nainstalován a funkční musí se ve správci zařízení zobrazit pod nějakým číslem (jako například COM1). Nicméně skoro jistě to nebude COM1, neb to bude nějaký COM port jež PC obsahuje již v základu. To že je to správný port se pozná dle toho že pokud se tiskárna připojí daný port se přidá a pokud odpojí daný port zmizí.




No a až bude ovladač funkční, tak se musí zjistit přenosová rychlost. To by opět měl psát výrobce v návodu k použití. Pokud tomu tak není, pač na to Číňan sere, je potřeba to otestovat. Ze stejného důvodu proč tito výrobci mají na háku nějaké návody mají na háku i nějaké standardy, takže rychlost bych tipnul na 250000bps.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Nemohu se spojit v programu Repetier-Host s Pc

Příspěvekod Pavelev » sob 27. bře 2021 22:31:43

Vůbec ale opravdu vůbec netuším co jsem udělala ale pomohlo to. Po 12 hodinovém boji s Pc a 3D tiskárnou jsem zjistil že Win může na portu COM1 používat jiné zařízeni a proto nelze připojit jiné zařízení. Když připojíte nové zařízení přes USB tak se ovladače automaticky stáhnou a nainstalují. U 3D tiskárny (Ender 5 plus) tomu tak není.

Našel jsem tyto stránky:
https://forums.creality3dofficial.com/d ... er-5-plus/

Kde je ke stažení soubor: Ender-5 plus USB online printing installation package
Ten jsem stáhl a rozbalil (Ender-5-plus-USB-online-printing-installation-package.rar). Uvnitř byl: Online printing.pdf a Drive.zip. Rozbalil jsem Drive.zip. Složka Drive - FTDI USB Drivers - win a zde jsem spustil CDM v2.12.00 WHQL Certified.exe. (spustit jako správce). nainstalovaly se ovladače a při zapnuté tiskárně se objevil další port COM3. Ten jsem nastavil do obou programů a oba programy se ihned spojily s tiskárnou.

Pozor, cokoliv děláte, děláte na vlastní nebezpečí. Uvádím to zde, třeba to někomu pomůže.
Uživatelský avatar
Pavelev
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 22. úno 2021 18:41:01


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků