Teplota Heated Bed

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Teplota Heated Bed

Příspěvekod Pavelev » úte 06. dub 2021 14:44:48

Ahoj.

Prosím Vás tisknu PLA a mám nastavenou teplotu Bed 55°C. Teplota během tisku klesne na 30°C, jsem teď na 80% doby tisku. Tak přesně nevím kdy klesla. Už jsem si toho všiml dříve. Je to normální nebo by Bed měl mít stálou teplotu 55°C až do konce tisku?

Předem děkuji za pomoc.
Uživatelský avatar
Pavelev
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 22. úno 2021 18:41:01

Re: Teplota Heated Bed

Příspěvekod Sakul » úte 06. dub 2021 15:40:30

Teplota podložky by měla držet hodnotu jež je nastavená v G-code. Pokud klesne nebo stoupne je to chyba a je to chyba kritická, která musí bezpodmínečně vyvolat okamžité zastavení tiskárny a vypnutí naprosto všech výkonových výstupů na řídící desce.
Samozřejmě tiskárna má nastavenou nějakou toleranci, ve které se může pohybovat. To jaká je ta konkrétní tolerance je dáno parametry ve firmware a ve většině případů pokud nemáme přístup k nezkompilované verzi firmware není možné tyto data zjistit jinak než složitě testováním.
Za další a to je extrémně důležité, většina Čínských tiskáren nemá tyto funkce vůbec aktivní. Což je v rozporu s bezpečným provozem daného zařízení a hrozí velmi vysoké riziko požáru.

Jinak analýza tohoto problému se dělá výborně pomocí programu Repetier HOST a grafu teplotních křivek. Kdy je zobrazována aktuální hodnota požadované teploty a současně teploty skutečné. Dále je zobrazován výkon do daného topení a z toho jde odvodit zda celá topná a regulační soustava pracuje správně.
Celkem podrobné vysvětlení teplotních grafů jsme řešili zde: viewtopic.php?f=12&t=982
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron