FYSETC S6

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

FYSETC S6

Příspěvekod Pavelev » sob 01. kvě 2021 16:21:02

Ahoj.

V době kdy jsem zde zakládal téma - 32 bit deska CReality pro Creality Ender 5 plus, jsem měl už objednanou základní desku S6 V 2,0 Bord 32 Bit Control Board Unterstützung 6X TMC Treiber Uart/SPI Fliegen Draht XH/MX stecker VS F6 V 1,3 SKR V 1,3 a BIGTREETECH TMC2226 V1.0 Stepper Motor Driver. Musím dát za pravdu na odpověď kterou jsem dostal. Skutečně je se dost učit aby začátečník zvládl první tisk. Nehodlám desku hned vyměnit protože je spousta věcí co se naučit. Začínám krok po kroku od úplného začátku. Dokázal by mi někdo vysvětlit jak zapojit piny a kabely?
Mám tuto desku: https://de.aliexpress.com/item/40003464 ... ce=admitad

Desky jsou v provedení s býlími konektory a černými konektory já má desku z býlími konektory.

Zde je sice podrobný návod ale já tomu vůbec nerozumím - https://wiki.fysetc.com/FYSETC_S6/ (Tuto desku nemám, je s černými konektory)

Zapojení propojek pro drivery - tady to mám zapojit jako na na obrázku - UART mode config

Pak je tu obrázek 2.12V/24V jumpers
Moje deska Ender 5 plus používá 24 V. Mám tedy projit konektory označené 24V s konektory FAN0, FAN1, FAN2, RGB?

3.DIAG jumpers
Jsem přijdou zapojit koncové spínače. Níže je obrázek jak zapojit (BL-touch Wiring Example). Kam mám zapojit koncové spínače osy X a Y. Proč je tam X- Y- Z- a X+ Y+ Z+. Co je signál DIAG, potřebuji zde nastavit propojky?

5. Jumper for 5V
K čemu jsou určeny tyto propojky a jak je propojit?

6. Jumper for Boot0
K čemu jsou určeny tyto propojky?

U driveru jsou přibaleny propojovací kabely, k čemu slouží ?

Předem děkuji za pomoc.
Přílohy
DSC00077.JPG
Uživatelský avatar
Pavelev
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon 22. úno 2021 18:41:01

Re: FYSETC S6

Příspěvekod Sakul » ned 02. kvě 2021 8:45:22

Sice s touto deskou nemám žádnou zkušenost, ale všechny jsou v principu stejné. Z toho vyplívá, že jestli máš černé nebo bílé konektory je nejspíš šumák a liší se to pouze daným konektorem, ale jeho zapojení bude pořád stejné. Takže můžeš v klidu vyjít z toho manuálu co jsi na něj odkazoval. V něm je to velmi přehledně naznačeno.
1. Zapojení propojek pro drivery - víc přehledně to již popsat v tom návodu fakt nejde. Máš tam konkrétní ukázky jak to nastavit pro konkrétní typ driveru. Plus se samozřejmě musíš rozhodnout jak ten driver chceš ovládat: Step/DIR, UARD nebo SPI. Né všechny drivery umí všechny tyto možnosti a některé umí jen třeba jednu. Takže podle toho jaký máš driver a jaké podporuje ovládání nastavíš propojky.
2. Pak je tu obrázek 2.12V/24V jumpers - No nejspíš ano, ale to opět záleží na tom jaké tam budeš používat spotřebiče. Typicky ventilátor může být i na tiskárně s 24V zdrojem na 12V. To musíš vědět nebo zjistit a podle toho to nastavit.
3.DIAG jumpers - Neplést si s konektory pro koncové spínače, které jsou níže a mají většinou 3piny. Diag se používá u driverů, které poznají ztrátu kroku (UART a SPI), mimochodem jsou tam v tom návodu vypsané. Jejich použití pro referování je dle mne naprostá zhovadilost, takže tento systém referování bez koncových spínačů vůbec nedoporučuji. Použij normálně vstupy pro koncové spínače. Používají se běžně jen mínusové, ale to záleží na konstruktérovy tiskárny jaké použije a jaké se mu pro danou konstrukci hodí. S tím souvisí i ty spodní zkratovací propojky. Pokud použiješ koncové spínače nic na nich nenastavuješ (pokud máš ve firmware nastavenou detekci GND s PullUP odpory na vstupech mikrokontroleru (běžné nastavení většiny tiskáren a nastavuje se ve firmware). Pokud se používají třeba optické snímače je nutno navolit i napájení dle použitého snímače 5V nebo 3V3.
4. Jumper for 5V - Opět jasné nastavení. Zapíná zda bude deska napájena 5V z USB nebo integrovaného DC/DC měniče. Zde není jiná volba než z DC/DC měniče.
5. Jumper for Boot0 - Nejspíš slouží k nahrání Firmware
6. U driveru jsou přibaleny propojovací kabely, k čemu slouží ? - K nějakému propojení ? Třeba právě s Diag ?

Bohužel více poradit nelze. Vše je přehledně popsáno v návodu na nějž jsi dal odkaz a více polopaticky to ani popsat nejde. Zapojení driverů je tam nafocené + tam je i schematicky znázorněné. Nicméně jak už bylo řečeno, všechny akce související s výměnou řídící desky na 3D tiskárně předpokládají znalost jak elektroniky, tak programování a bez toho je výměna nemožná.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron