Pomožte mě lidé dobří! - tisknu jak z pr****

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Pomožte mě lidé dobří! - tisknu jak z pr****

Příspěvekod Tutanchamon » pon 21. čer 2021 16:32:06

Ahoj,

sem uplně nový. Nová tiskárna. Tisknu poprvé. Všecko pro mě složitý. A výsledky žalostné. Nicméne, já se nevzdám. Mám v plánu tisknout takové jednoduché válečky, ale až se s tím trochu naučím, zatim jsou totiž výsledky žalostné.

Napřed trochu představení:
1. TRONXY X5SA-500PRO 500 * 500 * 600 mm z bangoodu, tiskára složená, rozjetá, zkalibrovaná nejlíp jaxem uměl.
2. slicer: Cura
3. materiál: PLA

A teď, mám Curu, v ní naklikanou tuto tiskárnu, zkouším profil, nějakej basic (co jinýho v mojem případě). A výsledek tisku, toto:
- vrch i spodel díravý, boky s mezerama, celé jakésy doškubané. Teplota desky je 60, trysky 220.

Poraďte mně prosimvás co změnit. Měním Cura hodnoty a výsledek žádný.
Přílohy
vysledek_001.jpg
Uživatelský avatar
Tutanchamon
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. čer 2021 16:10:18

Re: Pomožte mě lidé dobří! - tisknu jak z pr****

Příspěvekod Sakul » pon 21. čer 2021 23:24:44

Tak zrovna tuto nebo hodně podobnou tiskárnu tu mám na servis. Veškerá elektronika pryč, vše osadit znovu a možná se to po pár hodinách povede rozjet. Bohužel tiskárny Tronxy jsou to nejhorší co si lze pořídit. Moje rada je tedy prostá. Pokud to nedokážeš zprovoznit, hodně rychle se toho zbav a pořiď si nějakou osvědčenou tiskárnu s pořádnou podporou. To znamená žádnou čínu. Jak už jsem psal mnohokrát a stále dokola. To proč jsou čínské tiskárny levné, má svůj důvod a fakt to není bezproblémový chod a perfektní podpora. Vesměs se do nich musí nacpat minimálně ta cena co stáli a to za předpokladu, že si člověk zvládne vše udělat doma sám.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Pomožte mě lidé dobří! - tisknu jak z pr****

Příspěvekod Tutanchamon » úte 22. čer 2021 11:10:40

Problém je složitější než jsem si myslel. Zkusím promyslet možnosti a jestli mě to za to stojí. Důvod nákupu byl, že jsem potřeboval tisknout válce o průměru 400 a tak velkou tiskovou plochu nabízí 'jen' Tronxy, tedy za rozumnější peníz, avšak jak se zdá s nepěkným side efektem špatné kvality tisku. Každopádně díky za koment. Popřemýšlím, jestli se mě do toho chce, projdu internety a rozmyslím co dál.
Uživatelský avatar
Tutanchamon
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. čer 2021 16:10:18


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků