Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Meki333 » stř 22. zář 2021 10:13:35

Zdravím, tiskárnu jsem koupil ještě před nalezením tohoto fóra. Mám ji cca půl roku a dostal jsem se do stavu, kdy nejsem schopen vytisknout ani zakládací vrstvu v dostatečné kvalitě (pokud ji vůbec vytisknu - filament se neustále odlepuje, jednotlivá vlákna nelicují...).

Proč tato tiskárna:
Potřebuji vytisknout předmět cca 35*28*10 cm - v ideálním případě 2 barvy. Průša nic podobného za rozumné peníze nemá, pokud nechci průmyslová řešení, tak ostatní výrobci taktéž ne.

Tiskárna má firmware Marlin (tuším verze 1.0.3), na ovládání používám repetier server. Jako slicer používám Prusaslicer. Tiskárna má autoleveling (jestli funkční netuším - ale podle levelingu vidím, že podložka je ve středu cca o 0.4mm vypouklá - což je podle mě šíleně hodně).

Verze desky v tiskárně je CXY-V6-191017

Ptát se na to, co mám udělat, aby tiskárna tiskla alespoň dostatečně asi nemá smysl, odpověď tuším... Chci se zeptat, jestli Marlin byla dobrá volba, nebo jestli existuje firmare přímo od repetieru, který by mohl být vhodnější. Kombinace Prusaslicer-repetier server - marlin se mi nezdá nejvhodnější (je zde příliš mnoho nastavení, které ovlivňuje kvalitu tisku a abych se přiznal, tak sám nevím, co všechno ovlivňuje tisk - samozřejmě prvotně slicer, ale kecá do toho i repetier server a marlin?) Dají se někde sehnat parametry, které se mají nastavit - ve sliceru, v marlinu, v repetieru? Dá se nějak dostat zpět originální firmware od Tronxy?

Jsem rád, že sem našel alespoň nějaké fórum, kde se někdo Tronxy zabívá - original podpora 0, tak jak sem tušil.
Uživatelský avatar
Meki333
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21. zář 2021 14:30:31

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Sakul » stř 22. zář 2021 11:22:53

Jo Tronxy to je stroj pro opravdové fajnšmekry a masochisty. Nedávno jsem tady měl jednu na zprovoznění, abych si připomněl proč ji nenávidím.
Ale k tvému problému. Dost pochybuju, že by tam byl Marlin ve verzi 1.x (něco), pač jak se zdá je ta deska 32b. Takže tam bude Marlin v2.x. Osobně Marlina nemusím, protože je to nejhůře konfigurovatelný firmware ze všech běžně používaných. Jediné co ho v současnosti drží nad vodou je podpora právě 32b mikropočítačů a obrovská setrvačnost uživatelů. Já jsem do nedávna používal firmware Repetier právě proto, že jeho konfigurace je oproti Marlinu jednodušší (nakliká se přes webový formulář), ale zase je dost omezen ve výběru 32b mikropočítačů. Momentálně je sice ve vývoji verze 2, která už by měla podporovat větší výběr 32bitů, ale pokud neudělaj něco s tou konfigurací, tak to nebude moc úspěšné.
Takže moje rada zní, na nějakej Marlin nebo Repetier se vybodnu a jdi cestou Klipperu. Mám pocit, že na tvoji tiskárnu je předpřipravený konfigurák (viz příloha), takže ani konfigurace by nemusela být problém. Stačí jen poupravit pár drobností.
V pohodě můžeš zůstat u Průša sliceru a klidně i u Repetier serveru, ale mnohem lepší je použít Fluidd, s Klipperem funguje lépe jak Repetier server.
Pokročilé funkce Klipperu jako třeba tlakování trysky, eliminace rezonance, PID kalibrace a tak dále je prostě super.
Nejlepší na tom je, že není potřeba vůbec nic konfigurovat ve firmware. Vše se nastavuje v konfiguračním souboru, který lze editovat přes Fluidd ve webovém rozhraní (viz přiložený konfig).
Přílohy
printer-tronxy-x5sa-v6-2019.zip
Konfigurák pro tvou tiskárnu
(1.31 KiB) 436 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Meki333 » stř 22. zář 2021 12:38:37

Super - takovou odpověď sem ani nečekal. Zkusím, dám vědět.
Uživatelský avatar
Meki333
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21. zář 2021 14:30:31

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod pepeflash » čtv 23. zář 2021 11:45:47

Meki333 píše:Zdravím, tiskárnu jsem koupil ještě před nalezením tohoto fóra. Mám ji cca půl roku a dostal jsem se do stavu, kdy nejsem schopen vytisknout ani zakládací vrstvu v dostatečné kvalitě (pokud ji vůbec vytisknu - filament se neustále odlepuje, jednotlivá vlákna nelicují...).


Podľa mňa tento problém nevyrieši firmware. Tu bude problém asi v zlom nastavení vzdialenosti trysky (a aj čidla autolevelingu) od povrchu a v samotnom povrchu.
Čistý a rovný povrch (nerovnosti by mal zvládnuť autoleveling) + napr. 3D lak = rovná sa vysoká pravdepodobnosť dobrej prvej vrstvy.
Uživatelský avatar
pepeflash
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 15
Věk: 50
Registrován: stř 10. led 2018 20:20:07
Bydliště: Komárno , SR

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Sakul » čtv 23. zář 2021 12:18:51

Tady jde o to, že na této tiskárně je naprosto všechno špatně. Špatně nastavený firmware, špatná mechanika, naprosto nevyhovující snímač autolevelingu a takto jde pokračovat dál a dál. A to nemluvím o hotendu u dvoubarevné varianty. To je naprostý otřes.
Takže první kroky jsou použít firmware, který se dá jednoduše ladit a to Marlin teda fakt není ani náhodou. Otázkou je použitá elektronika, kterou jsem vždy vyhazoval a nahrazoval mojí.
Prostě tato tiskárna je na kompletní rekonstrukci ještě předtím než se složí. Bohužel neznám nikoho, komu by fungovala tak jak je dodána.

Taktéž doporučuji vyměnit ten snímač autolevelingu za BL-Touch, který funguje. Pač ta modrá jebka co tam dává číňan je naprosto k ničemu.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod pepeflash » čtv 23. zář 2021 13:23:28

S tým súhlasím, že Tronxy je nepodarok .
Uživatelský avatar
pepeflash
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 15
Věk: 50
Registrován: stř 10. led 2018 20:20:07
Bydliště: Komárno , SR

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Meki333 » stř 29. zář 2021 9:27:52

Tak dneska se do toho obuju (protože včera sem se opět totálně nasral - když nemám problém s odlepováním první vrstvy, tak zas nejsem schopnej první vrstvu vůbec odlepit - 28 hodin tisku v řiti a 50m filamentu k tomu).
Dívám se, že OctoPi je na výběr jako instalačka přímo v Raspberry Pi Imageru - zkusím to na RPi 2 B+ a dám vědět, jak sem pochodil.

Jen tak mimochodem, co děláte s nepodařenýma tiskama? všude vykupují pouze špulky, ale že by někdo bral nepodařky, to sem nikde neviděl. Mám jich celkem dost :(
Uživatelský avatar
Meki333
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21. zář 2021 14:30:31

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Sakul » stř 29. zář 2021 11:06:12

Osobně všechno házím do plastového odpadu a to včetně cívek. Protože se mi fakt nevyplatí za pár korun ty cívky někam posílat. Na druhou stranu jsem zpětný výkup cívek nijak moc neřešil, takže jestli máš někoho, kdo to vykupuje (ale všechny druhy, pač to fakt nebudu nijak třídit), tak dej info. Co jsem tak koukal, tak vždy vykupují jen konkrétního výrobce a jiné nechtějí.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Meki333 » stř 29. zář 2021 15:08:07

Tak zasekl sem se na nahrávání firmware do tiskarny. Šel sem podle návodu tady na fóru.

make menuconfig:
enable low-level... zaskrtnuto
STM32
STM32F103
34kib bootloader (chitu v6 bootloader)
8MHz crystal
?? Comunication interface (USB (on PA11/PA12))
USB - IDS:
USB - vendor ID: 0x1d50
USB - device ID: 0x614e

Následné kompilování make projde bez problému. Ten nastává až při uploadu do tiskárny:
make flash FLASH_DEVICE=/dev/serial/by-id/usb-1a86_USB_Serial-if00-port0

dfu-util: Invalid DFU suffix signature
dfu-util: A valid DFU suffix will be required in a future dfu-util release!!!
dfu-util: No DFU capable USB device available

Failed to flash to /dev/serial/by-id/usb-1a86_USB_Serial-if00-port0: Error running dfu-util


Nějakej nápad? Předpokládám, že má problém s komunikací - propojeno přes USB (2.0 - RPi 3 B). V tiskárně je pořád firmware Marlin. Je potřeba ji nejdřív flashnout přes SD kartu?
Uživatelský avatar
Meki333
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21. zář 2021 14:30:31

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Sakul » stř 29. zář 2021 17:06:38

Trochu se bojím, že takto to nepůjde. V tom ukázkovém konfiguráku píšou, že by se to mělo aktualizovat přes SD kartu.
Bohužel s těmito procesory nemám zkušenost. Ale úspěšně jsem firmware nahrál do desky SKR PRO v1.1 která má procesor STM32F407. Tam se musí vzít zkompilovaný firmware ve formátu firmware.bin a nahrát na SD kartu a restartovat desku. Firmware se sám automaticky aktualizuje. Předpokládám, že STM32F103 to bude mít podobně.

Viz popis u této desky:
Kód: Vybrat vše
# Use "./scripts/update_chitu.py ./out/klipper.bin ./out/update.cbd"
# after make to generate update.cbd.  Put `update.cbd` onto SD card,
# and reboot the printer.  It will be automatically installed, and you
# will be able to update it this way.


Doporučuju si někde uložit původní zálohu firmware, pokud ji máš ještě na SD kartě.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Sakul » stř 29. zář 2021 17:31:18

Tady jsem ti to zkompiloval a mělo by to být ono.
Přílohy
update.zip
Firmware Klipper pro desku CXY-V6-191017
(25.06 KiB) 412 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Meki333 » stř 29. zář 2021 19:59:31

Tak zatim sem zkoncil neuspechem. Firmware jsem nahral (ten co byl tady, svuj sem taky zkousel - zajimave ze sem mel mensi o 1KB), pri zapnuti tiskarna 2x pipne a dal se nic nedeje (display zustane cerny - dle fora o instalaci klipperu to je v poradku).

Na RPi mam nainstalovany OctoPi - dalsi postup byl jak je zde na foru. Na webove rozhrani fluiddu se dostanu (zajimave ze pri prvnim spusteni chtel po me API key - jak sem flashnul firmware do tiskarny, tak toto uz nechtel a najel do klasickeho menu). Tady ale koncim na mcu:Unable to connect. Konfiguraci v printers.cfg sem upravil ( serial: /dev/serial/by-id/usb-1a86_USB_Serial-if00-port0 ), ale toto nepomohlo. ls /dev/serial/by-id/* je spravne - RPi "nejake" zarizeni vidi. Jak dal, netusim.

Nemusi se nejak upravit raspi-config? Nebo prehodit USB na serial?

Marlin se zpet flashnout da.

Jo a kdyz sem zkusil pripojit tiskarnu k cistemu OctoPi a jeho rozhrani (jeste nez sem postupoval podle instalace tady na foru), tak tiskarnu taky nasel, ale to taky jeste bylo s Marlinem...
Uživatelský avatar
Meki333
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21. zář 2021 14:30:31

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Sakul » stř 29. zář 2021 21:03:31

No tam je trochu problém, že se nejspíš pere OctoPrint s tím Fluiddem. Možná by bylo nejlepší nainstalovat čistej Raspbian ve verzi LITE a na to pak teprve přes KIAUH klipper, Moonraker a Fluidd. Na OctoPrintu je zprovoznění Klippru o něco složitější, protože se musí nastavit virtuální sériový port.
Ono to totiž funguje následovně:
OctoPrint je za běžných okolností přímo propojen s elektronikou tiskárny přes HW USB nebo jiné sériové rozhraní (UART). Jenže pokud je použit firmware Klipper, tak ten se skládá ze 2 částí. Jena je samotný firmware nahraný v desce tiskárny (v MCU) a druhá je pak služba běžící na ARMu tedy v Raspberry nebo jiné počítači. No a zde je to tak, že Klipper běžící jako služba na ARMu komunikuje přes HW USB nebo jiné sériové rozhraní (UART) s deskou tiskárny a OctoPrint pak přes virtuální port s Klipprem v tom Raspberry.

Z tohoto pohledu je použití OctoPrintu zcela nadbytečné. Zde by OctoPrint dělal jen webové rozhraní pro ovládání Klippru, ale to není k ničemu potřeba pokud máme nebo chceme použít Fluidd.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Meki333 » stř 29. zář 2021 21:17:38

OK, to neni problem, zitra zkusim cistej raspbian, s tim zkusenosti mam dost :) Prave na raspbianu mi pobezi elektronicke pichacky (rpi - 7" display - python), ale kua potrebuju je do neceho zabalit :)

dam vedet zitra, jakej je progres. Zatim diky za rady.
Uživatelský avatar
Meki333
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21. zář 2021 14:30:31

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Meki333 » čtv 30. zář 2021 9:55:48

Tak dneska preinstalovan cistej raspbian (3x - vadna SD karta :( ), vse nainstalovano dle postupu, printer.cfg nastavenej a nic. mcu unable to connect. Da se nejak overit, jestli probehl dobre flash firmware do tiskarny? Pri flashovani 2x pipne a to je vse. Kdyz davam Marlin, tak pipa cca 6x, pak se sama restartne a najede Marlin. Ted pipne 2x a zustane tak, jak je... Jestli pomuzou nejake logy, klidne je sem nahazu, ale co sem se dival, tak to konci timeoutem...
Uživatelský avatar
Meki333
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21. zář 2021 14:30:31

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Sakul » čtv 30. zář 2021 12:10:54

Bohužel tento procesor nemám, takže nemám jak to otestovat, takže ani nemohu nic poradit.
Jedině projít nápovědu u klippru, které je velmi obsáhlá a jsou tam postupy jak provést jednotlivé kontroly.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Meki333 » úte 19. říj 2021 8:22:46

Tak mám dílčí progress, podařilo se mi rozchodit fluidd. Teď asi začnu být otravnej a budu se ptát co, kde, jak a proč :) Problém byl v tom, že :
1) Je potřeba spustit "update_chytu.py ./out/klipper.bin ./out/update.cbd" a na SD kartu opravdu nahrát update, který to vygenerovalo.
2) v printer.cfg nepoužívat hledání tiskárny na /dev/serial/by-id... , ale já musel použít /dev/serial/by-path/platform-3f980000.usb-usb-0:1.5:1.0-port0 . Potom RPi nadetekovalo tiskárnu.
3) Ovládání osy Z je reverzní - dá se nastavit v nastavení fluiddu
4) Ovládání motoru filamentu je reverzní - zatím nedořešeno
5) v nastavení printer.cfg se musí nastavit rozměr tisknutelné plochy (předpokládám, že po je položka position_max u stepperu x,y,z)

Zatím tam mám konfigurák z Tronxy X5SA, ale pravděpodobně bude vhodnější X5SA PRO (mám titanové extrudery, možná se tím vyřeší obrácený chod a měl by být funkční magnetický koncák osy Z).

Homeing osy X,Y,Z je funkční (jen se nekalibruje na středu podložky, předpokládám o5, že to je položka home_xy_position: a protože podložku mám 400x400, tak mám nastavit 200,200).

Teď zatím první dotaz: kalibrace křivosti podložky je [bed_screws]? Položky 1-6 jsou souřadnice, kde bude dělat test podložky? Vzhledem k velikosti, dá se tam nastavit i více bodů? Toto zatím nemám dořešené... Jo a display tam momentálně bude asi pouze na okrasu, že?
Uživatelský avatar
Meki333
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21. zář 2021 14:30:31

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Meki333 » úte 19. říj 2021 12:58:27

Další vývoj:
konfigurák na X5SA Pro trochu pomohl, extruder už není obráceně. Všiml sem si, že stepper je u konfiguráků jinak nastavený, tak uvidím, jak to bude při tisku. Tisk sem zatím nezkoušel, musím nějak nastavit kalibraci desky...
Uživatelský avatar
Meki333
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21. zář 2021 14:30:31

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Sakul » úte 19. říj 2021 13:19:39

Zdar.
Takže reverzace motoru se dá nastavit pro každý driver. Takže i pro extruder.
Vyrovnání podložky se nastavuje zde:
Kód: Vybrat vše
[bed_mesh]                              # enable for BLTouch
speed: 80
mesh_min: 35, 25
mesh_max: 289, 280
algorithm: bicubic
probe_count: 5,5

Ale není to všechno ještě je potřeba nastavit offsety pro trysku:
Kód: Vybrat vše
[bltouch]
sensor_pin: ^PC5
control_pin: PB4
x_offset: 32
y_offset: 15
z_offset: 0.3
# speed: 3.0

Ty tam máš, ale nejspíš snímač, což není dobře (doporučuji co nejdříve přejít na BP-Touch) takže se to bude trochu lišit a měl bys mít i sekvenci na referování osy Z přes ten snímač:
Kód: Vybrat vše
#[safe_z_home]                           # enable for BLTouch
#home_xy_position: 150, 150
#speed: 80
#z_hop: 10
#z_hop_speed: 5

No a pak bys měl provést BED MESH leveling přes menu. Z principu stačí jen jednou ručně a pak to dát uložit. Příště se to použije automaticky. Doporučuji s ohřátou podložkou na tiskovou teplotu.
Screenshot 2021-10-19 13.15.06.png

Jinak vše co nevíš je perfektně popsáno v manuálu pro Klipper, takže stačí postupovat dle něj: https://www.klipper3d.org/Config_Reference.html

Na konci je ke stažení celý můj konfigurák pro Tronxy. Ber to jen jako inspiraci.

Co se týká displeje nevím co tam máš, ale můžeš si tam dát třeba GLCD panel, nebo jakýkoli jiný. Možná by šel i ten co tam máš a je potřeba to jen nakonfigurovat. Nicméně pokud tam je nějaký grafický dotykáč, tak ten nejspíš nepůjde ale můžeš zkusit pohledat na netu.
Přílohy
printer Tronxy-Sakul.zip
Tady je můj konfigurák pro Tronxy. Pouze jako inspirace.
(4.55 KiB) 403 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Meki333 » úte 19. říj 2021 20:34:41

Tak už mi z toho alespoň něco leze... Bed leveling je ve fluiddu perfektní (to zobrazení v grafu je geniální). Variance mám 0.825 (co si sem postnul, tak máš 1.1 - asi to řešit nemusím). Co je horší, tak u tisku mám šílenej ozooing (nebo chlupatění či jak se to menuje :) ) Zkoušel sem si hrát s retrakcí, Z hoopingen u retrakce, rychlost a délka, teplotu sem snížil z 210 na 190 (PLA), nic moc nepomáhá. Taky sem zrychlil rychloposun ze 150mm/s na 200mm/s, trochu se to zlepšilo, vysledek je na fotce v příloze - žádný zázrak... Když tam byl Marlin, tak sem s tím zas tak velkej problém neměl (neříkám, že to bylo tip ťop, ale ucházející to bylo).
IMG_20211019_201355.jpg

Nějakej nápad?

Offset pro trysku sem zatím nenastavil, protože používáš control_pin PB4 a ten já mám na extruderu jako step_pin. Zatím sem neměl chuť a čas elektroniku v tiskárně rozdělávat a mrknout, co kam vede.

[bed_screws] Je to k něčemu? Jsetli sem dobře pochopil, tak to jsou souřadnice šroubů, které drží tiskovou podložku.

V příloze sem ještě postnul konfigurák, kdyby tě něco prásklo do očí...
Přílohy
printer.txt
(4.09 KiB) 393 krát
Uživatelský avatar
Meki333
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21. zář 2021 14:30:31

Re: Tronxy X5SA - 2E 400 (nekamenujte mě hned :) )

Příspěvekod Sakul » úte 19. říj 2021 21:14:53

Na to chlupatění použij funkci tlakování trysky. Je to super. Co to používám mám retrakce nastavené jen aby se neřeklo 0,5mm.
Je to parametr: pressure_advance: 0.125
Je nutné provést jeho kalibraci. Postup jak se to dělá je v manuálu ke Klippru nebo jsem koukal, že na YT jsou také nějaké návody.
Taky je dobré ve sliceru nastavit otírání trysky při retrakci.

Jinak předpokládám, že bed_screws je ruční vyrovnání podložky, kdy ti to řekne o kolik máš kterej šroub utáhnout nebo povolit. V praxi dle mne naprosto zbytečné.

Jen mě trochu zarazily ty drivery. Ty tam v tý desce máš DRV8825, že máš nastaveno 32m kroků?
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Další

Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků