Firmware pro Bigtreetech

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Firmware pro Bigtreetech

Příspěvekod Lemur1 » úte 12. dub 2022 7:50:12

Ahoj,
Chtěl bych poprosit o radu či pomoc. Stavím si 3D tiskárnu což technicky není problém, ale.... A tady to začíná, mám desku Bigtreetech SKR-PRO-V1.2 a potřeboval bych do ní dostat nejspíš nějaký firmware aby byla použitelná. Koukal jsem na video které jsi natočil o desce Octopus, ale nejsem si jistý, zda se mi chce investovat ještě do Raspberry jen pro to, abych si nahrál soft do desky. Je i jiná cesta ke slávě než přes Raspberry? A ještě potřebuji vědět, zda můžu použít k této desce drivery DRV8825, nebo musí být org od Bigtreetech. Přihodil jsem foto desky. Moc děkuju za odpověď.
Přílohy
IMG_20220412_072211.jpg
Uživatelský avatar
Lemur1
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 14. bře 2021 10:49:23

Re: Firmware pro Bigtreetech

Příspěvekod Sakul » úte 12. dub 2022 19:47:46

Ahoj,
začnu od zadu. Drivery můžeš použít libovolné, jen je samozřejmě potřeba správně nastavit desku a samotný použitý driver.
Co se týká firmware. Bez problému můžeš použít firmware Marlin ve verzi 2 a vyšší nebo třeba RepRap firmware. Nicméně například Marlina budeš muset nakonfigurovat zkompilovat a nahrát do desky. Je to nejhůře konfigurovatelný firmware ze všech a pokud s ním nemáš praktickou dlouhodobou zkušenost dovolím si tipnout, že začátečník to ani náhodou nerozchodí. RepRap firmware už je na tom o poznání lépe neb je k dispozici již zkompilovaný a nahrát do desky ho zvládne kdokoli, ale i tak bude nutné vytvořit konfigurační soubory a ty správně nakonfigurovat. To by měl zvládnout i začátečník podle návodů na webu. Ale je nutné počítat s tím, že to bude nějaký ten týden trvat, než se veškerou problematikou prokoušeš.
Jinak Raspberry se nepoužívá pouze k nahrání firmware (Klipper), ale přímo Raspberry (a nemusí to být nutně Raspberry, ale i jiný počítač) řídí celou tiskárnu. Raspberry se dá koupit za 400Kč, což je mnohem méně než tě stála ta řídící deska SKR, takže argument ceny v tomto kontextu trochu nechápu obzvláště s porovnáním ceny takové tiskárny.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Firmware pro Bigtreetech

Příspěvekod Lemur1 » úte 12. dub 2022 20:54:00

Deska mě stála 40 Kč na burze a zbytek taktéž po 40 - 100 Kč. Nejde o cenu, chtěl jsem si původně koupit již hotovou tiskárnu (Průša nebo něco takového) ale je to tak, že si ji chci udělat sám stejně jako jsem si udělal laserovou gravírku a CNC modelářskou frézku. S těmi to takový problém nebyl, podle tvého návodu to bylo jednoduché nastavit, ale tiskárna co se týče softu jsem úplně mimo. A co se týkalo Raspberry, tak mě šlo pouze o to, že bych pro něj dále již neměl využití (asi). Pokud to není problém nahrát přes jakýkoliv počítač, tak to nějak zkusím. Můžu prosím v případě, že budu opět v koncích požádat o pomoc? Rád i nějak finančně přispěji. Děkuju za rady.
Uživatelský avatar
Lemur1
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 14. bře 2021 10:49:23

Re: Firmware pro Bigtreetech

Příspěvekod Sakul » úte 12. dub 2022 21:16:48

Jen ještě upřesním. Ten počítač ať už Raspberry nebo jiný musí být k tiskárně připojen neustále protože na něm běží soft Klipper co tu tiskárnu řídí. Ta deska SKR nebo libovolná jiná, jen vykonává instrukce nadřazeného počítače (Raspberry). Takže to není jen o tom, že to pomocí Raspberry nahraješ do té desky.
Samozřejmě pokud budeš potřebovat poradit mohu nasměrovat nebo poradit, ale výhradně jen s firmwarem Klipper. Ani Marlina ani RepRap neprovozuji a nikdy již provozovat nebudu. Marlin je zastaralý a RepRap v porovnání s Klipprem strašně složitý.
V první řadě doporučuji si kompletně nastudovat dokumentaci ke Klippru, aby jsi věděl jak to funguje. Bez toho není možné přikročit ke zprovoznění elektroniky tiskárny. Ta dokumentace je výborně zpracovaná a zorientovat se v tom dá za několik málo hodin.
Jinak na mém Patreonu jsou ke stažení již připravené Image systémů s Klipprem pro různé počítače.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků