Na co si dát pozor.

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Na co si dát pozor.

Příspěvekod sachlj » čtv 07. črc 2022 15:41:46

Zdravím. Tak jsem se po hodně letech rozhodl a dnes jsem zakoupil tiskárnu Creality ENDER 3 PRO a rovnou i filament. Protože jsem se v diskuzi dočetl že Ender 3 pro má základní desku jsem hned zakoupil novou desku a aby to bylo kompletní tak i Auto Bed Leveling. Plánuji použít OctoPrint buď na RPi 3B a nebo RPi 4 (to se mi moc nechce je to 8GB, škoda moc). A teď. Četl jsem , že pro Auto Bed Leveling se musí přehrát firmware. Ale jak to nepokazit? Pak jsem četl, že s takto upraveným fw merlin přestane fungovat komunikace mezi RPi a Ender 3. Řešit tohle někdo? + bych rád vyřešil až to bude vše fungovat přístup na OctoPrint z práce. Abych věděl jak na tom jsme s tiskem.

Poradíte tedy někdo co mě čeká?

ps. Tedy pokud mě manželka nezabije protože o tomhle neví a už vidím jak se mě zeptá co jsem zakoupil. No naštěstí jsem jí nedávno koupil novou mikrovlnu i overlock.
Uživatelský avatar
sachlj
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 18. led 2021 10:39:48

Re: Na co si dát pozor.

Příspěvekod Sakul » čtv 07. črc 2022 21:32:21

Já budu jako ohraná deska. Pokud hodláš přehrávat firmware doporučuji jít rovnou do firmware Klipper a na nějakej Marlin se vybodnout. V Klippru je nastavení levelingu otázka pár chvilek bez jakékoli konfigurace firmware a podobných blbostí. Z principu to zvládne i běžný uživatel, což se nedá říct o konfiguraci Marlina a následné kompilaci a nahrání tohoto firmware. To většinou končí zcela mrtvou tiskárnou. Zde nafóru je již dostatek návodů jak na Klipper a jsou tu i videa.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Na co si dát pozor.

Příspěvekod sachlj » pát 08. črc 2022 10:58:27

Jojo, už jsem do toho teoreticky proniknul. Musím se doma podívat na VSM jak ho mám nastavené a podívat se na Marlina...pak až bude tápat se ozvu....
Uživatelský avatar
sachlj
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 18. led 2021 10:39:48

Re: Na co si dát pozor.

Příspěvekod sachlj » ned 10. črc 2022 9:22:21

IMG_3390.JPEG

IMG_3389.JPEG

IMG_3388.JPEG

Tiskárnu Ender 3 Pro jsem si doma sestavil dle návodu a dále dle návodu a narazil jsem na problém. Nevím jestli mám vadný kus, je to moje první 3D tiskárna ale roh kde je napojen ohřev se vůbec nehýbe. A celkově pružiny co zvedají podložku jsou krátké a slabé. Nechci použít sílu abych uvolnil ten zadní levý roh a tak se raději ptám v čem může být problém.
Uživatelský avatar
sachlj
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 18. led 2021 10:39:48

Re: Na co si dát pozor.

Příspěvekod sachlj » ned 10. črc 2022 9:31:15

IMG_3392.JPEG

IMG_3391.JPEG

a poslední fotky
Uživatelský avatar
sachlj
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 18. led 2021 10:39:48

Re: Na co si dát pozor.

Příspěvekod Sakul » ned 10. črc 2022 19:54:16

To je typická čínská tiskárna na které nic nefunguje a vše se musí dodělat a předělat. Vyšroubuj všechny matky vyndej vyhřejvanou podložku, zjisti co číňan posral, sprav to a zase to smontuj. Problém vyrovnání tiskové podložky jež je chycena na 4 bodech je jasný. To není z fyzikálního hlediska možné. Takže z operace jež by normálně trvala max. pár minut je zlej sen o několika hodinách.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Na co si dát pozor.

Příspěvekod sachlj » pon 11. črc 2022 7:07:46

VYŘEŠENO. Stačilo se jen pozeptat na fb a za 5 minut jsem se domluvil s někým co se v tom vyzná a za 10 minut jsem byl u něj i s tiskárnou. Po cca hodince jsem jel domů a hnedle dal tisknout jeden ostrý výtisk. Ně nějakou pitomou lodičku ale malé upgrade tiskárny. Otázku považuji za UZAVŘENOU. Jo a nastavil mi to úplně zadarmo.
Uživatelský avatar
sachlj
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 18. led 2021 10:39:48


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků