Výměna proximiy senzoru za 3d touch

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Výměna proximiy senzoru za 3d touch

Příspěvekod Sotmann1 » ned 12. úno 2023 19:42:36

Zdravím ve spolek. Mám tiskárnu Felix tec 4. Na rovnání podložky je tam tento senzor: Proximity sensor E2B-M12KS04-WP-C2 2M. Chci nahradit ocelovou podložku sklem. Napadlo mě tento senzor nahradit 3d touchem? V elektice se moc nevyznám. Moje otázka zní je to možné bez nějakého většího zásahu? Jestli jsem špatně hledal a řešilo se to tu někde, tak se omlouvám.
Uživatelský avatar
Sotmann1
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12. úno 2023 19:23:02

Re: Výměna proximiy senzoru za 3d touch

Příspěvekod Sakul » pon 13. úno 2023 1:52:46

3D Touch lze použít takřka na libovolné tiskárně. Nicméně je nutné, aby elektronika měla vyveden jeden výstup pro ovládání serva a samozřejmě vstup pro signál z 3D Touch (zde se používá End Stop Z a to má každá tiskárna). Pak je nutné to zaprogramovat do firmware. Při použití firmware Marlin to laik nemá šanci zprovoznit a nejspíš to nerozjede ani na firmware Repetier. Na firmware RepRap firmware nebo Klipper by to měl zvládnout i laik, neb není vyžadováno programování a pouze se doplní řídící script.

Zde důrazně doporučuji, pokud nemáš dostatečné znalosti fungování tvé tiskárny a to zejména na jakém běží firmware nebo na jakém MCU, vůbec nepřemýšlej nad tím, že bys to nějak zkoušel řešit a ideálně to nech udělat někoho, kdo s danou tiskárnou má zkušenost a je schopen takovou úpravu provést. V 99% případů to totiž končí naprosto nefunkční tiskárnou a dost často už ani nejde se vrátit do původního stavu.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Výměna proximiy senzoru za 3d touch

Příspěvekod Sotmann1 » stř 15. úno 2023 18:12:09

Díky za osvětu, jako úplný lajk jsem si to představoval trochu jako Hurvínek válku. Felix je celkem specifická tiskárna, mají svoji desku, podložka je na uchycena na třech bodech a její kalibrace je i ve firmwaru. Tak to asi opravdu přenechám někomu zkušenému.
Uživatelský avatar
Sotmann1
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12. úno 2023 19:23:02


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron