Problem s elektronikou u Rebel 2

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

Problem s elektronikou u Rebel 2

Příspěvekod koncza » úte 21. úno 2023 21:18:17

Zdravím, jdu si za vami pro radu, včera se mi stala nemila nehoda, omylem jsem polozil displej kde mam zadni čast odkrytou na klič a zkratoval se a pak už jen popoblikaval. Dnes jsem vse rozebral a zkontroloval plosne spoje a nasel jsem vypaleny stabilozator napeti na Arduinu mega2560 5v. Vymenil jsem za novy a zkusil, vse fungovalo až na SD kartu 'media init fail' a home os.. X funguje, Z funguje, Y nefunguje. Pri kliknuti na Home Y motor cukne o jeden krok a zabrzdi se, nasledne hlaška Tiskarna ZASTAVENA, Chyba parkovaní. zkousel jsem jiny motor a chova se stejne, osou nejde manualne posouvat a endstop je zapojeny spravne. FW mam Marlin 2.1.x (asi bugfix protoze s SD jsem mel problemy už drive a na forech jsem se dočetl že by to mela vyřesit oprava tohoto FW - vyřesil sem to vymenou za jinou stejne jako ted a funguje)
Muže byt po mem omylnem zkratu problem na desce Ramps? tu jedinou jsem nechal puvodni. Nesetkal se nekdo s timto problemem už?

diky za rady a mejte hezky den/večer
Uživatelský avatar
koncza
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 25. led 2023 19:17:42

Re: Problem s elektronikou u Rebel 2

Příspěvekod Sakul » stř 22. úno 2023 9:29:29

Z tvého popisu není zcela patrné zda jsi měnil celé Arduino MEGA nebo jen ten vadný stabilizátor. Pokud jen stabilizátor, tak je vadný ještě procesor a musíš vyměnit celé MEGO. Pokud jsi měnil celé MEGO a přesto to stále nejde, tak to už bude horší, protože na Rampsu nemá co odejít, protože tam nic není. Samozřejmě mohl odejít driver, takže ty je třeba dát nové, ale co se týká koncáku tak na Rampsu nemohlo dojít vlivem již zmiňované závady k žádnému problému a stejně tak ani k problému s SD. Nicméně může být vadný ten displej, který to zase odpálil a je možné že máš opět vadnou desku MEGA. Takže dej novou desku MEGA, nový displej a nové rivery.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Problem s elektronikou u Rebel 2

Příspěvekod koncza » stř 22. úno 2023 14:32:20

Daval jsem celou desku MEGA novou a u te poškozené jsem vymenil ten stabilizator a po spusteni vse fungovalo takže asi nedostala takovou pecku. Prvni mega ktera mi odesla po 10h tisku (vada vyroby) sem ji daval memu byvalemu mistrovi z elektro uciliste ktery mi rikal že když odejde tento stabilizator, je za nim hned dalsi mensi ktery take odejde a ve vetsine pripade i procesor., čož jste mi ted potvrdil. Tento pripad co se mi stal 2 dny zpet je podobny jen nastesti minimalni skoda, hodina prace a bylo to opet oka za co jsem rad.

Dekuji jinak za radu, byl vadny driver, v zaloze mam jich vice takže vymena, nastaveni proudu a hned testovaci tisk a vse slape jako predtim :)
Včera co jsem už pustil z hlavy tiskarnu a pustil se do te opravy jsem zkousel hned i displej a rozbehl se, u toho se opravdu divim.. je to original reprap nikoli čína tak je možny že je tam nejaka ochrana, moc se v elektronice nevyznam takže se mozna mylím alemam radost že to vse perfektne beží a odnesl to jen driver za 200kč
už jsem chtel delat objednavku xx dilu ale nakonec nemusim :D

jedine co mi vrta v hlave je ta SD, v pc funguje, v dronu take, v kamere take ale v tiskarne vubec, kartu jsem vymenil z drona a ta z drona funguje. Snad se mi problem s SD už nevrati a budu mit na nejaky čas nez udelam upgrade na Klipper kde si pak zaase poradne pohraju :D


Mužete smazat tema ktere jsem založil v eletrkonice, snažil jsem se tam poslat odpoved ale z telefonu se mi povede jen 1 odpoved a pak chyba SQL, takže musim v pc jedine

Este jednou diky moc za rady, Mejte hezky den
Uživatelský avatar
koncza
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 25. led 2023 19:17:42


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron