záměna kuličkovych lozisek za kluzne kouzdra

Toto fórum je věnováno sekci 3D Tisk na webu Sakul World.
  • Advertisement

záměna kuličkovych lozisek za kluzne kouzdra

Příspěvekod koncza » ned 26. úno 2023 11:28:08

Zdravim, mam dotaz ohledne vymeny lozisek na osach X, Y, Z. Budu pro kamarada stavet REBELA 2 a napadlo me že bych misto lozisek dal kluzny pouzdra, chci postavit v33 kterou mam a nasel jsem nekolik souboru kde jsou upravene STL na prumery kluznych pouzder. Jsou tyhle komponenty z v32 kompatibilni s v33? viz odkaz. Nebo bude lepsi vymodelovat redukce do kterych je vlozim a nasledne cely valec nasunul do unašeču, nejsem si ale jisty jestli je to ta spravna cesta kvuli presnosti, u tehto kluznych pouzder se pry hraje na uplnou presnost jinak stolek či osa jede spatne a motory budou mit co delat.
Rovnou bych udelal upgrade i u sebe. Hodne lidi mi tuto upravu doporucuje tak bych to rad zkusil.

Diky za info a mejte hezky víkend

http://www.rebelove.org/viewtopic.php?f=8&t=1380
Uživatelský avatar
koncza
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 25. led 2023 19:17:42

Re: záměna kuličkovych lozisek za kluzne kouzdra

Příspěvekod Sakul » ned 26. úno 2023 18:02:05

Za mě osobně to nemá smysl, neb ta záměna má teoreticky vliv pouze na hlučnost, ale pak je nutné tomu přizpůsobit naprosto všechno a celá tiskárna se tím o několik tisíc prodraží (zdroj, drivery, ventilátory a tak). Samozřejmě je nutné použít broušené a kalené tyče, na cokoli jiného dávat pouzdro je blbost. Pouzdra musí být kvalitní žádná čína, takže dražší jak ložiska. Vše musí být precizně slícované (což na tiskárně z tištěných dílů nelze) jinak se budou pouzdra zadírat.

Co se týká kompatibility, tak to si nejsem jist. Nejnovější verze není zpětně kompatibilní, ale nevím jaká to je asi 34. Tím pádem všechny starší by kompatibilní měly být. Osobně bych ale udělal úpravu konkrétního modelu, což je během chvilky.

Osobně jsem pouzdra na žádné tiskárně neměl (krom DaVinci - velký špatný), ale měl jsem je na CNC a tam to bylo extrémně tragické a po půl roce proběhla generálka a všude šly ložiska.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: záměna kuličkovych lozisek za kluzne kouzdra

Příspěvekod koncza » úte 28. úno 2023 14:53:30

Děkuji za informace a vysvetleni problematiky, zustanu tedy u tech lozisek radeji at to zbytecne nekomplikuji a nepridelavam praci navic, hlavne aby kamarad mel rebela co nejdrive :) možna se do toho pustim v budoucnu az budu stavet neco pro sebe.

nahodou, dokazal by jste poradit ohledne endera 3v2? mesic se snažíme tiskarnu vyladit(proto ta stavba rebela, dochazi nam oboum trpelivost) a pereme se s prvnimi 4-8 vrstvami, už nevim co jineho s tim delat. at nastavime jakoukoli vysku prvni vrstvy, at manual nebo bltouch, at podle klasickeho papiru do tiskarny, tak vizitkou a problem se stale opakuje.. Kroky, rychlosti, mechanicke časti, FW vše nastavene spravne, vše dotažene, kroky na 0,01mm pri podani 20-30cm filamentu a pokazde prvnich par vrstev jsou tak bohate ze tryska o tisk drhne, z vnejsi strany filament pretejka a jakmile udela nekolik vrstev, začne tisknout perfektne. Jedine do tam chybí je dual Z
fakt jsme zkousely uplne vse a vysledek stale stejny, i když extruder byl podextrudovany. Opravdu zlaty REBEL.. jednou nastavim a nemusim na to nekolik dnu/tydnu sahat mimo čisteni skla a mazani tyčí techlonovym mazanim.

Vím že je to mimo rebela ale možna s tim mužete mit zkusenosti, za kazdou radu jsem moc rad

dekuji a mejte hezky den
Uživatelský avatar
koncza
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 25. led 2023 19:17:42

Re: záměna kuličkovych lozisek za kluzne kouzdra

Příspěvekod koncza » úte 28. úno 2023 14:56:44

takhle to vypada, začatek katastrofa a pak jak se to chytne jede perfektne vicemene
Přílohy
ender3.jpg
Uživatelský avatar
koncza
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 25. led 2023 19:17:42

Re: záměna kuličkovych lozisek za kluzne kouzdra

Příspěvekod Sakul » úte 28. úno 2023 20:10:04

Těžko říct, já dávám ruce pryč od všech čínských tiskáren včetně Enderu. To je dobrá tiskárna, když se celá vykuchá a poskládá znova z jiných komponent, aby zbylo z původní konstrukce jen pár profilů a to je tak maximálně vše.
Zkusil bych pohledat něco o sloních nohách a co s tím dělat.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: záměna kuličkovych lozisek za kluzne kouzdra

Příspěvekod koncza » stř 01. bře 2023 10:31:05

začínam se na to divat podobně :D aktualne pujde velky upgrade nakonec, dame tam lineary + dalsi serepetičky a uvidime, ono jak se predelal na direct (chvilku to fungovalo dobře), potrebuje to xx dalsich veci dodelat. Kamarad mi rikal že skoro kazda cinska tiskarna potrebuje hned ze zacatku zainvestovat alespon polovinu nakupni ceny aby opravdu fungovala bez problemu a dlouhodobě (neco na tom bude). Dame tomu posledni šanci a pokud i tak bude delat takove veci, poleti z okna a komponenty dame do rebela a rovnou to spustime na klipper.
sloni nohy si poradne nastuduju, mel jsem ze zacatku problem s nimi ale po 4 nastaveni a pochopeni jak upraovat hodnoty ve sliceru sem se s tim už nastesti nesetkal. Dekuji za odpoved :)
Uživatelský avatar
koncza
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř 25. led 2023 19:17:42


Zpět na 3D Tisk


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron