Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Toto fórum je věnováno sekci OSTATNÍ na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » čtv 27. říj 2022 0:25:28

Právě proto jsem psal za předpokladu dodržení všech ostatních parametrů.
A zde opět platí, že proud není podstatný pokud je dodrženo napětí a tím pádem není podstatný ani výkon. Takže jediné omezení MPPT je jen napětí. Ostatní parametry pouze určují maximální výtěžnost panelů. V principu tedy jediné co hrozí za předpokladu dodržení požadovaných parametrů je to kolik bude možno ze stringů vytěžit. A to se primárně týká měničů s vyšším rozsahem typicky 120-450V.
Vezmeme-li si například modelovou situaci, kdy string má napětí 160V a teoretický výkon 6000Wp. Střídač má rozsah napětí 120-450V a 15A a maximální vstupní příkon ze stringu 6000W. To nám dává maximální výtěžnost stringu 2400W a víc z panelů nedostaneme i když mají 6kWp.
Proto je nutné vše správně navrhnout a optimalizovat. Řešením je zvednout napětí stringu, ale to sebou nese problém možného zastínění některého panelu ve stringu a opět řešíme problém.
Jak nízké tak vysoké napětí stringu má své výhody a nevýhody a je nutno je volit v závislosti na místních podmínkách.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » čtv 27. říj 2022 13:21:59

Ahoj Sakul,
Našiel som vyjadrenie od elektrikárov kde majú zoznam schválených hybridných menič ktoré je možno používať.
Ešte rozmýšľam nad variantou GoodWe GW8K-ET,a k tomu panely zatiaľ bez baterky. Predpoklad je že v budúcnosti sa mi zvýši spotreba a tu by bola možnosť navýšiť výkon poprípade pridať baterku.
Otázka je či viem takýto menič pripojiť do mojej domácej siete ak mám rozvod len 4 káblový teda nemám modrý kábel v sieti. Na fórach som našiel že sa to dosť rieši.
Vie mi niekto s týmto poradiť?
Dakujem
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » čtv 27. říj 2022 16:24:37

Ešte rozmýšľam nad variantou GoodWe GW8K-ET,a k tomu panely zatiaľ bez baterky.

Tak tento měnič lze použít, ale je nutné si vyběhat povolení k připojení do DS. Tento měnič je OnGrid a OFF Grid neumí. Navíc má vysokonapěťovou baterku. Lze na něj žádat dotace.
To že je měnič schválený znamená, že na něj lze žádat dotace a distributor ho povolí připojit k DS.
S tím připojením do TN-C nevím.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » čtv 27. říj 2022 19:44:35

Ahoj,
podľa priloženého dokumentu si to vysvetlujem že to ten menič splňa a aj vo všetkých popisoch píšu že je možné zakázať prietoky.
https://www.zsdis.sk/Uvod/Vyrobcovia/Pr ... -striedace.
Ďalej je všade vyzdvihnuté že funguje bez batrerky.
Technické informácie
https://www.solar-eshop.sk/p/goodwe-gw8k-et/

Alebo si to všetko zle vysvetlujem a je to inak?

ďakujem každá rada dobrá
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » pát 28. říj 2022 8:32:02

Ano všude píší, že pracuje bez přetoku pokud se mu to řekne. Jenže to aby pracoval bez přetoku pozná podle čidla. Jakmile čidlo zaznamená přetok střídač upraví svůj výkon, aby přetoku zabránil. A z tohoto popisu je již jasné, že vlastně k přetoku došlo.
Tento střídač se navíc připojuje k DS a vše co je připojeno k DS a může generovat přetok musí být nahlášeno jako mikrozdroj.
To že umí pracovat bez baterky je také pravda, protože on ji k ničemu nepotřebuje. Veškeré přebytky dodá do sítě, což je jeho primární funkce, kterou jde samozřejmě zakázat, ale pak tento střídač naprosto postrádá smysl. Bez baterie navíc nefunguje Backup, takže jakmile vypadne síť, bez ohledu jestli svítí nebo ne měnič okamžitě zdechne jako by tam vůbec nebyl.
Tyto střídače se používají výhradně v OnGrid elektrárnách a nedokáže pracovat v OffGridu, protože se musí nafázovat na DS. A pokud DS nejde nemá se jak nafázovat, takže nepojede.
Jinak tento střídač musí být připojen dle požadavků distributora viz schéma v příloze. Je to zapojení bez baterky i když tam baterka je namalovaní. Rozdíl je v tom Backupu, který tam není.
Jinak další podmínky připojení podle konfigurace najdete zde: https://www.cezdistribuce.cz/cs/pro-vyrobce/schemata
No a závěrem si tento střídač nesmíte zapojovat sám (pokud nemáte potřebná oprávnění), ale musí Vám ho zapojit někdo s oprávněním + budete potřebovat nejspíš revizi.

Čili podle toho co jste psal ve Vašem prvním příspěvku jak to chcete mít zapojené a provozovat, tak tento měnič je Vám naprosto kničemu, protože nic z toho co jste požadoval neumí.
Přílohy
jednopolove-schema-mikrozdroje-bez-moznosti-ostrovniho-provozu-zjednodusene-pripojeni.pdf
Připojení bez baterek
(123.78 KiB) 443 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » pát 28. říj 2022 11:49:51

Ahoj,
Ok rozumiem tvojmu vysvetleniu a ďakujem.
Takže výhodný pre to čo ja očakávam spotrebovať vyrobenú ele. v svojej domacnosti je Axpert King 2 .
Je menič ako ten king ktorý by som vedel pripojít 3 fazovo za hlavný istič a tým pádom spotrebovať ele. v celom dome a ak bude nedostatok dotlačiť zo siete a zároveň nerobiť prietok do siete?
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » pát 28. říj 2022 13:17:38

Pokud chceš 3 fáze potřebuješ 3 ty měniče KING.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » pát 28. říj 2022 14:41:28

Ok, takže king a čo sa týka toho pripojenia do siete
Je to tak že na vstupe AC môžem ísť v 2 kablovom prevedení ale na výstupe AC už 3 (hnedá,modrá,zltozelena) a teda vytvorenie si site pre veci ktoré chcem napájať?
Na začiatok s ním dokážem ísť bez baterky ?
Nikde som v papieroch nevidel koľko A môže ísť z panelov, V 450 ale A som nenašiel. Ďakujem
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » pát 28. říj 2022 16:45:28

King jde zapojit do sítě TN-C. Bez baterky fungovat nemůže.
Jinak na zapojení toho Kinga doporučuji si pozvat elektrikáře, ze současných dotazů vidím že v tom dost plaveš, tak ať nevzniknou nějaké škody nebo úrazy.

Jinak co se hledání parametrů týká tak hodně slabé, tam to bude chtít hodně potrénovat protože na prvním odkazu jsem to našel (nehledě na to, že jsem to našel i v jeho manuálu):
SOLAR CHARGER:
Maximum PV Array Power 6000W
Charging Current 100 A
Maximum PV Array Open Circuit Voltage 500 VDC
Maximum PV input current 27A
MPPT operating range 120-430V
Standby power Consumption 2 W
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » pát 28. říj 2022 16:59:37

Zapája by to elektrikár, priznám sa že už má toho plnú hlavu
taký menič a druhý. Ale rád sa nechám poučiť od ľudí ktorí vedia o čom hovoria takže nič neberiem v zlom.
A už keď využívam Vaše vedomosti (za čo som vďačný )
Bude aj baterka ok? Na dosiahnutie výkonu panelov môžem ich zapojiť aj dve rady séria a potom paralelne s adekvátnymi parametrami.Este raz som rád že sú aj ľudia ktorí pomôžu.
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » sob 29. říj 2022 9:25:13

Ahoj Sakul,
Čisto teoretická otazka- vedeli by sme sa dohodnúť že ak ti pošlem info ktoré treba vytvoril by si schémuu zapojenia pre môj dom, ktora by bola zrozumiteľná pre strojara?
Chcem to celé pochopiť než sa do niečoho pustím .
Samozrejme to nechcem zadarmo a na cene sa vieme dohodnúť.
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » sob 29. říj 2022 13:23:10

Schéma jak připojit střídač máš v prvním příspěvku. Je to naprosto triviální. Případně jak by to mělo být připojeno v případě oficiálního zapojení jsem dával do přílohy o pár příspěvků dříve a je tam i odkaz na další varianty zapojení.
Případně tedy popiš jak to chceš a něco ti můžu načrtnout.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod StavJi » ned 30. říj 2022 18:16:34

Tak jsem zase trochu experimentoval se svojí elektrárnou.

Měnič (SML 5KVA, 4000W, 48V, 230V) lze bez problémů ovládat podle dokomentace kterou sem dal Sakul "RS232 Protocol.pdf" strana 2 fóra. Já konkrétně použil příkaz PCP pro přepínání prioritního zdroje dobíjení baterie. Tady je použití https://github.com/StavJi/SMLtoNet

Ovšem jsem zjistil, že to možná není úplně můj problém. Z nějakého podivného důvodu mi měnič přepíná do bypassu pokud napětí na baterce klesne pod nastavenou hodnotu danou parametrem 13 (Nastavení bodu napětí zpět na baterii při výběru „Priorita SBU“ nebo „První solár“ v programu 01). Příklad baterka má 49,5V pametr 13 => 49V. Napětí baterky padne na 49V, vyskočí warning číslo 4 (podpětí baterie), měnič se přepne do bypass a chyba zmizí. Parametr 12 => 47V ( Nastavení bodu napětí zpět na zdroj energie při výběru „Priorita SBU“ nebo „První solár“ v programu 01.) se úplně ignoruje.

Podlě mě by to mělo fungovat tak, že pokud dodá energii solar, tak bere ze soláru. Pokud solár nedá dostatešný výkon, tak bere z baterky a solár ji dobíjí. Jakmile baterka padne na napětí dané parametrem 12, jde do bypassu. V bypassu zůstane dokud se baterie nedostane na napětí dané parametrem 13. Je to tak?
Uživatelský avatar
StavJi
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 10. říj 2022 19:21:41

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » ned 30. říj 2022 19:35:48

Podlě mě by to mělo fungovat tak, že pokud dodá energii solar, tak bere ze soláru. Pokud solár nedá dostatešný výkon, tak bere z baterky a solár ji dobíjí. Jakmile baterka padne na napětí dané parametrem 12, jde do bypassu. V bypassu zůstane dokud se baterie nedostane na napětí dané parametrem 13. Je to tak?

Ano je to přesně tak. Nicméně parametry 12 a 13 nesmí být v konfliktu s parametry 26, 27 a 29.
Parametry 26 a 27 musí mít napětí větší jak 13.
Parametr 29 musí mít napětí nižší jak 12.

Viz třeba moje nastavení střídače v příloze:
Přílohy
Nastavení Střídače Axpert KING.png
Moje nastavení
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » úte 01. lis 2022 5:55:11

MyDocument_2022_11_01_04_38_49_0001.jpg

Ahoj Sakul,
tak som sa pokúsil laicky nakresliť ako som pochopil schému celého zapojenia a čo by som od toho očakával.
Je mi jasné že všetky spotrebiče nemôžu fungovať naraz a to ani nebudú.
Priorita bude bojler a mrazák. Ostatné sa bude využívať podľa toho koľko bude elektráreň vyrábať aj keď by mal menič utiahnuť tieto zariadenia (solar+ sieť).
Ak som niečo nakreslil zle, alebo zabudol budem rád za radu- opravu ďakujem.

Otázky: veľkosť ističov?
veľkosť poistiek?
Parametre komponentov ( panely, menič , baterka) budú si navzájom vyhovovať?
Ďakujem
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » úte 01. lis 2022 13:18:37

Tak to zapojení vypadá celkem OK.
Co se týká jističe pro DC (panely) tak bych dal 25A. Přepěťovka 500V.
Pojistka na baterku klidně 200A.
Ostatní jističe asi OK.
Kabel k solárům 6mm2.
Kabel k baterce 35mm2.
Kabel k výstupnímu jističi a na jednotlivé jističe 6mm2.
Z jednotlivých jističů pro zásuvkové obvody (jističe 16A/B) 2,5mm2, světla (jističe 10A/B) 1,5mm2.

Baterka je dost slabá doporučil bych minimálně 2 bloky US5000.

Samozřejmě všechny spotřebiče to naráz neutáhne. Bojler a klimatizace současně to asi přetíží. Stejně tak to může přetížit bojler a lednice. Bohužel nemám otestováno jak se lednice chová při startu kompresoru, takže nevím co to bude dělat.

Pro maximální efektivitu je dobré nepřipojovat bojler takto přímo, ale ideálně přes nějaký regulátor a jeho výkon regulovat na základě přebytků. Já to mám v současnosti sice natvrdo, ale přes časák, který povolí ohřev v rozsahu 13:00-16:00hod, kdy je největší výkon soláru. Ale přijde to předělat.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » úte 01. lis 2022 14:17:10

Ahoj, u mňa bude bojler tak isto cez časovač pretože od 13:45 do 15:45 mám nízky tarif a to by mal byť aj najlepší výkon. Poprípade potiahne zo siete v to čase ak nebude stačiť solar a baterka.
To zapojenie panelov 2x6 je v poriadku, nebudú si vzájomne robit problém vetvy medzi sebou?.
A samozrejme na káblový od panelov budú poistky (odpojovač).
Baterka na začiatok musí stačiť rozpočet viac nedovolí.
Na začiatok nepotrebujem nič na komunikáciu údaje sa dajú vyčítať aj z menica?
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » úte 01. lis 2022 16:21:51

Data se dají (některá) z měniče vyčíst přes displej, ale je to extrémně nepohodlné. Doporučuji Raspberry + SolarAssistent. Je to už minimální částka a pro statistiky je to nutnost.
Panely jsou OK. Já mám 4 paralelní dvojice a žádný problém není.
Na panely nedávej pojistky, ale jistič. Menší pravděpodobnost, že ti vyhoří, když se vypne pod zátěží (má zhášení oblouku, pojistka nikoli).
U té baterky jde hlavně o to, že pokud naběhnou všechny spotřebiče, tak si měnič z baterky cucne klidně přes 100A a baterka by se mohla vypnout na přetížení, Pak zdechne všechno. Měnič bez baterky nemůže fungovat. Ale pokud nepůjdeš do extrémů, tak by to pro začátek snad mohlo stačit.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Miroslav » pon 07. lis 2022 13:37:34

Zdravím, jako začínající solárník jsem rád že jsem narazil vaše forum a na začátek bych měl pár otázek.
Pokud tu má někdo přehled o Easunech a mohl by mi potvrdit možnost přetoků u Easun ISolar SMX II. V manuálu je napsané: Disponuje kompletní ochranou proti zkratu, přepětí a podpětí ochrana, ochrana proti přetížení, ochrana proti zpětnému plnění atd.

Ve specifikaci: AC ochrana proti zpětnému toku - ANO

Přijměte plně digitální řízení napětí a proudu s dvojitou uzavřenou smyčkou a pokročilé Technologie SPWM pro výstup čisté sinusovky. (co je ta dvojitá smyčka?)


Docucává si tento invertor nebo přepíná?

Pokud by jel zpočátku bez baterek a chtěl bych použít ATS, čím to řídit aby při poklesu napětí přeplo na DS?
(Možná to umí ten invertor i bez ATSka)

Připadá mi to jako klon Axperta King II

Druhá otázka je na připojení tohoto invertoru do sítě.
Od hodin 3f + PEN a pak dál na zásuvky v dvoužíle. Je to problém s chybějícím modrým "N"? Mám v plánu to zapojit tak jako je to na prvním obrázku tohodle vlákna.
Elektrikář nejsem, montovat to nebudu ale rád bych , pokud možno všechno připravil elektrikáři.
Uživatelský avatar
Miroslav
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 07. lis 2022 13:11:52

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » úte 08. lis 2022 0:15:48

Ten "jako CZ návod" je úplně super. Smál jsem se u každého druhého slova, ale na druhou stranu jsem plakal u každého třetího slova, pač jsem nechápal která bije.
Nicméně asi takto. Osobně bych neřekl, že je to podobné s Axpert Kingem. Podle mě je to naprosto klasický střídač co umí jen bypass a podle mě nemá AC-DC-AC v pravém slova smyslu jako King. Usuzuji podle toho, že má přechod na Bypass napsán přímo v konfiguraci a v konfiguraci není nic o tom, že by uměl plynule přejít na DS a přicucávat si zní.
Osobně jsem měl doma variantu 3,6kW : https://www.aliexpress.com/item/1005003333254255.html a to byl naprosto blbý střídač s klasickým bypassem.
Bez problému fungoval v TN-C. MPPT startovalo na 200V a nikoli na 120V jak se praví v manuálu, takže na to velký pozor. A perlička na konec, ta WIFI karta to bylo za trest (naprosto nepoužitelné včetně té jejich aplikace.
Takže pokud hledáš ultra levný střídač podprůměrné kvality může být toto volba. Na mém Parteonu jsem dával fotky z rozebraného střídače, pro ty co zajímá co je uvnitř:
https://www.patreon.com/posts/69391527
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » čtv 10. lis 2022 18:56:00

Ahoj,
Axpert King 2 je už doma možem začať zháňať komponenty.
Našiel som tieto panely:
https://www.danimani.sk/risen-bifacial- ... gLk__D_BwE

Čo poviete bude to na ten menč OK 2x6 kusov?

datasheet.pdf
(1.99 MiB) 442 krát
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron