Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Toto fórum je věnováno sekci OSTATNÍ na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » pon 28. lis 2022 21:28:11

Tibor píše:Ahoj, momentálne k zostave riešim batériu s jedným pánom a potreboval by som vedieť na akú hodnotu sa dá nastaviť Low cut DC batérie či na 40 alebo 42 v manualoch to je písané všelijako a menič bez baterky nespustil aby som to zistil. Ide o King 2 neviete náhodou ? Ďakujem

Ale na to nelze odpovědět bez znalostí dané baterie. A tyto informace jaksi chybí. Mimochodem tyto údaje by měl poskytnout právě výrobce. Ale pokud poskytneš parametry článků (baterie) lze je odvodit.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » pon 28. lis 2022 22:03:12

Jednalo by sa o články určené do auta .
Přílohy
Screenshot_2022-11-28-21-00-51-728_com.facebook.orca.png
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » pon 28. lis 2022 22:23:05

Tak všechny údaje jsou tam napsané, takže nevím kde je problém?
Nicméně protože se jedná o Li-Ion baterii doporučuji kvalitní BMS a zabudovat do kovové skříně (při požáru to sice moc nepomůže, ale dá to nějaký čas na evakuaci). Osobně bych si to asi do baráku nedal, pokud by to nebylo schválené a se všemi certifikáty.
Tydle kuchnuté baterie můžou být hodně levné, ale hodně nebezpečné.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » stř 30. lis 2022 20:21:32

Ahoj, s tou baterkou to je momentálne problematické cena - výkon. Akú baterku dať aby som to rozbehal za predpokladu že budem spotrebovavat ele. cez deň (panely+sieť) a systém bol funkčný. Postupom času by som vymenil za Lifepo.
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » čtv 01. pro 2022 0:49:53

Tak pokud potřebuješ jen, aby ti baterka napájela měnič a ten tak fungoval můžeš tam dát nějakou olověnou (gelová nebo zaplavená). Nicméně ta by měla mít minimálně kapacitu 40Ah. Vyjde to nejlevněji a později ji můžeš nahradit nějakou vhodnější LiFePo4. Pro nabíjení baterie pak nastav nejmenší proud co střídač umožňuje (což je asi 10A).
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod kolaf » pon 02. led 2023 19:12:06

Zdravím, pokud sem píši na správné místo, potřeboval bych pomoci s nastavením. Pro Axpert King 5kW
Jak jsem se dnes na Youtube ptal, jak vyřešit odběr z baterie když běží střídač v režimu SBU nebo případně SUB.
Nevyhovuje mi to, když už v baterii není dostatečná energie cca 15%, tak systém přepne na Bypass ale baterie se stále vybíjí cca 60 W
Pak se dostanu na 0% a BMS to vypne a jako odpojí baterii úplně. Pak nejsem schopen baterii nabít, protože systém si myslí, že je baterie odpojená.

Bohužel kombinace SBU a nastavení 16 OSO nejde nastavit.
Psal jsi:
íšeš o bypassu, ale KING má bypass (ECO-režim) nebo AC-DC-AC převod simulující bypass. To je třeba rozlišovat. Já bypass prakticky nepoužívám, neb jsem zjistil, že to až tak výhodné není a proto jedu výhradně v režimu AC-DC-AC. To sice sebou nese lehké zvýšení vlastní spotřeby, ale jinak to má spíš výhody.

Co ale myslíš tím nastavením AC-DC-AC - jako chápu význam, ale jak to máš nastavené a kapacita baterií ti stačí?
Já mám 2x24V 100Ah Ultimatron

Děkuji za radu.
Ondřej

Takové mám nastavení:
1, = SBU
2, = 20A
3, = APL
5, = AGM (je to podobné, není v tom velký rozdíl, ale mohu to udělat USE)
6-10 = výchozí
11, = 2A
12, = 51V (při 51V mám cca 10% baterie)
13 = 54V
16, = Měl jsem OSO ale to právě při Bypassu to stále vybíjí baterii, teď mám CSO což když nejsou panely připojené, nabíjí to cca 2A ze sítě, tím kompenzuji žraní energie z baterii když je to na BP
18, výchozí
19, tEP
20 a výše výchozí, ta není moc co nastavovat.
Uživatelský avatar
kolaf
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. led 2023 18:54:33

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » pon 02. led 2023 20:27:34

Takže z popisu jsem pochopil, že máš 2 baterie 100Ah spojené sériově. Každá baterie má vlastní BMS. To celé je připojeno do KINGa bez dalšího měření a KING nemá žádnou páru co je za připojenou baterii, respektive si myslí, že AGM. A tobě se nezdá ta spotřeba 60W, která běží permanentně z baterky.
Zde je nutné nejprve diagnostikovat tu spotřebu jaká je skutečně. Jak jsi k tomuto číslu došel?
Jak už jsem psal v diskusi pod videem je toto naprosto v pořádku. Můj měnič bere průměrně 45W (v noci). Přes den pak někde kolem 100W-150W (v závislosti na provozních režimech a ostatních podmínkách). Nicméně vše záleží na mnoha dalších faktorech a je schopný i v noci cucat baterku 100W. Nicméně většinou jen krátkodobě.
Nyní k mému nastavení. To přikládám do přílohy níže.
Toto nastavení používám pro zimní režim, kdy solár nevyrobí více jak 3kWh denně a veškerá energie soláru jde na nabíjení baterie, a pokud je baterie nabyta jde zbývající energije do spotřebičů, čímž se sníží odběr z DS (to je právě ten režim AC-DC-AC, kdy střídač doplňuje solární energii z distribuce, aby pokryl aktuální zátěž). V tomto režimu má prioritu nabíjení baterie a až přebytky jdou do zátěže.
Pokud je výroba větší jak 3kWh denně, tak přepínám do režimu, kdy jde primárně solární energie do do zátěže a pokud něco zbyde jde to do baterie. No a pokud to dává víc jak 5kWh za den tak to přepnu do klasického režimu, kdy je DS jen jako záloha, když není ani solár a je vybitá baterie.
Jinak já mám baterku cca 9kWh a když svítí a vyrobím aspoň 15kWh denně tak jedu kontinuálně jen na solár a na DS to vůbec nepřepíná. Baterka moji spotřebu bezpečně přes noc utáhne.
V příloze dole je i ukázka z mojí výroby za posledních 7 dní. Kde je vidět, že až do 30.12.2022 se baterka vůbec nenabíjela, neb byl měnič přepnutý, aby solár dodával do sítě a jen přebytky do baterky. Pak jsem ho přepnul čistě na DS (to je to nastavení na obrázku níže, kdy prioritně nabíjí baterii a zátěž krmí z DS a jen přebytky soláru pošle do zátěže).

Mimo jiného můj měnič pokud běží na baterie a ta se vybije na napětí pro přepnutí na DS, tak automaticky okamžitě začne do baterie nabíjet zhruba 1kWh, právě proto, aby se přes noc baterie zcela nevybila a neodpojila. Ze začátku mě to dost štvalo, ale ve skutečnosti je to dobrá vlastnost.
Jinak můj měnič má vlastní spotřebu těsně pod 2kWh na den, přičemž zhruba 1kWh odebere z baterie. Jakmile vyrobím přes 2kWh za den jsem již v plusu.

Zejtra ti můžu skočit opsat parametry přímo z měniče, ale já dělám veškerá nastavení výhradně přes Solar Assistent.
Přílohy
Statistiky na přelomu roku.png
Statistiky na přelomu roku.png (27.69 KiB) Zobrazeno 33581 krát
Ukázka výroby 27.12-2.1.png
Moje výroba na konci roku 2022
Nastavení měniče - Zima.png
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod kolaf » úte 03. led 2023 9:42:47

Velmi děkuji,
ano 2 baterie 100Ah spojené sériově
Ano Každá baterie má vlastní BMS (BT)
Ano, Střídač nemá žádnou páru co je za připojenou baterii, tedy měl jsem nastavené i USE kde mohu více ovlivňovat parametry, ale to mi problém moc neřeší
Spotřebu mi hlásí BMS v mobilu a dost bych tomu věřil Ultimatron to má dobře udělané.

Ano, 100Ah vs tvých 9kw je podstatně jinde
Toto mě zajímá :
Mimo jiného můj měnič pokud běží na baterie a ta se vybije na napětí pro přepnutí na DS, tak automaticky okamžitě začne do baterie nabíjet zhruba 1kWh, právě proto, aby se přes noc baterie zcela nevybila a neodpojila.
Ano, ono se to přepne na DS při 51V co jsem nastavil a i tak stále odebírá těch 60W až do smrti baterie. To nabíjení 1kw sice umím někde zapnout ale to funguje jen v jiných režimech. Ale v režimu SBU právě ne.

SUB -
Solární energie je hlavním zdrojem energie.
V případě nedostatku energie z FV panelů, spotřebiče budou napájeny současně z FV panelů a sítě.
V případě výpadku proudu ze sítě budou spotřebiče napájení z FV panelů a baterie, pokud jsou připojeny.


SBU -
Solární energie je hlavním zdrojem energie.
V případě nedostatku energie z FV panelů, spotřebiče budou napájeny současně z FV panelů a baterie.
Když je baterie vybitá, spotřebiče budou napájené současně z FV panelů a ze sítě.

TOTO:
Pokud je výroba větší jak 3kWh denně, tak přepínám do režimu, kdy jde primárně solární energie do do zátěže a pokud něco zbyde jde to do baterie.
To si myslím, že ten režim SUB, kdy nabíjí baterii a jde to i do zátěže. Nicméně baterii má jen jako zálohu při výpadku DS, A na display svití Bypass. Aktivně z ní vlastně bere jen na vlastní spotřebu, že..

Takže to přepínáš ručně.
Na tom Rasberry je nějaký image již k dispozici?

Děkuji Ondřej

ST.jpg

Ulti.png
Uživatelský avatar
kolaf
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 02. led 2023 18:54:33

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » úte 03. led 2023 11:15:26

Ohledně těch režimů. Mám trochu podezření, že ten SolarAssistant tam s tím trochu šachuje, když to v něm přepínám, pač se to pak chová trochu jinak než když to nastavím přímo na měniči. Schválně zkusím dnes přenastavit ty režimy v SA a pak se hned podívat do střídače jaké změní parametry a jak.

Koukám, že tam máš ten Bypass opravdu zapnutý. Ten se mě v mých režimech nikdy nezapne, jen pokud přepnu střídač do ECO režimu. A když jsem to právě zkoušel teď v zimě s tím, že by mohl mít menší vlastní spotřebu, tak jsem bohužel nic takového nezjistil a přišlo mi to stejné. Ale netestoval jsem to dlouho a nezjišťoval jsem spotřebu z DS v závislosti na zátěži. Ale protože v tomto režimu to logicky nemůže z přebytku soláru dodávat do zátěže (může pouze nabíjet baterii), tak jsem to vypnul.

Jinak SA je dostupný na image pro Raspberry Pi nebo Orange Pi. Blíže jsem to popisoval v pátém díle mojí série.

Jinak kapacitu baterky máš něco kolem 5kWh, takže by ti to přes noc při těch 60W mělo podle mě dát. Ale v zimě je dobré to přepnout aby to na baterku nejelo, pokud to přes den moc nevyrobí.

Jinak chyba měření té BMS je minimálně 70mA, ale spíše někde kolem 0,1A, vzhedem k tomu že ti každá baterka ukazuje jiný proud. Ale není to asi nic hrozného, pokud to je skutečně pravda.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » úte 03. led 2023 19:38:06

Do prvního příspěvku jsem přidal další video o tom jak mám já nastavený střídač + PDF tabulku jak nabíjet baterie LiFePo4 pomocí střídače.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod MartinS » stř 11. led 2023 2:36:21

Zdravím,

Uvedl jsem svoje lapače fotonů cca 9kwp do provozu, a dává mě to cca 700w, když ze zakaboněno. Nic moc ale lepší jak drátem do oka.. Donutil jsem paní domácí, aby spouštěla pračku a myčku kolem oběda, kdy to aspoň trocha dává a něco jsem tak ušetřil.

Delší dobu přemýšlím nad nějakou automatizací, páč se o to nechci starat. Pořídil jsem Tč a je nádhrný pohled když svítí a dává to cca 2-3kw. čerpadlo jede s příkonem 1,5kw a tak topím chvilku "zadarmo" a pokryju spotřebu domu a trocha to doláduje Pylontechy. škoda, že svítí tak krátce.

Zaujalo mě video ohledně spojení solarasistenu s homeasistentem s možností ovládání vytěžování.. To čerpadlo muže být ovládáno přes modbas, koukal jsem do manuálu převodníku a je celkem "jednoduché" to řídit, či vyčítat provozní data. Netrpělivě očekávám další celovečerák ohledně propojení těch dvou asistentů a hlavně jak z toho vytáhnout spínání nějakých relé na ovládání spotřebičů. Páč nechci vymýšlet kolo. Druhé Malinové-Pi je na cestě a tak je budu zprovozňovat.
Možná by stálo za to založit na to nové vlákno, aby to bylo přehlednější. Jen tak dál.

Přidám sem foto měřáků spotřeby mého měniče , měnič je v bypasu. Zajímavé je jak ty čínské měřáky ukazují učiníky.. Vlevo je vstup a v pravo je výstup z měniče. Proud to měří správně, kontroloval jsem kleštákem a odpovídá to. Je vidno dle mého, že ten bypas není asi tak úplně bypas, páč bych očekával že se hodnoty proudu a účiníku budou shodovat, ale není tomu tak. Přikládám foto odběru cca 300w a cca 2kw, už si nepamatuju na ty 2kw jelo jestli ohřev pračky či co.
Přílohy
měřák 2kw.jpg
2kw
měřák 1.jpg
300w
Uživatelský avatar
MartinS
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned 28. dub 2019 21:35:20

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod czgif » stř 01. úno 2023 22:02:30

Ahoj,
mám technickou otázku jak si hodně stáhnu baterky k sobě, popřípadě jestli jsi od někud čerpal informace tak třeba Link?


Díky moc za info
Uživatelský avatar
czgif
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned 04. úno 2018 10:02:46

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » čtv 02. úno 2023 9:36:30

Ohledne stazeni baterek je hodne nazoru a je tezne rict zda ano nebo ne. Nekteri vyrobci v dokumentaci uvadi nejake udaje pro stazeni, ale prakticky se to vetsinou resi individualne na pocit, tak aby clanky drzeli u sebe.
Takze za me stahnout nejak rozumne.
Na netu je k tomu mnoho teorii, takze se da studovat.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » stř 15. bře 2023 16:45:29

Ahoj,
Tak dielo sa podarilo a už týždeň všetko fičí k mojej spokojnosti, teda až na jednu vec a to je monitoring.
Watchpower wifi je tak informácia svieti - nesvieti , graf výroby sa neaktualizuje a údaje z menica sú celkom ďaleko od údajov z BMS. Čo všetko budem potrebovať k King2 aby som mohol spustiť Solar asistant?
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » stř 15. bře 2023 17:43:05

Propojení Kinga a SolarAssistantu stačí pouze USB kabel a je hotovo.
Pokud chceš používat i data z BMS, tak to pak záleží na tom jakou máš a zda ji SA podporuje. Nicméně podporuje všechny běžné BMS, takže bude jen potřeba převodník nejspíš z CAN na USB nebo z RS485 na USB, dle toho co máš k dispozici.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » stř 15. bře 2023 17:46:28

Dá sa ten SA nastaviť cez Pc a potom ho používať v mobile bez Pc alebo to tam musí byť stale?
Videl som že všetci riešia Raspberry no mne ide hlavne o vzdialený prístup.
Poprípade mám starý notebook kde je rozbitý displej tak na nastavenie viem pripojiť monitor a potom tam ten notebook nechať bežať a používať mobil
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » stř 15. bře 2023 17:52:42

SA se instaluje na RaspberryPi nebo OrangePi. Instalace probíhá pouze formou nahrání Image na SD kartu, která se vloží do patřičného PC (Rp nebo Op). Pak nastartuje a nastaví se pár drobností včetně propojení s Cloudem. Poté co je nastavení hotové máš přístup ke všem datům odkudkoli. Mají i aplikaci pro telefon, takže to můžeš sledovat přes telefon, tablet, PC přes co chceš. Je nutný jen přístup k internetu, případně z lokální sítě.
Veškeré návody najdeš na jejich stránkách.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » stř 15. bře 2023 18:02:19

Takže miesto Raspberry môžem použiť ten starý notebook ?
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » stř 15. bře 2023 18:08:10

Ne, je možno použít libovolné RaspberryPi nebo jeden konkrétní typ OrangePi. Nic jiného použít nelze.
Blíže je to popsána na stránkách SA, včetně podporovaných PC.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Tibor » čtv 16. bře 2023 14:12:27

Ahoj, omylom som prerazil menič na AC výstupe a vyhodil chybu 07 a neviem ju nijako vymazať ani ho tlačidlom vypnúť .
Poradia niečo? Záťaž som vypol ale od baterky som ho zatiaľ neodpajal.
Uživatelský avatar
Tibor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 37
Registrován: pon 24. říj 2022 19:36:58

Re: Malá solární elektrárna 1,5kWp (ostrov)

Příspěvekod Sakul » čtv 16. bře 2023 14:59:11

Strašně málo informací.
Co znamená prorazil měnič na AC výstupu?
Co je chyba 07?

Jsem zdatný věštec z kř. koule, ale momentálně na ní mám poruchu a je trochu mléčná, takže mám vše jakoby v mlze.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron