TWINPACK - Tomb Raider Collection

Všechno o oficiálních hrách Tomb Raider.
  • Advertisement

TWINPACK - Tomb Raider Collection

Příspěvekod Sakul » pát 14. kvě 2010 2:42:24

TWINPACK - Tomb Raider Collection

Když jsem četl Joeyovu recenzi na tuto kompilaci bylo mi jasné, že jí musím jako správný fanoušek TR také vlastnit. Těšil jsem se jak budu mít konečně plnou a originální verzi TR-1. Tak toto se mi splnilo. Skutečně TR-1 je plná verze obsahující veškeré audio, které bylo u PC verze TR-1 obsaženo. Takže hurá. Bohužel už po bližším prohlédnutí obalů se začínají zjevovat nejasnosti a naprosto zcestné informace. Joey psal o prohozených obrázcích na obalech jednotlivích dílů, ale to zdaleka není vše. Ještě tedy něco k obalům samotným. Jak psal Joey všechny hry jsou v klasických DVD dvojovalech, kromě TR-5 a TR-6. A právě u těchto posledních dvou dílů bych se zastavil. Jsou totiž nacpané v klasickém DVD obalu pro jedno CD (DVD) a to pěkně na sobě. To že je to přesně ten obal co se zněj musejí CD pomalu páčit je asi každému jasné. Toto mne u her strašně točí. Proč nemůžou dát takový obal ve kterém by CD byli tak jak mají, proč musí šetřit a cpát 3 i výce CD do jediného obalu. To nemluvím o hrách co jsou v samotném pitlíku. To už je fakt vrchol.
Jo a kdyby se náhodou někdo těšil na manuáli k jednotlivím hrám, zapomeňte na ně. Buďte rádi, že dostanete CD v DVD obalu a ještě se zmatenými popisy a obrázky.
Takže se pojďme podívat podrobněji na jednotlivé díly:

Tomb Raider 1
Jak jsem psal na začátku první CD obsahuje TR-1 a to včetně všech hudebních stop pro PC verzi této hry a veškerá videa. Můžeme tedy směle říct, že se jedná o plnou verzi. Jak psal Joey je přidán instalátor pro pozdější použití glidosu. Pozor však, glidos není součástí CD a tak to na WinXP a vyšším bez dalších programů nerozjedete. Navíc by se někdo mohl mylně domnívat, že toto CD obsahuje i Datadisk (tzv. Gold), protože instalátor vám tuto možnost nabídne. Opět to není pravda a nainstaluje se pouze podpora pro tento datadisk nikoli však datadisk sám. Ten na CD samozřejmě není.
Nicméně závěrem musím uznat, že se jedná o zatím nejlepší Reedici TR-1.

Tomb Raider 2
I u tohoto dílu nalezneme veškeré hudební stopy a videa. Tudíš je to také zcela plná verze. Ovšem obal uvádí, že by se na tomto CD měl nacházet místo TR-2 jeho datadisk Golden Mask, přičemž obrázky jsou z TR-3. Tato obalová chyba může opět vést k tomu, že by si někdo mohl myslet, že je součástí tohoto CD i datadisk. No opět vás musím sklamat, není tomu tak ani náhodou. CD obsahuje pouze a jedině plnou verzi TR-2.
Závěrem tento díl funguje na WinXP.

Tomb Raider 3
Opět se jedná o plnou verzi se vším všudy a rovnou píšu, že žádný datadisk opět není přítomen. To jen pro ty co doufali, že do třetice se to třeba povedlo. Samozřejmě obrázky na obalu jsou z TR-2 a jeho datadisku jak už psal Joey. Co je dobré, je to, že hra funguje na WinXP, i když za to nemůže nějaký patch ani snaha vydavatele, ale jen a pouze již dnes velmi dobrá kompatibilita WinXP se staršími programy. Takže pokud nemáte nainstalován Service Pack 3 a veškeré nejnovější záplaty není jisté, že vám to na WinXP pojede. Ale i přesto se vyskytují grafiské chyby a to hlavně na obloze.

Tomb Raider 4
Tento díl je samozřejmě také plnou verzí. Bohužel asi zapomeňte, že by jste si tuto hru po nainstalování spustili na WinXP. Bez kompatibility to nepustíte vůbec. Pokud si ji zapnete hra již jde spustit, ale načítání je snad delší, než samotné hraní (po deseti minutách načítání prvního kola jsem to vzdal). Takže jediná možnost je použití Patche. Ten samozřejmě na CD není, takže si ho musíte stáhnout třeba zde.
Obrázky na obalu výjmečně souhlasí.
PS: Datadisk The Times tam samozřejmě nenajdete. To jen pro úplnost.

Tomb Raider 5
Obrázky na obalu souhlasí. Hra je v plné verzi, ale aby vás to potěšilo nepovedlo se mi ji ani náhodou na WinXP spustit. S kompatibilitou nebo bez ní to padá. Takže zase musíte stahovat Patch, který na CD není a je na Sakul Raider webu viz odkaz výše.
Bohužel není obsažen TRLE editor, který k TR-5 patří a vždy se sním prodával. Takže to jen tak pro úplnost.

Tomb Raider 6
Zde asi nemá cenu polemizovat nad tím, zda jde o plnou verzi nebo ne. Samozřejmě je to plná verze. Jediné co mě udivilo, je fakt, že jde o verzi na dvou CD. Někde jsem totiž viděl, že to prodávali jako DVD. No, ale to samozřejmě nemá na nic vliv. Tento díl již funguje na WinXP bez problémů a dokonce jsou integrovány opravné patche. Takže se můžete směle pustit do hraní.

Závěrem asi toto:
Přijde mi, že celou kompilaci dělal tým nějakých naprostých amatérů co nemají tušení o co jde. Na všech CD je hrdě napsáno, že hry běží na operačních systémech Windows 98/ME/2000/XP. Což není pravda a bez patchů, které nejsou součástí se neobejdete. Naprostá absence jediného manuálu také o něčem vypovídá. Obaly jsou zmatené a údaje na nich buď nepravdivé, nebo alespoň pouze částečné. Jediným plusem je plná verze TR-1 a TR-2. No a samozřejmě cena, která se v čechách pohybuje již pod 400Kč.
Nyní přemýšlím zda tuto kompilaci doporučit. Takže asi takto. Pokud vám většina dílů chybí je to dobrá koupě s přihlédnutím na cenu. Pokud scháníte plnou verzi TR-1 a TR-2 je to také dobrá koupě. Pokud však chcete nějaké novější díly TR-3 a vyšší kupte si je samostatně, dostanete k tomu pořádný obal a manuál.
Hodnocení: 4/10 a to pouze za snahu. Rozhodně to šlo udělat mnohem lépe (integrovat všechny patche, pro TR-1 přidat Glidos, přidat manuály a celkově po grafické stránce propracovat). Bohužel musím říct, že mě to sklamalo.

No a na úplný závěr obrázky celé této kolekce. Za kvalitu se omlouvám dělal jsem to narychlo a foťákem v telefonu.

Obrázek

Obrázek
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1721
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: TWINPACK - Tomb Raider Collection

Příspěvekod slim1963 » pon 05. črc 2010 21:47:14

Ahoj.Tak jsem se znovu zaregistroval a hned mám otázku.Ten pack vlastním a tak jsem si po dlouhé době dohrál jedničku no a když jsem chtěl instalovat dvojku tak nic... :evil: Kliknu na Setup nebo v autorunu instalovat a nic se neděje chvilku přesýpačka a konec.Mám dojem,že to má nějakou souvislost s 16bit aplikacema.Nepomůže ani nastavit kompabilitu.V Správci úloh mám nějaký wowexec.exe + setup.exe.To tam pořád stojí a neukončí se ,ale nic se neděje.Ani to nijak nevyužívá paměť.Po čase to napíše ,že časový limit vybrané 16bitové aplikace vypršel a program bude ukončen.Kdyby tu nebylo napsaný,že fuguje na XP,tak bych to bral jako daň,ale je to tu.Navíc jsem měl před lety někde i cracklou verzi a ta na xp jela.
Uživatelský avatar
slim1963
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 05. črc 2010 21:30:06

Re: TWINPACK - Tomb Raider Collection

Příspěvekod slim1963 » pon 05. črc 2010 22:00:24

Tak už jsem na to přišel.Vzpomněl jsem si ,že jsem už podobnou věc řešil a to tak,že musím vypnout Kerio firewall.Nestčáí jen zakázat ale musí se ukončit.
Uživatelský avatar
slim1963
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 05. črc 2010 21:30:06

Re: TWINPACK - Tomb Raider Collection

Příspěvekod Sakul » úte 06. črc 2010 9:12:54

Tady je krásně vidět, jak naprosto zbytečná aplikace jako je Kerio dokáže znepožnit správnou funkci okolních programů. Ale rozhodně dík za postřeh, protože toto řešení by mne hned asi nenapadlo.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1721
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na Oficiální Tomb Raider


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron