Levná čínská Frézka

Toto fórum je věnováno sekci CNC na webu Sakul World.
  • Advertisement

Levná čínská Frézka

Příspěvekod V0jcek » čtv 09. dub 2020 15:56:32

Dobrý den , mám dotaz ohledně činských frézek , chtěl bych si pořídit jednu domů na to domácí kutilství. A rozhodují se mezi dvěma modely. Zajímal by mě váš názor nebo zkušenosti. Mám rozpočet do 12 000 kč. Tak bych chtěl to nejlepší co se dá pořídit :) .Chci to spíše na frézování než na gravírování . A laser tam neplánují vůbec dat. Třeba aby to zvládlo vyfrézovat kostku 20x20mm ze dřeva , nebo cokoliv jiného bez problémů ze dřeva .

První je tahle: CZK 4,462.93 35%OFF | CNC 3018 pro-Metal With ER11 GRBL control with 200W Spindle,3 Axis pcb Milling machine,Diy Wood Router support laser engraving
https://s.click.aliexpress.com/e/_dVkXFsK

- u ni se mi zdá malý tiskový prostor v ose Z , pouze 40mm.

A druhá je dražší ale má větší pracovní prostor a silnější vřeteno

CZK 9,398.86 23%OFF | 5axis USB Port Mini DIY CNC 3020 Pcb Wood Aluminum Engraving Router Mach3 ER11 Collet CNC Milling Machine for Hobby
https://s.click.aliexpress.com/e/_BfgjRnXs

Děkují předem za odpovědí a rady :-)
Uživatelský avatar
V0jcek
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. dub 2020 15:50:38

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod Sakul » čtv 09. dub 2020 17:20:14

Takže můj názor na to.
Ta první se mi sice nezobrazuje (neplatný odkaz), ale tuším co to je zač a to teda v žádném případě. Naprosto vyhozené peníze.
Ta druhá vypadá o něco lépe, ale moc se mi nepozdává konstrukce Y osy. Z fotek to není moc dobře poznat. Osobně bych do toho nešel. Z číny je toto strašný risk. Navíc je třeba u takto velké zásilky očekávat i doplacení DPH. Takže za předpokladu, že budeš schopen si na tom udělat nějaké dodělávky, aby to bylo funkční a máš zmáknuté zprovoznění ovládacího software, tak s velkou opatrností možná.
Je potřeba počítat s tím, že k tomu nebude žádná dokumentace nebo naprosto mizivá. Z popisu není vůbec jasné jaké to používá řízení a další detaily. Takže před zakoupením doporučuji u prodejce poptat veškerou dostupnou dokumentaci a rozhodnout se až na jejím základě, zda to budeš schopen zprovoznit.

Já jsem to tu už několikrát psal, ale klidně to napíšu znova. Všechny tyto sranda stroje do 30000Kč (v číně do 20000Kč) jsou dětské hračky s naprosto odfláknutým provedením a žádnou dokumentací.
Pro hobby použití mohu doporučit například některý z těchto strojů: http://www.cnc1.eu/sk
Tam je zaručena alespoň nějaká záruka a případný servis. Je totiž nutné si uvědomit, že jde o CNC stroj, který počas provozu bude mít poruchy a pokud si je nebudeš schopen řešit svépomocí bude nutná spolupráce výrobce.

Za svůj život jsem otestoval doma hned několik CNC frézek v hobby provedení a nakonec jsem stejně skončil u stroje za 60000Kč. A kdybych ho koupil hned, tak jsem si mohl dalších 60000Kč ušetřit na strojích co byly naprosto k ničemu a fungovali vždy jen pár měsíců a pak se začaly přidírat pouzdra nebo ložiska začaly mít vůle a tak by se dalo pokračovat stále dál. Nakonec člověk spíš ten stroj opravoval, než aby na něm dělal. Na druhou stranu to byly neocenitelné zkušenosti, ale slušně zaplacené.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod V0jcek » čtv 09. dub 2020 17:50:14

Děkuji za typ . Chápu ,jen je to že frezku třeba za 50 tisíc nevyužijí... Uvažuji nad nějakým malým CNC tak na pokusy, nebo sem tam něco . Neplánují si s tím přivydělávat a tak .. chci to jako další věc hned vedle 3d tiskárny . Sem tam něco vyzkoušet , přefrezovat . Tak nechci dávat velké peníze za něco co zapnu 10x za měsíc .
Takze si právě říkám že z Číny by něco stačilo ...
A nemáte zkušenost s nějakou frézkou z Číny ? Která byla dobrá na nějaké to frézování?
Uživatelský avatar
V0jcek
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. dub 2020 15:50:38

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod Sakul » čtv 09. dub 2020 19:20:02

No právě, že z číny nebyla dobrá žádná. Svého času jsem stavěl moji verzi na motivy čínské verze (té z prvního odkazu) a i když jsem to udělal co nejlépe, tak prostě maximálně použitelná na PCB a plasty (což byl při stavbě záměr). Do dřeva ani náhodou. Viz zde: viewtopic.php?f=38&t=993

Jak jsem psal. lze vzít tu druhou, ale je potřeba si vyžádat další info. Pač to info co je tam uvedené je o ničem a nic to neříká.
Lidi si totiž myslí, že když to koupí ono to přijde oni to zapnou a už se frézuje (těchto hrdinů je tu na fóru plno co pak když to dorazí teprve zjišťují co stím mají vůbec dělat aby se to aspoň pohnulo). Tak to je fatální omyl. Většinou to přijde a musí se to nějak smontovat. Pak se musí nějak rozchodit elektronika, pak nějakej ovládací soft (většinou i nějak nakonfigurovat pro daný stroj), pak nějakej soft na kreslení a generování strojních dat. Nic z toho u toho nebude, pač to jsou většinou placené softy. Například tam píšou, že stroj podporuje MACH3. Ten stojí cca 4000Kč, které bude nutné do toho dále investovat, aby šel ten stroj vůbec řídit. Pak pro řízení bude potřeba nějaký PC. Zas plno lidí si myslí, že veme notebok a připojí to k němu a hotovo. Zase omyl. CNC stroj potřebuje vlastní PC, kde poběží dejme tomu ten MACH3. No a zde máme hned otázku. Jak se to propojuje s PC? nejspíš přes LPT. Máš PC co má LPT port?
A takhle můžu pokračovat ještě dobu. Proto píšu, že tam není žádné info o tom stroji. Toto jsou totiž důležité otázky, které je třeba si položit. Ty totiž přímo souvisí s tím jaké budou další náklady. A ony budou a nebudou malé. Samotný stroj je většinou jen část konečné ceny.

Kdybych kupoval stroj nyní zde jsou body na které bych se zaměřil:
Mechanická konstrukce:
1. Jaké je použito pozicování trapéz nebo kuličkový šroub?
Pokud trapéz, jak je konkrétně řešeno vymezení vůle? Půjde to seřizovat?
U levných strojů je i důležité uložení šroubů, takže jak je řešeno? Je uložení axiální i radiální?
2. Uložení os. Jsou použity tyče, nebo podepřené tyče nebo lineární vedení?
Seřazeno od nejhoršího k nejlepšímu. Když jsou tam tyče, jsou kalené a broušené? Mají dostatečný průměr? Jsou použity ložiska nebo pouzdra?
3. Jaký je použit pracovní stůl?
Má T drážky a když tak jaké? Je v kuse nebo dělený?

Elektroinstalace:
1. Jaké je použito vřeteno a jak je řešeno řízení jeho otáček.
Jakou má upínací kleštinu? Jaké má chlazení?
2. Jsou použity odpovídající krokové motory?
Jak je řešeno napojení motorů a šroubů
3. Jaká je použita řídící elektronika?
Jak se bude propojovat s ovládacím PC? Vyžaduje nějakou konfiguraci?
4. Jak je stroj napájen?
Přímo ze sítě nebo potřebuje nějaký externí zdroj? Stejná otázka na vřeteno.

Softwérová výbava:
1. Jakým softem je stroj řízen? Jsou k dispozici profily pro daný stroj? Například pro Mach3.
2. Umím s tím softem nebo se to budu muset učit?
3. V čem budu připravovat NC data?
Mám na to nějaký soft?

A nyní modelová situace:
Zakoupím stroj z odkazu ZDE.
Takže varianta 3osého stroje za 12000Kč. Dočetl jsem se, že pro propojení s PC používá USB. Ale o samotné elektronice naprosto nic. Jen to jaké jsou podporovány řídící softy. Mimo jiné MACH3. Z jiného zdroje než z nabídky prodejce jsem zjistil, že řídící deska je BL-UsbMach v2.0. Jaké jsou použity drivery se neví. Profil pro Mach3 pro daný stroj se neví. Pokud tedy pořídím MACH3 za 4000Kč rozjedu to vůbec?
Pak potřebuju soft na generování NC dat. Nejlevnější a celkem dobrý je CUT2D za 3500Kč.
Takže celkem mě to vyjde na krásných 20 000Kč. To jsem nepočítal to PC co to bude řídit, nepřipočetl DPH, když to stopnou na celnici.
A navíc fakt nevím jestli to až to dorazí vůbec zprovozním, nebo budu muset někomu zaplatit 5000Kč za to že mi to zprovozní.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod V0jcek » pát 10. dub 2020 10:58:27

Takže z činy nedoporučujete žádnou asi teda ... no tak to asi nic nevyjde . Neplánují si koupit cnc za 50 tisíc ...
Myslel jsem ze okolo těch 10 něco seženu ...
Uživatelský avatar
V0jcek
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. dub 2020 15:50:38

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod Sakul » pát 10. dub 2020 12:39:31

Tak samozřejmě toto je můj názor na věc a netvrdím, že je nejlepší. Rozhodnutí je tak jako tak na Vás. Jak jsem psal můžete zkusit tu druhou, ale v takovém případě si vyžádejte nějaké info.
Na druhou stranu nevím jakou máte s těmito stroji zkušenost (CNC obráběcí stroje), takže i to samozřejmě hraje zásadní roli. Já to vždy beru jako radu naprostému laikovi. Jen chci předem varovat, že ne vše je tak hezké jako na fotkách. A věřte, že ani čínský prodejce (výrobce) to nedokáže vyrobit za levné peníze. A pokud to inzeruje za levno vždy v tom bude nějaký háček. Ono se stačí podívat kolik stojí jednotlivé komponenty a třeba jen 3 kvalitní motory vyjdou na 2000-3000Kč: http://www.cncshop.cz/57hs09-krokovy-2- ... otor-1-3nm
Bohužel CNC stroj a to ani pro hobby není v žádném případě levná záležitost. Když vezmete že lepší 3D tiskárna stojí 15000Kč, tak přece CNC obráběcí stroj nemůže být levnější, když musí mít výkonnější motory, drivery, pevnější konstrukci a místo řemenů ideálně kuličkové šrouby.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod V0jcek » pát 10. dub 2020 13:50:56

Chápu jak to myslíte , jako tiskárnu mam za necelých 10 tisíc a naprostá spokojenost .
No a co se tyče toho cnc tak nechci něco drahého . Chtěl bych to jako koníček nebo zálibu k tiskárně ...
Tak mě zajímá co třeba tohle ;
https://m.all3dp.com/2/cnc-3018-pro-buyer-s-guide/

Jestli mate zkušenost s touhle, případně co maximálně s tím půjde dělat a tak ... gravirovani laserem neplánují . Chci čistě jen Frezy .
Uživatelský avatar
V0jcek
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. dub 2020 15:50:38

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod Sakul » pát 10. dub 2020 14:28:10

Toto je to samé co v prvním příspěvku ta první varianta. Pokud projdete toto fórum najdete pár nešťastníků co to mají.
Ale OK. Pokud Vám nevadí, že přesnost (opakovatelnost) bude kolem 0,5mm v tom lepším případě nebo spíš u zcela nového stroje. S každou hodinou provozu se to bude celkem slušně zhoršovat.
Toto je maximálně na gravírování měkkých materiálů jako je plast. Frézování dřeva nepřipadá v úvahu. Na to je tam strašně slabé vřeteno (cca 50W). Na dřevo potřebujete vřeteno minimálně 200W, ale raději více 500W+
Když nastavíte všechny osy na střed a zatlačíte celkem zlehka na nástroj, tak ho celkem v pohodě vykloníte o několik milimetrů, neb osa Z je naprosto šílená jen s jedním ložiskem. Trapézy nemají vymezení vůle , takže to na něm plave zase klidně o +/- 0,3mm

Tak pro ilustraci pár nešťastníků:
viewtopic.php?f=38&t=1146
viewtopic.php?f=38&t=1120
viewtopic.php?f=38&t=1091

A možná kdybych hledal ještě chvilku něco najdu.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod V0jcek » sob 11. dub 2020 11:02:01

Jen jsem to tak proletěl , a co se dívám tak problém se softwarem nebo jak říkáte s tím ze to není přesné.
Ale co tam píše pan Scorotron u posledního příspěvku který jste poslal . Tak vypadá spokojeně až na některé mouchy .
Jako když nepočítám motor který bych si třeba Dokoupil později , tak na to neberu ohled . Tak krom motoru která má třeba pevnou konstrukci a dobrý software . Tak jestli znate nějakou takovou .
Uživatelský avatar
V0jcek
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. dub 2020 15:50:38

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod Sakul » sob 11. dub 2020 12:18:20

Jak jsem psal. Dosud jsem neviděl kvalitní nebo alespoň použitelné CNC pod 25000Kč, bohužel tak to je a nezmění se to.

Jinak v tom posledním příspěvku si to chválí ale jen použití laseru. Frézování píše, že nemá ještě pořádně otestované. To je ten důvod kladného hodnocení.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod ulitej » sob 11. dub 2020 16:33:28

Jak psal Lukáš opravdu to jsou jen a jen hračky , osobně jsem dle Lukášových videí o stavbě CNC se pokusil postavit a troch malinko posílit pojezdové tyče a vše je opravdu jen na práci s tištěným spojem . Kolega před mojí stavbou si nechal poslat něco podobného od číňanů a po jednom týdnu to odložil na skříň a tam to již rok leží a zahálí (tato sranda ho stála cca 5000 protože mu to proclili)
Dnes vím, že největší nedostatek je trapézová tyč a tím pádem pro vymezení vůli určitě kuličkový šroub no další co je asi dost důležité jsou pojezdy a tam bych si musel nechat poradit ( vycházím s toho že 3 tiskaři si někdy stěžují na opotřebení) a to bych řekl že tam nejsou pomalu žádné síly a tisková hlava se jen vozí sem a tam.
Elekronika - to bych řekl je pomalu nepodstatná záležitost, když se to skloubí se znalostí a SW.
Uživatelský avatar
ulitej
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned 13. led 2019 13:34:31

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod V0jcek » sob 11. dub 2020 18:21:49

Mate někdo nějakou ukázku co nejvic jde udělat s čínskou frezkou ? Z jakéhokoliv materiálu ? Případně jaky typ cnc a tak
Uživatelský avatar
V0jcek
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. dub 2020 15:50:38

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod Sakul » sob 11. dub 2020 19:17:55

Tak pro představu o co jde mohu doporučit shlédnout moji sérii videí o stavbě malé CNC frézky, která vychází z konstrukce čínských hraček typu 3018:
https://www.youtube.com/watch?v=lF6pIl- ... au2wyFjiKx

Shlédnutím získáš přehled o tom jak to funguje, k čemu je to dobré, jak se to konfiguruje a zprovozňuje. Myslím, že je to dobrý základ před tím něž cokoli pořídíš. No a pokud máš 3D tiskárnu můžeš si to i dle dokumentace postavit. Ale je nutné upozornit, že je to stále hračka a s hobby strojem to má podobnost čistě náhodnou.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod V0jcek » sob 11. dub 2020 20:50:07

A dokážu vyrobit na čínském cnc nebo tím vašim postaveným například tohle?
Přílohy
87AFE021-7A3E-4636-90EC-4A53101F2039.jpeg
Uživatelský avatar
V0jcek
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 09. dub 2020 15:50:38

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod Sakul » sob 11. dub 2020 21:48:45

No to je těžké říct. Vyrobit to půjde, ale je otázkou jak dlouho to bude trvat. Na klasickém funkčním CNC je toto otázka do 2 minut. Na čínské hračce je to otázka třeba 10 a více hodin a výsledek je nejistý.
Dobře to může ilustrovat stroj Wegstr.
Ten vyrobí kde co, ale je nutné si uvědomit, že třeba PCB frézuje několik hodin. Na videích je to samozřejmě sestříhané, tak aby to působilo dojmem, že je to hotové za 10minut. Ve skutečnosti to jsou ale hodiny.
https://wegstr.com/CNC-Wegstr-(Cesky)
Cena je brutální na to co je to za šmejd, ale tam se platí hodně za vývoj a podpůrné produkty co jsou součástí. Na druhou stranu to je přesně ta varianta hračky co přijde domů, vybalíš, zapojíš a frézuješ. Na rozdíl od číny, kdy rozbalíš, sestavíš, ladíš, hledáš, nastavuješ, měníš, doděláváš a nasranej vyhazuješ.
A tady ukázka tohoto stroje do dřeva:
A jen pro ilustraci výroba tohoto titěrného předmětu 21hodin.


A jen upozornění závěrem. Na videích si dali hodně velký pozor, aby nebylo vidět něco co být vidět nemá. Ale je třeba si uvědomit, že je to čistokrevná reklama, takže nic z toho co vidíš není tak úplně pravda.

Takže já tuto otázku levné CNC frézky uzavřu asi takto:
1. Chceš hračku kupuješ Wegstr, MERKUR 3D CNC Frézovací stroj MC30FT a podobné. Čína sem nepatří (žádná).
2. Chceš hobby stroj kupuješ Kompas H400 a podobné
3. Chceš poloprofi, tak kupuješ třeba Kompas F1313 Industry a podobné
4. Pak je ještě profi, ale to nemá smysl rozvádět, to jsou stroje za miliony euro (no a ty celý život servisuji).

Čína je jen pro ty co to mají v malíku a dokážou si to pak zprovoznit, ale ti si to nikdy nekoupí. Takže je to jen taková past na laiky, kteří si to koupí a pak to tady řešíme na fóru měsíce, než jim dojde že to nemá cenu. Jenže většina samozřejmě neuzná, že se nechali napálit.

Bohužel neexistuje levná CNC frézka. To je jen mýtus, který rozdmychávají šmejdy z číny, které fungují stejně jako třeba MINI HEATER KLW-007A (jestli se tady najde někdo, kdo by si jen na setinu vteřiny pomyslel, že to může fakt topit, tak je nesvéprávný a okamžitě by se mu měla odebrat občanka - a že jich je tady s námi).
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod ulitej » ned 12. dub 2020 8:30:51

Tak tak Lukáš má pravdu - přidám se se svým poznatkem jak člověk dokáže se trochu nechat ošálit , ale fyzika nebo mechanika je mocnější. Můj případ není takový markantní jako s tím přímotomným topítkem , ale řekl bych poučující. Dopředu musím říci , že snad nejsem takové jelito a nějaké zkušenosti s ohledem na to že musím dělat kolem baráku a nezvat na každou blbost řemeslníka .
Před 2 roky jsem do koupelny potřeboval koupit nový přímotop do té doby jsme používali malý el. olejový 600 watový radiator se 5 žebry který byl asi 60 cm vysoký a 15 cm široký. No a tak jsme s manželkou šli do krámu a tam měli takový malinký 600 watů el olejová radiátor o rozměrech tak polovičních oproti původnímu radiátoru.
Po první zimní noci ovšem nastalo překvapení v koupelně defakto zima a nový malý radiátor rozpálen na takových 65 až 70 stupňů. No evidentně předávací plocha nestačila i když se snažil.
Takže vše souvisí se vším a znova zopakuji kolik asi stojí 3 kuličkové šrouby s "matkami", 6 kusů pojezdů a jedno pořádně 1kw vřeteno - to asi bude už pomalu 20k.
Uživatelský avatar
ulitej
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned 13. led 2019 13:34:31

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod schusterj » sob 13. čer 2020 13:43:47

Jen tak pro zajímavost. Výše zmiňovaná firma caucau.cz, prodává frézky sestavené z komponentů z ČÍNY. Netvrdím, že jsou to komponenty nějak špatné, ale vím, že jsou 3x předražené.
Musel bych padnout někde na hlavu, abych něco od nich kupoval, když vše co prodávají lze koupit na Ali z obchodu pro EU tudíž bez cla a DPH za třetinové ceny!!!
Jen se stačí podívat: https://www.caucau.cz/vretena-sady/sada-vretene-3-0kw/
na Ali 4KW vřeteno: https://www.aliexpress.com/item/3288021 ... 9976%23983
Nebo sada vřeteno 1,5KW: https://www.caucau.cz/vretena-sady/sada-vretene-1-5kw/
Na Ali: https://www.aliexpress.com/item/3290154 ... 9976%23983

Hlavně také pozor, ty tučně zvýrazněné ceny, jsou uváděné bez DPH!
To jen tak pro zajímavost, že zde výše byl uváděn odkaz na jejich obchod jako hobby a profi stroje. Jenže bohužel tak jak to dnes chodí, postavené na komponentech "Made in China" :D
Uživatelský avatar
schusterj
Profík
Profík
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 04. pro 2017 21:39:37

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod brk77 » ned 04. říj 2020 11:35:36

Sakul píše:Když vezmete že lepší 3D tiskárna stojí 15000Kč, tak přece CNC obráběcí stroj nemůže být levnější.


Já jsem třeba koupil Ender 3 z Číny ze skladu v EU za 4 tisíce s dopravou, konečná cena a spokojenost. Netvrdím, že Průša není lepší, ale nemyslím si, že byl o tolik lepší, aby mi dávalo smysl zaplatit 5x tolik. Pro mé potřeby naprosto dostatečný. Proto jsem taky začal uvažovat o něčem typu 3018 a prolézám toto fórum.

Tady jsem četl, že servírujete stroje za M€, ale ono to možná deformuje pohled na věc.

Od té 3018 bych čekal, že mi to udělá několikrát do roka plošný spoj, na vánoce stylové visačky z 3mm balsového prkénka, kde pak lasem vygraviruji nějaký nápis a to nejtěžší, co by to mohlo zažít je, že jednou za pár let bych tím chtěl udělat nějakou specifickou díru do 1cm tlusté smrkové palubky a v tomto případě vůle 0.5 mm mě absolutně nezajimá. Navíc při tak malé zátěži mě moc nemusí ani trápit nízká životnost.

Když teď budu ignorovat ten software, musím zkusit ještě zagooglit, opravdu to nestačí ani na to? Mi se to prostě jen libí, ale nijak zvlšát to nepotřebuji, takže desetitisíce do toho nedám.
Uživatelský avatar
brk77
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 04. říj 2020 11:13:34

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod Sakul » ned 04. říj 2020 13:00:59

Je pravda, že můj pohled na tyto stroje je ovlivněný profesionálními stroji, se kterými denně dělám. To rozhodně nepopírám. Na druhou stranu jsem však vyzkoušel několik těchto levných čínských strojů a snad nikdy to nefungovalo po rozbalení. Takže bylo nutné přenastavit parametry vše seřídit a tak dále. A samozřejmě ani pak to neběhalo bůhví jak uspokojivě.
Zrovna nedávno jsem stavěl na zakázku Laserovou gravírku 15W 1,5x1,5m. Pro jednoduchost jsem to koupil jako sadu dílů z číny. Cena vycházela následovně:
Celková cena za stavebnici včetně poštovného a celních poplatků je = 20 563Kč
Cena za montáž = 5000Kč
Cena za drobné dodělávky a předělávky = 2000Kč
Celková cena = 27563
https://uloz.to/file/X26UnyZmoyUg/ukazk ... -latce-mp4
A jestli si někdo myslí, že za 20563Kč dostane něco funkčního je na brutálním omylu. Po smontování, kdy bylo nutné dodělávat nějaké věci, aby to vůbec smontovat šlo to samozřejmě vůbec nefungovalo. Takže bylo nutno nakonfigurovat firmware, nastavit řídící desku po HW stránce a seřídit řízení laseru. Neb vše bylo dodáno v defaultu, tak jak to Číňan vyrobil. Takže laik, který by se chytil na to, že si to doma jen složí a bude mu to sloužit, by asi trochu zaplakal. A úplně stejnou zkušenost mám se vším z Číny.
3D tiskárny jsou trochu něco jiného a většinou jsou po sestavení schopny alespoň nějaké funkce, takže s těmi bych to moc neporovnával. A jen pro upřesnění, tak osobně si myslím, že zrovna Průša spadá svojí kvalitou do těch Čínských šmejdů, ale za evropské peníze. Toto se týká hlavně mechanického provedení. Na druhou stranu jsou použity kvalitní komponenty a firmware, což tuto tiskárnu vytahuje ze skupiny Čínských šmejdů a její cena je pak odůvodnitelná.

Takže je to na každém co si pořídí. Pokud chci hračku, se kterou si budu hrát, budu ji ladit a vylepšovat a občas na tom teda něco vyfrézuju, tak Čína je nejlepší volba. Je to ideální pokud se člověk chce o těchto strojích něco dozvědět. Neb Vás to donutí při zprovozňování se o problematiku zajímat. No a poté co člověk nabude nějaké zkušenosti teprve zjistí co si koupil za šmejd. Ale to nemusí být nutně špatně, neb získá neocenitelné zkušenosti, které by s kvalitním strojem nikdy nezískal. A tady se nám začíná kruh uzavírat, neboť na základě nabytých zkušeností začne stroj vylepšovat a zjišťovat, že vlastně do stroje nasypal mnohem více času a peněz, než kdyby koupil nějaký kvalitní. A pak už záleží pouze na tom, s čím do toho šel. Zda chtěl stroj k něčemu využívat, v takovém případě brutálně prodělal, nebo si chtěl hrát a něčemu se přiučit a v takovém případě naopak brutálně vydělal.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod ulitej » úte 06. říj 2020 12:24:46

Velmi zajímavé video s 15W laserem -hlavně ta část, kde to nedořízl - a to je asi právně ten zádrhel při letmém pohledu na celou problematiku CNC . Ono opravdu ty hračky více méně fungují a pro nás jako národ "kutilů" velmi zajímavý studijní materiál co si doma zbastlit. Opravdu si musí člověk srovnat v hlavě nejzákladnější otázku a to hlavně MECHANICKOU stránku věci a následně otázku vřetene u CNC výrobku.
K 3D tiskárně jen to , že tam pokud se vše sesadí s trochou pečlivosti tak tam není pomalu žádný problém protože mechanické síly se tam převážně vyskytují spíše jen jako rozběhové nebo setrvačné (nebo jak to napsat) a tyto zase zatěžují konstrukci tiskárny trochu jinak než při stroji CNC.
Tak hurá do stavby - držím palce.
Uživatelský avatar
ulitej
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned 13. led 2019 13:34:31

Re: Levná čínská Frézka

Příspěvekod tomson » ned 21. bře 2021 9:24:54

Na Wegstr jsem koukal a videa jsou pusobiva, ze jsem si to chtel koupit. Frezuje to drevo, plast dokonce i hlinik. Ukazuji na videu opakovatelnost 0,025mm coz asi pro hobby dostatecne. Chci se ale zeptat, bylo tady zminovano, ze stroje KOMPAS od CauCau jsou pro hobby pouziti vhodne. Zvazuji zda by stacilo toto
https://www.caucau.cz/cnc_stroje/caucau ... 390x55mm-/
CAUCAU CNC FRÉZKA KOMPAS H3040GS-500W-ASYN-(280X390X55MM) (presnost uvadi 0,05mm)
A nebo raději toto
https://www.caucau.cz/cnc_stroje/caucau ... 00x150mm-/
CAUCAU CNC FRÉZKA KOMPAS F300 2,2KW-ASYN (200X300X150MM)
Presnost uvadeji az 0,01mm - nevim zda je to pravdive. Trochu se bojim toho centralniho stredoveho posuvu ze se to bude kroutit a nepujde dobre seridit pravouhlost a nebo jenom na zacatku a na konci to bude rozhozene a opacne. Pisou ze s tim ma jit i kov - resil bych asi obcas hlinik. Hledam neco maleho, ale presnejsiho na drobnejsi prototypovani. Proto me zaujal pochopitelne Wegstr na prvni pohled a komfortem, dodavanym prislusenstvim, software, ukazkova videa a obcas vyrobit nejaky plosny spoj take potrebuji. Takze podle videa Wegstr splnoval vse co bych od male frezky chtel. Dekuji predem za radu.
Uživatelský avatar
tomson
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 21. bře 2021 8:55:27

Další

Zpět na CNC stroje


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron