Laser pwm nebo TTL (repetier+ramps 1.6)

Toto fórum je věnováno sekci CNC na webu Sakul World.
  • Advertisement

Laser pwm nebo TTL (repetier+ramps 1.6)

Příspěvekod daavid » pát 24. črc 2020 22:27:21

Ahoj všichni,
upgradoval jsem svojí 3D tiskárnu o laser. Jelikož repetier umožňuje jak tisk tak cnc laser, tak je to velice rychlé. Mám tento laser (ten 5,5W): https://www.aliexpress.com/item/3291937 ... 4c4dleY2gp

A teď dotaz. Mám ve firmwaru nastavený pin pro spouštění laseru pin 44. Pro spuštění je M3 a vypnutí M5. Poocí příkazu M4 se dá regulovat výkon a tento laser myslím, že to také podporuje. Momentálně to mám na ten dvoupin, TTL na pin 44 a ten druhý na GND. A nevím, jak můžu tu regulaci výkonu nastavit. Když použiju místo toho ten konektor PWM? A ten má také mít na vstupu 5V? Předpokládám, že jo.

Díky za všechny rady :)
Uživatelský avatar
daavid
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24. črc 2020 22:16:56

Re: Laser pwm nebo TTL (repetier+ramps 1.6)

Příspěvekod Sakul » sob 25. črc 2020 19:52:19

Protože je to čína (ten laser) bez jakékoli dokumentace je vždy problém zjistit jak to soudruh myslel. Nicméně bych zapojil čistě ten 3pinový konektor, kde je napájení 12V a řídící signál PWM/TTL. Ten druhej konektor (se 2ma pinama) mi nedává moc smysl, pokud to není klasické řízení výkonem přes PWM s negovaným signálem.
Další otázkou je jak následně nastavit firmware, aby podporoval řízení PWM. Na Repetieru jsem netestoval.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Laser pwm nebo TTL (repetier+ramps 1.6)

Příspěvekod daavid » sob 25. črc 2020 22:17:00

Sakul píše:Protože je to čína (ten laser) bez jakékoli dokumentace je vždy problém zjistit jak to soudruh myslel. Nicméně bych zapojil čistě ten 3pinový konektor, kde je napájení 12V a řídící signál PWM/TTL. Ten druhej konektor (se 2ma pinama) mi nedává moc smysl, pokud to není klasické řízení výkonem přes PWM s negovaným signálem.
Další otázkou je jak následně nastavit firmware, aby podporoval řízení PWM. Na Repetieru jsem netestoval.


Jo jasný. Mám to teď teda napojená na ten 3pin. Dělá to teda uplně stejné věci, jako když mám napojené jen napájení a ten 2pin.
A to je právě otázka no, jak je s tím repetier, já ho znám zatím jen po stránce 3D tisku.
Uživatelský avatar
daavid
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24. črc 2020 22:16:56

Re: Laser pwm nebo TTL (repetier+ramps 1.6)

Příspěvekod Sakul » sob 25. črc 2020 23:04:20

Takže doporučuju se podívat na stránku Repetieru a určitě tam budou o tomto něco psát. Případně do tamní diskuse. Stopro to už někdo řešil.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na CNC stroje


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků