Laser gravírovačka 3000mW

Toto fórum je věnováno sekci CNC na webu Sakul World.
  • Advertisement

Laser gravírovačka 3000mW

Příspěvekod Raskenius » sob 24. říj 2020 17:47:17

Ahoj lidi potřeboval bych poradit.
Zakoupil jsem laser gravírovačku konkrétně
https://www.banggood.com/5065cm-Engravi ... rehouse=CZ
S Benboxem jsem to propojil a základní obrázky mi tam fachají. Nemohu ale vykoumat zda to umí PWM.
Přikládám foto Arduino desky (Arduino NANO)
Potřebuji na tom rozběhat i odstínovaný tisk (např. FOTO)
Benbox to zřejmě neumí. Takže jaký software by jste doporučili.
Popřípadě jakou jinou Arduino sestavu pokud ta na foto toho není schopna?
Děkuji
Přílohy
IMG_20201024_170106.jpg
Uživatelský avatar
Raskenius
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 24. říj 2020 17:04:57

Re: Laser gravírovačka 3000mW

Příspěvekod Sakul » sob 24. říj 2020 19:14:01

Takže BenBox neumí PWM, takže odstíny šedi nelze.
Lze použít firmware GRBL, ten to umí. Je nutno aktualizovat ten firmware v desce a použít nějaký ovládací soft co to podporuje. Já doporučuji LaserGRBL v3.8.0, který má již v sobě i firmware GRBL a umožňuje tak přímo jeho aktualizaci v desce. Ve tvém případě je řídící deska Arduino NANO a použij firmware v1.1h.
Po aktualizaci firmware je nutno ho nakonfigurovat. Opět to je možno přímo přes LaserGRBL - GRBL/GRBL konfigurace. Hlavní je zapnout podporu laseru, která je defaultně vypnutá + nějaké další nastavení. Dohledáš zde: https://github.com/gnea/grbl
No doteď to byla pohodička. Nyní je nutné rozkuchat tu elektroniku a nějak si zní vyvést PWM pro ovládání laseru. Mám pocit, že je to výstup D11. Správně to propojit s laserem, seřídit laser a případně ho přepnout do správného režimu a hurá může se pálit. Do řídící elektroniky laseru musí vést napájení 12V (trvalé) + řídící signál TTL (PWM) z pinu D11.

A jako vždy napíšu své varování. Nekupujte si čínské lasery neb nefungují a musejí se dodělávat, přeprogramovávat a tak podobně. Takže pokud se v tom nevyznáte nebude Vám to fungovat a nezprovozníte to. To se týká všech Čínských strojů.

Jinak nějaké info o úpravách a předělávkách a o tom co a jak nastavit ve firmware je v tomto fóru popsáno, takže stačí si to nastudovat.

PS:
Teď jsem koukal na ten odkaz, a fakt se mi nelíbí ta řídící elektronika laseru, protože se zdá že tam jaksi chybí to TTL ovládání. Ale není to vyfocená ze všech stran, takže naděje umírá poslední.

PS2:
Po skouknutí videa tam opravdu ten vstup není. Ale jak říkám nevěšet hlavu a kuchnout to a třeba to na PCB bude a jen to není vyvedené jako na té řídící desce.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na CNC stroje


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron