Candle jazyk

Toto fórum je věnováno sekci CNC na webu Sakul World.
  • Advertisement

Candle jazyk

Příspěvekod PetrB » čtv 07. led 2021 1:44:26

Rád bych věděl, jestli jde v Candle 1.1.7. nastavit čeština. ve složce Translations je soubor qt_cs.qm (a jiné jazyky), ale nemůžu přijít na to, jestli a jak se dá nastavit. Víte někdo?
PETR
Uživatelský avatar
PetrB
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 07. led 2021 1:36:31

Re: Candle jazyk

Příspěvekod Sakul » čtv 07. led 2021 10:55:23

No předpokládám, že to tam je jen jako nějaká příprava do budoucích verzí, protože v nejnovější verzi to je i o kousek dál a nějaké překlady tam opravdu jsou, ale také nefungují. Překlady jsou v souborech .ts
Nicméně program je poměrně hodně jednoduchý, takže by to neměl být problém a spíše doporučuji se s ním učit pracovat v angličtině, protože pak je jednodušší se učit s dalšími navazujícími programy, které používají stejné termíny.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Candle jazyk

Příspěvekod PetrB » pát 08. led 2021 0:29:10

Díky, s angličtinou bojuji, zrovna jako se strojem samotným, je to pro mne nové, nicméně myslím, že ani v důchodu není pozdě naučit se něco nového :D . Byl bych rád za doporučení na nějaké programy pro tvorbu a úpravu obrázků a projektů, pro začátek pokud možno jednodušší, jsem fakt začátečník.
díky Petr
Uživatelský avatar
PetrB
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 07. led 2021 1:36:31

Re: Candle jazyk

Příspěvekod Sakul » pát 08. led 2021 11:32:41

Takže za mne mohu doporučit pouze to co používám já:
1. Pro tvorbu PCB používám Eagle + ULP pcbgcode = vyflusne přímo potřebné NC programy pro stroj.
2. Pro obrábění čehokoli Cut2D = Vynikající nástroj. Maximálně jednoduchý intuitivní a čistě teoreticky možná i v češtině, ale to nevím, protože já mám starší verzi, která češtinu nemá. Dnes je tento program ve verzi Desktop nebo Pro, přičemž pro Hobby asi připadá v úvahu Desktop, který má jistá omezení, ale je o dost levnější než plná verze. K dispozici je i testovací varianta Trial, která je zdarma a je možno si v ní vyzkoušet práci, ale neumí vyexportovat finální NC program.
3. No a také používám občas, když vše předchozí nestačí Aspire 8. Ovšem toto je už jiná liga a tím pádem v trochu jiné cenové relaci. Nicméně se dá sehnat i "pokoutně". Tento program umí naprosto vše a je v češtině.

Takže toliko k tomu co používám. Z 90% si vystačím bohatě s Cut2D.

Samozřejmě budou existovat i softy zdarma. Nicméně, když jsem potřebu nějakého takového softu řešil, otestoval jsem takových programů hromadu a všechny byly pro mne nepoužitelné, respektive bych jich potřeboval asi deset na všechno co jsem potřeboval. Dnes bude asi situace jiná a třeba by se i něco našlo, ale už nemám potřebu absolutně nic hledat.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08


Zpět na CNC stroje


  • Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků