Nějaká zkušenost s PIC24FJ64 ?

Zde si můžeme předat nějaké ty zkušenosti.
  • Advertisement

Nějaká zkušenost s PIC24FJ64 ?

Příspěvekod ulitej » pon 22. úno 2021 17:20:32

Asi tento strom bude trochu podobný mému dotazu - nepracoval jsi někdy náhodou s tímto (nemáš nějaké zkušenosti) PIC24F J64 ?
ulitej
Začátečník
Začátečník

Re: Nějaká zkušenost s PIC24FJ64 ?

Příspěvekod Sakul » pon 22. úno 2021 18:05:58

Já jsem na PiCech začínal. Nicméně toto je dle specifikace 16bit, a s těmi jsem nikdy nedělal. Já jsem dělal jen s 8bity.
Nicméně potom co jsem objevil Arduino, jsem hodně rychle PICy opustil, protože vyvíjet v Arduinu je nesrovnatelně jednodušší a rychlejší. A dnes, kdy Arduono podporuje obrovské množství i 32bitů nemám sebemenší potřebu se k těmto procesorům vracet.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Sakul
Administrátor
Administrátor

Věk: 40

Příspěvekod ulitej » úte 23. úno 2021 8:17:40

Děkuji za odpověd , udělal jsi z tohoto mého dotazu nový stom tak to tedy s dovolením ještě rozvedu proč jsem se ptal. Řada počítačových hráčů si při stavbě nějakého pomocného hracího HW pomáhá s tímto modulem
http://www.leobodnar.com/shop/index.php ... cts_id=300
hlásí se jako samostatné USB zařízení a tak mě napadlo jestli by nešlo nějak amatérsky realizovat , arduino Leonardo je taková obdoba ale má málo nožiček :-) a osobně nevím o žádném jiném arduinu, které by po nahrání nějakého FW (snad ta zkratka je správná) fungovalo jako nějakétlačítka na joistiku.
U toho modulu (odkaz) a jeho WF je velké plus , že umí bezproblémově ovládat enkondéry.
Cena hotového modulu by asi nebyla tak velká , ale začíná se to trochu komplikovat s cenou dopravy protože to jedostupné dle mě jen z UK.

Jen tak na okraj vůbec nevím jak pochopit variantu bez konektoru , ale to je diskuze již na jiné téma :-)
ulitej
Začátečník
Začátečník

Příspěvekod Sakul » úte 23. úno 2021 9:11:12

Tak asi by to šlo nějak spáchat samodomo. Firmware je ke stažení, to by asi problém nebyl, takže by se akorát muselo zjistit jak to je zapojené.
Už je to sice hodně dávno, ale někomu jsem také dělal nějaké zapojení s podobnou deskou. Byla větší, pač mám pocit tam byl mikropočítač v DIP pouzdru. Ale to už nedohledám.
Co jsem koukal tak PIC24FJ64 stojí do 100Kč a bez problému se dá koupit.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Sakul
Administrátor
Administrátor

Věk: 40

Příspěvekod ulitej » úte 23. úno 2021 10:14:50

Ano právě ta cena mě nakopla se nad tím takto zamyslet , pokusím se o získání nějaké makro fotky modulu co je tady v republice , ale nějaký kontakt budu mít až asi v neděli tak uvidím. Hlavně se jedná asi o to co je na jednotlivých vývodech.
ulitej
Začátečník
Začátečník

Zpět na Arduino

• Advertisement
SvetHostingu.cz - ideální webhosting