Problém s Arduino NANO

Zde si můžeme předat nějaké ty zkušenosti.
  • Advertisement

Problém s Arduino NANO

Příspěvekod ulitej » ned 23. srp 2020 14:37:57

Ahoj, tak tu mám opět nějaký dotaz , ačkoliv již cca 4 roky sem tam hodím nějaké ino do různých arduin tak jsem nyní tak nějak se dostal do úzkých a něco nechápu. Používám nejčastěji pradávné prostředí 1.0.6 (i když v počítači mám mladší) a narazil jsem na tento problém . Pro zmenšení konstrukce jsem používal arduino NANO a mám dojem že jsem vždy zadával v prostředí desku Arduino NANO w/ATmega328 a nyní né a né do toho nahrát ino , tak si tak říkám je to 328 co používá UNO jen je v smd a najednou to tam je i když bych řekl , že mi to hlásí nějaký problém , ale je to funkční dle informaci v monitoru.
Ta pro zajímavost jsem objednal nové NANO a budu čekat a pak uvidím jak se bude chovat.

No jinak jsem zkoušel přes USBasp nahrát nový zavaděč a tam se bylo také nějaké divné - a myslím , že také až po nastavení desky na UNO se to tam nějak dosipalo , ale nechci to zase úplně ztratit tak to nechávám v tom snad chodivém stavu.
Nesetkal si se s tím ? nebo nemáš nějaké vysvětlení?
Uživatelský avatar
ulitej
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned 13. led 2019 13:34:31

Re: Problém s Arduino NANO

Příspěvekod Sakul » ned 23. srp 2020 15:15:51

Záleží na tom jaký je v procesoru nahrán Bootloader. Já osobně všechno hned přeflashuju na UNO, abych v tom neměl bordel. S bootloaderama pro tydle NANO, MINI, Pro MINI a tak dále jsem měl vždy problém, pač tam bylo nahrané pokaždé něco jiného a musel jsem zkoušet na co to pojede. Nyní vezmu jakoukoli tuto novou desku a rovnou tam naženu bootloader pro UNO a je klid.
Taky doporučuju to staré prostředí IDE nepoužívat, neb v něm projekt zabírá strašně místa, bo má vypnuté LTO. Nová prostředí už ho mají zapnuté a rozdíl může být klidně až 2KB na projekt.
Taktéž jsem přestal používat USBasp, protože mi fungoval právě jen se starým prostředím a nastavenou pomalou komunikací. Takže nahrání bootloaderu do ATMEGA32U4 trvalo přes 5 minut. Nyní používám Arduino NANO s bootloaderem UNO jako Arduino as ISP a naprostá spokojenost.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Problém s Arduino NANO

Příspěvekod ulitej » ned 23. srp 2020 19:36:12

Ahoj - dobrý nápad založit nové téma. Na YT je docela dost návodů jak nahrát pře ISP (piny) , ale zpravidla vždy DIP nový procesor a nebo deska UNO-UNO. Takže desku UNO mám a tak zkusím to dotlačit do NANA a to si nechám jako ISP programátor (nebo jak to napsat). Dík za rady :-)
Uživatelský avatar
ulitej
Pokročilý
Pokročilý
 
Příspěvky: 112
Registrován: ned 13. led 2019 13:34:31


Zpět na Arduino


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník