Než napíšete svůj příspěvek !!!

Téma o firmware a jak ho konfigurovat
  • Advertisement

Než napíšete svůj příspěvek !!!

Příspěvekod Sakul » pon 02. srp 2010 14:37:09

Abychom maximálně urychlili řešení Vašich dotazů, řiďte se prosím při zakládání příspěvků tímto postupem:

Na konci si stáhněte a nastudujte jak by Váš dotaz v příspěvku měl vypadat !!! Od teď to budu striktně vyžadovat!!!

1. Vysvětlení proč poskytuji podporu pouze a jedině přes diskusi:
V první řadě bych chtěl všechny upozornit na jednoduchý fakt, kterým je, že ze zásady nikomu neradím formou Emailu, Skypu, Chatu a nebo telefonu. Takže pokud má někdo dotazy týkající se nějakého tématu na některém z mých webů (ale nejen tam), prosím ptejte se v příslušném tématu tohoto fóra. Tento postup je proto, že jsem neustále bombardován dotazy, které se stále opakují a nemám čas ani náladu dělat každému soukromé školení na Emailu, Skype nebo Chatu. Pokud svůj dotaz napíšete do fóra, bude na něj odpovězeno (minimálně bude nějak řešen) a zároveň bude sloužit i dalším, kteří přijdou po vás. Ti, kteří argumentují tím, že musejí na odpověď čekat, tímto ubezpečuji, že odpovědi se dočkají v diskusi dříve jak na mailu a dál nemá smysl tento argument rozebírat.
Taktéž pište své dotazy do diskuse, i pokud jste si ode mě něco koupily a máte s tím problém. V takovém případě existuje konkrétní téma k dané konstrukci a tam vše řešíme. Veškerá podpora pro veřejné konstrukce (zařízení nebo produkty) je pouze a jedině v diskusi.

2. Registrace do diskuse:
Do diskuse se může registrovat kdokoli. Nicméně z důvodu velmi časté registrace botů, kteří poté vkládají spam jsem byl nucen zavést kontrolní otázku při registraci. Tato otázka by měla eliminovat registrace botů, ale mají s ní problém i skuteční lidé. Ačkoli zjištění správné odpovědi je otázkou pouhého přečtení a přepsání konkrétního slova sakul doufám, že toto vám pomůže. Pokud ne, jste stejně ztraceni a pro fórum vaše registrace nemá žádný přínos. Takže pokud stále nevíte tu tajnou odpověď (slovo), čtěte si tento odstavec stále do kola, do úplného prozření.
Po registraci je nutné ji ještě potvrdit pomocí odkazu jež Vám přijde na mail, který jste zadali při registraci. Pokud mail nedorazí kontrolujte i složku se spamem. Po aktivaci účtu již můžete vložit svůj první příspěvek. Avšak tento první příspěvek může mít některá funkční omezení. Nicméně od druhého příspěvku se stáváte plnohodnotným členem fóra se všemi funkcemi jež jsou běžným uživatelům povoleny. Nastavení Vašeho profilu si můžete zkontrolovat v levém horním rohu kliknutím na Uživatelský panel.

3. Hledání v diskusi:
Pokud jste se v diskusi registrovali za účelem položit dotaz, je nutné nejprve zjistit, zda Váš dotaz nebyl již řešen. To můžete zjistit buď tak, že prohlédnete všechny příspěvky v daném tématu ručně. To může být však značně časově náročné, pokud je v daném tématu mnoho příspěvků. Proto můžete použít funkci Hledat v pravém horním rohu, případně Pokročilé hledání, jež nabízí více možností. Při hledání se snažte zadat taková hesla, která co nejpřesněji korespondují s Vaším problémem. Pokud na první pokus neuspějete snažte se vyhledávací hesla obměnit a hledání ještě několikrát zopakujte.

4. Jak správně založit (pojmenovat) Váš příspěvek (dotaz):
Toto je extrémně důležité. Proto před tím než něco napíšete, si to chvilku promýšlejte. V první řadě si musíte uvědomit, že jen vy víte co chcete řešit za problém a proto je nutné správně váš problém pojmenovat do názvu příspěvku. Snažte se být struční, ale maximálně výstižní.

5. Co všechno by Váš dotaz měl obsahovat:
Když jste vymysleli výstižný název, je potřeba ho podpořit nějakým podrobným popisem problému. A když píšu podrobným, tak nemyslím 2 krátké oznamovací věty, ale spíše menší román o několika dějstvích. I zde platí, že o Vašem problému víte nejvíce vy a proto ho musíte velmi podrobně popsat. Rozhodně se nebojte připojit obrázky a videa. Neb obrázek je lepší jak 100 slov a video jak 1000 slov a 100 obrázků. Nicméně i tak musí být obrázek nebo video doplněno nějakým popisem nebo vysvětlením. Ideálně si prohlédněte i jiné dotazy jež byly již řešeny, kde uvidíte, že i potom co je dotaz položen a je celkem obsáhlý, musím si kolikrát vyžádat konkrétní doplňující informace. Proto krom samotného popisu problému, připojte i popis toho co jste již zkoušeli při pokusech o jeho odstranění a jaký to mělo třeba efekt. Tato informace značně urychlí případné další řešení problému a bude pro mne (i ostatní) znamením, že máte snahu problém sami aktivně řešit, což je první předpoklad k úspěšnému vyřešení problému.
Myslím, že není nutné uvádět příklady jak by to mělo správně vypadat, neb jsme svéprávní lidé s mozkem a dokážeme vypotit pár smysluplných vět s popisem problému. No a pokud ne, stejně to žádná rada zde následně zveřejněná nezachrání.

6. Odpovědi na dotazy:
Pokud se rozhodnete někomu poradit s jeho problémem snažte se být věcní. Dle uvedeného popisu problému se snažte odhadnout znalosti tazatele na danou problematiku a tomu přizpůsobte svou odpověď, případně si vyžádejte doplňující informace. Zbytečně se nepovyšujte, jen proto, že zrovna znáte odpověď na daný dotaz. Nikdo neví vše, a příště můžete chtít radu zase vy.

7. Poděkování za vyřešení problému:
Poté co je váš dotaz a problém vyřešen nezapomeňte poděkovat. Taktéž můžete zvážit nějaký příspěvek (finanční, věcný), který bude kompenzovat čas a úsilí někoho, kdo vám byl při řešení vašeho problému nápomocen a případně vám ho vyřešil. Pamatujte, že to dělá ve volném čase jen z potřeby pomáhat druhým.
Přílohy
Dotazy v diskusi.pdf
Odteď se dotazy řídí tímto dokumentem.
(551.79 KiB) 2158 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1752
Věk: 44
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Zpět na Firmware a jeho konfigurace


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron