Tuning CNC frézky

Toto fórum je věnováno sekci CNC na webu Sakul World.
  • Advertisement

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod Sakul » sob 29. pro 2018 10:53:25

Co se týká levných hliníkových profilů, tak já kupuji zde: https://www.ehlinik.cz/stavebnicovy-sys ... 00101.html
ceny jsou bezkonkurenční. Není to sice klasický průmyslový profil, ale o to je to levnější. Nařežou i na přesný rozměr. Bral jsem tam už hodněkrát a vždy naprostá spokojenost.
Případně za rozumné ceny se nechají pořídit již průmyslové profily třeba zde: https://www.tme.eu/cz/katalog/mechanick ... _order=ASC
Také jsem tam nějaké bral, ale prodávaj to jen na metráž, takže je potřeba si to pak sám nařezat. Výhodou je, že se tam dá koupit naprosto všechno, od šroubků přes součástky až třeba celé řídící systémy.
Jinak co se týká řemenového pozicování, tak je stejně přesné jako jakékoli jiné a přesnější jak trapéz. Jen jde o to jak se to udělá a jaké se použijou komponenty. Standardně je problém s čínskejma řemenicema, které nejsou přesné a pak rozměr může na 100mm ujet i o celej 1mm. Nicméně tato nepřesnost se dá snadno kompenzovat ve firmware a to mnohem přesněji než na klasické CNC frézce, kde se používá menší rozlišení driveru (běžně kolem 8 mikrokroků). Na řemenovém systému můžeme jít klidně až na rozlišení 128mikrokroků (pokud to utáhne řídící deska). Ale už s 32mikrokroky jde kompenzovat v podstatě libovolná nepřesnost.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod viktor » ned 30. pro 2018 20:13:58

Ahoj
no ja kupuji tady a tady dostanes vsechno taky a mam to tu kousek takze pro me pohoda je tam jeden pan co to ma na starosti a je velice ochotnej a je schopen vyhrabat i to co by se bezne nenaslo. https://www.marek.eu/norelem-normovane- ... -elements/
Tak nevim odkud si a jestli to mas tam nejak blizko a v tech Pardubicich je to taky dobry a myslim ze pobocku maji taky tady v brne jen tam prodavaji vsechno na 6 metru a tabule 100x200 cm takze prome nepouzitelny. Hezky vecer vsem.
Uživatelský avatar
viktor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. pro 2018 21:18:01

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod viktor » úte 01. led 2019 4:02:32

ahoj kluci preji vam vsem uspesny rok zdravicko a hodne splnenych prani.
Tak dneska mi dosla ta freza 3020 a to dost v zalostnem stavu na CD navod smozrejme cisky zadne zapojeni desky zajimavej zdroj proste jen trafo hihi a to pekne pokroucene na krokacich poohybane kontakty ale fest na desce jak by smet snury samoze americke zastrcky koncici nicim proste jen dva draty domecky na pojezdova loziska tisknute na 3 D tiskarne ale tak krive a poohybane a dokonce jeden proste ulomeny na jedne strane jinak se zda vsechno byt v poradku.
No a protoze abych neco neposral tak bych chtel poprosit Sakula o pomoc jak spravne to vsechno zapojit tu elektrickou cast protoze prave stouto deskou ma zkusenosti jen sem nenasel zapojeni ale jen popis nastaveni desky co mas na strankach. Samozrejme vyfotim a dodam vsechny komponenty co tam mam vcetne trafa. Dik a hezky den vsem.
Přílohy
1_postcard.jpg
Uživatelský avatar
viktor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. pro 2018 21:18:01

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod Sakul » úte 01. led 2019 9:34:13

Ahoj,
to je přesně problém Číny. Tam se na nějaké návody nehraje a ani na kvalitu. Tam se valí prostě kvantita. Jinak samo není problém s elektronikou můžu poradit. Jak to vypadá jde o klasickou variantu Arduino UNO + CNC shield. Při této kombinaci tě nemine nějaké to upravování a dodělávání elektroniky. Pod příspěvek jsem přidal nějakou dokumentaci co jsem udělal, když jsem dělal návod k mojí frézce. Je tam jak upravit CNC shield (přidání měniče pro napájení arduina) + schéma ovládání vřetena které u této elektroniky není vůbec. Pro bližší info doporučuji zkouknout moje videa o CNCčku: viewtopic.php?f=38&t=993
Přílohy
Zapojení elektroniky.7z
Nějaká schémata a obrázky k zapojené elektronice.
(11.73 MiB) 439 krát
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod Scorotron » úte 01. led 2019 12:51:52

Chce to nakupovat u prodejců s dobrejma recenzema a supportem. Já měl asi docela kliku, mně to přišlo v polystyrenový krabici a všechno hezky zabalený. Normálně to nafoť, pošli mu to a nedej se, většinou jsou v pohodě a aspoň část peněz ti vrátí, nebo pošle znova poškozený věci.

Zapojení není až tak složitý, na tom nemáš moc co zkazit. Základ by měl fungovat bez úprav, ale pochopitelně tunit se dá vždycky. Pokud máš teda desku “all in one”.
Přílohy
E2DCB290-9DE8-48A5-B4A3-AB93AE23B2B5.jpeg
Uživatelský avatar
Scorotron
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 06. pro 2018 17:59:32

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod Sakul » úte 01. led 2019 14:40:33

Scorotron píše:Základ by měl fungovat bez úprav, ale pochopitelně tunit se dá vždycky. Pokud máš teda desku “all in one”.


Bohužel má tu nejhorší možnou variantu elektroniky (nejlevnější) bez podpory vřetena a s napájením max 12V. Je to to samé s čím jsem dělal moji první frézku a už to nechci ani vydět a na základě této zkušenosti vznikla moje elektronika GRBL Board.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod viktor » úte 01. led 2019 20:38:00

Scorotron no jo ja si nemohl moc vybirat slo mi o ty tyce cos tam sou v poradku a o to vreteno 300 W ted jak sem to stavel tak jeste sem zjistil ze mi misto dlouhej jeklu poslali naopak jeste o 3 cm kratsi tak sem to nafotil a jasne ze to budu urgovat. Jinak sem si to zarizl a postavil ale mam to ted o 3 cm kratsi hihi No a ted me ceka ta elektrika no tak nevim jestli to bude vsechno fungovat to musim vyskouset kdyz tak prilozim do dalsich zavad. Jo ta deska co mas je dobra a neni problem si ju poridit a jak sem koukal takove desky jsou tam mraky ale ten zdroj me fakt prekvapil proste jen obycejne trafo na 308 v a 220 v ale spatne popsane bez zapojeni a popisu fakt jedna radost :D Vybral sis tam neco jak sem ti poslal ten odkaz? hezky vecer
Uživatelský avatar
viktor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. pro 2018 21:18:01

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod Scorotron » úte 01. led 2019 21:10:34

Za odkazy díky chlapi oběma, profily jsou zajímavý. Ale původní záměr byl postavit všechno úplně zarada z dílů z tiskáren. Tak se ho zkusím držet. Bude potřeba zjistit, jestli ty krokáče, kterejch mám asi 10 půjdou vůbec použít, případně který drivery pro ně pořídit. A tak dál. Ale je to ve hvězdách, bo jsem myslel, že přes svátky bude čas se někam posunout a ono prd.
Já stejně nejdřím musím nejdřív pořádně zkrotit tu mojí a pak začnu až se stavbou další. No a do toho ještě ježíšek přinesl Philips Hue systém, tak mám další věc, která je potřeba řešit :)

Jinak mně přišlo toto: Viz fotky.
Přílohy
IMG_1594.jpg
IMG_1593.jpg
IMG_1592.jpg
Uživatelský avatar
Scorotron
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 06. pro 2018 17:59:32

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod Scorotron » úte 01. led 2019 21:12:00

Tak myslíš Sakul, že ta moje deska je v pohodě? Mně furt trápí to, že laser pálí i na S1 hodně. Přitom by měl začít viditelně svítit až na S10-20. Max by mělo bejt 255, ale já mám max. na 1000. Pokud dám 255, jede tak na čtvrtinu (testováno na 10 listech 80g papíru a kolik jich propálí). Bez ohledu na to, co nastavím v parametru $30 (maximum spindle speed). Fw je 1.1f.
Přílohy
IMG_2497.jpg
IMG_2496.jpg
Uživatelský avatar
Scorotron
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 06. pro 2018 17:59:32

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod Sakul » úte 01. led 2019 21:34:23

No ono jde asi také o to jak je nastavena samotná elektronika laseru. Bohužel s tím nemám dosud zkušenost. Nicméně zrovna si s Laserovou gravírkou hraju, takže již brzy budou nějaké poznatky. Viz: viewtopic.php?f=38&t=1095
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod Scorotron » úte 01. led 2019 22:45:21

Jasný, laser umí pěkný věci. Bylo by škoda se neposunout :) JInak jsi fakt machr, klobouček dole. Já jsem v r. 1995 maturoval ve slaboproudu a tenkrát mě neskutečně bavilo takový to bastlení, ale zůstal jsem u ručně malovanejch plošňáků a mým vrcholem byla plně automatická nabíječka baterií. Pak přišla vojna a rodina a tak a celý to tak nějak zamrzlo na jednom bodě.
Teď jako vrchol chystám lehčí tuning elektroniky v tom smyslu, že chci vyrobit jakousi "předřadnou" desku, na který bude vypínač, "velkej" USB konektor a vstup napájení, možná klasika trubičková pojistka. A tu pak přpojím k origo desce. Důvody:
1) USB kabelů s klasika velkým koncem mám mrtě, včetně hodně kvalitních a v různejch dýlkách, zatímco s koncem Micro USB asi jen 2 a oba krátký a kvalita nic moc.
2) podařilo se mi posunout mašinu tak, že jsem si ho vytrhl z desky - naštěstí tak, že šel v pohodě zpátky připájet
3) Když ji chci vypnout, nezbejvá než vytáhnout konektor, nebo dolů pod stůl a vytáhnout adaptér

Přemýšlel jsem i o nějakým bezdrátu (BT/WiFi), ale to jsem tak nějak vzdal..
Uživatelský avatar
Scorotron
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 06. pro 2018 17:59:32

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod viktor » stř 02. led 2019 12:32:18

Ahoj kluci
tak hlasim ze sem desku ozivil nakrmil radice nastavil na 0.8 v a vsechno se tvari ze jede v pohode po hodinovem frezovani na sucho krokace uplne studeny takze pohoda a mohu pridat co se tyce desky tak me se za byt velice dobre provedena stabilni a je potreba si uvedomit ze je to zakladni deska vseho naco si clovek vspomene jedou na ni roboti kdejakej model az po zalivani ve skleniku takze kdyz mrknem na ni steto strany tak naopak ma velikou vyhodu ze neni nijak omezena treba jak je omezana deska co tu ma Scorotron a z nejveci pravdepodobnosti uz nepodporuje male lasery maji to rozdelne ty desky na podporu laseru a ty novejsi jak sem koukal uz podporuji jen od 5 w nahoru konkretne do 17w a dokonce sem nasel desky ktere podporuji jen jejich lasery jine ne i kdyz sou hodnotove stejne takze vybrat dobre sladenou vec v cine je temer nemozne. Scorotron ten balik me prisel uplne stejne jak tobe ale byl zdeformovanej jak kdyby snim hrali fotbal sloni takze je to prace urcite posty. No co se tyce toho tveho budovani s tiskaren tak postavit stoho poradnou masinu no nevim to by ty tiskarny museli byt jak tank veliky a z normalnich postavis jen to co uz mas postavene si myslim a na ty tistaky si myslim taky ze to staci v pohode to co mas a ty si jen hrajes tak na hrani je to vsechno dobry ale me ty masinky musi makat ja se tim zivym takze ja to musim mit na praci. Jo ted sem si vspomel ze se ptas na jakej radicich ti pojedou ty motory s tech tiskaren takze si myslim ze uplne v poho ti pojededou prave na te me desce protoze nani jedou i motorky ze starech CD mechanik jen musis nastavit male proudy cos krasne umoznuje ta deska stema radicema takze tady bych se toho nebal.Hezky den vsem.
Uživatelský avatar
viktor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. pro 2018 21:18:01

Re: Tuning CNC frézky

Příspěvekod Scorotron » stř 02. led 2019 13:36:23

No Viky jak tank velký nejsou, ale větší než třeba Fabie určitě jo. Tak super žes to rozjel, těšíme se na fotky :)
Uživatelský avatar
Scorotron
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 06. pro 2018 17:59:32

Re: Laserová gravírka 2,5W HCZ-3040

Příspěvekod viktor » stř 02. led 2019 13:54:55

tady sem se teda hodne zasmal u tohoto videa ale prave ta sama sestava je na ceste ke me jen bez toho laseru a s tim zdrojem mam teda kliku ja dostal toto trafo vaha kolem 1 kila takze stoho nejakou tu amperu vytahnu kdyz tam vrazim 380 V hihi jen nevim teda jak to zapojim kdyz planek na zapojeni nikde neni k sehnani a taky nevim jestli je to jeste hracka takove trafo na 380 V pro deti hihi podle me by to melo ridit vreteno a napajet jen fakt zatim netusim jak to zapojit k te desce co mam ja ale napajeni je fakt bozi :lol: Ta dratova cast je velice zajimava tim ze neni vpodstate kam zapojit to trafo protoze ta bila cokolada je na pripojeni toho vretene a diodovy mustek je jiz plne obsazen :D
Přílohy
IMG_20190102_123443.jpg
Uživatelský avatar
viktor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. pro 2018 21:18:01

Re: Laserová gravírka 2,5W HCZ-3040

Příspěvekod Sakul » stř 02. led 2019 14:31:15

Z toho trafa dostaneš 2A při 24V. Takže zase taková hitparáda to není. Má to normálně podle štítku odbočku na primáru na 220V, takže by to teoreticky šlo zapojit normálně do zásuvky. Napěťově už je ale problém. Po usměrnění a filtraci napětí z toho poleze něco kolem 35V a to už Arduino bude hořet na první dobrou a CNC shield asi taky budou vybuchovat kondíky. Takže bych řekl, že je to pěkné těžítko a doporučil bych nákup nějakého spínaného zdroje. Pro tyto malá CNCčka se hodí výborně nějaký notebookový zdroj 19V/4-6A.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Laserová gravírka 2,5W HCZ-3040

Příspěvekod viktor » stř 02. led 2019 16:04:39

Sakul to byla sranda ze bys jako byl spokojeny s vahou toho zdroje deska ma svuj zdroj a toto je zvlast zdroj k tomu vretenu 300 W ja dostal samozrejme dva ty zdroje a toto trafo by melo davat na 36 V 800 W protoze se bezne dodava s tema vretenama 800 W nevim musim to promerit ale jeste sem se k tomu nedostal jako svou silu to urcite ma me by spise zajimalo kam se vrazi ten malej cernej konektor do te desky protoze je to vlastne obdoba tveho reseni na spinani toho vretene tento zdroj by nemel mit vubec nic spolecnoho s deskou jen by mela ta deska to vreteno proste vypinat a zapinat otacky asi resit nebude protoze u velkych frez se otacky masti na nevissi otacky co to da aby to makalo rychle a jen se nastavuje posuv aby to zvaladlo to vreteno. Vono jako kdyz prijde na vec tak vreteno nemusi byt propojeno s nejakou deskou vubec hromadu frez a amateru co si to dela sami tam proste prdnou vrchni frezu jako vreteno a zapinaj ju zvalas a otacky reguluji primo na te frezy
Co se tyce tech zdroju tak uz sem to tu nekde psal ze mam svou solarni elektrarnu na kterou mi jedou vsechny masiny a jine veci haldu akvarek svetla a samozrejme rozvody na 5 v 12 v 24 v 48 v a 220 V takze jakou koliv masinu vrazim do zasuvky jede v pohode a o zdroje se nejak moc nestaram a samoze vsechno cina ale funguje to v pohode a protoze vsechno monitoruji tak at vrazim cokolovi do te me zasuvky tak okamzite vidim kolik to zere jakou to ma spotrebu ampery waty a dokonce kolik to spotrenuje kw za den mesic a rok treba budes mit namet na dalsi videa protoze solarni systemi sou popularni a daji se takto velice levne postavit poridit a provozovat a takova solarni 3 D tiskarna by nebyla asi spatna hracka :D Tak hezky den a kdyby si vedel kam supnout ten konektor bych bych rad.
Přílohy
IMG_20180522_154322_postcard.jpg
Uživatelský avatar
viktor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. pro 2018 21:18:01

Re: Laserová gravírka 2,5W HCZ-3040

Příspěvekod Sakul » stř 02. led 2019 16:47:16

No já jsem vycházel z toho štítku trafa (alespoň z toho co je čitelné).
Takže tam je, že trafo je 50VA (váha trafa cca 1kg). Což by tak nějak odpovídalo proudu 2A při 24V. Takže z toho jsem usoudil, že jde o trafo pro napájení elektroniky. Pro napájení 300W vřetena bych očekával trafo o výkonu někde kolem 400VA, což je slušnej macek o váze cca 5kg (používám jako těžítko viz foto). A spíš než trafo bych samozřejmě čekal nějaký spínaný zdroj.

Jinak co se týká použití toho trafa z tvé fotky, tak je tam usměrňovací můstek to je OK. Vypadá, že snese i nějakou tu ampéru (možná 5A bez chlazení při větším proudu už je chlazení nutnost). Nicméně tam podle mě chybí filtrační kondenzátory. Pokud je to ovšem určeno čistě pro vřeteno, asi by tam být nemusely, ale i tak bych je tam dal. To černé bude asi relé, kterým se to vřeteno spíná a ten malý konektor (s červeným a černým drátkem) bude pro připojení do řídící desky na ovládání právě toho relé. Je nutno ověřit zda to tak opravdu je. To se z té fotky poznat nedá. Pokud je to tak, relé bude na nějaké napětí, a toto napětí musí být schopna dodat řídící deska. Dále musí mít deska integrovánu ochranu výkonového spínacího prvku, pač relé je indukční zátěž a při vypnutí generuje do obvodu poměrně vysoké napětí, které by mohlo poškodit řídící elektroniku. Je tu i možnost, že jde o SSR relé a tam není žádný problém. Bohužel to se také z této fotky nepozná.
Přílohy
2019-01-02 15.30.28.jpg
Trafo 400VA v porovnání s gelovou baterií 12V/7Ah
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Laserová gravírka 2,5W HCZ-3040

Příspěvekod viktor » stř 02. led 2019 17:27:19

Sakul no kuna ty mas trafo jak svina hihi poradnej macek ja trafa mam tak nejak v lasce vis vyrostl sem na nich byl na ne spoleh a makali dobre a defakto dodnes se v hromade veci beznich neobejdou. Co se tyce tech soucastek udelam ti podrobne foto ale je to tak jak rikas je tam poradnej diodovej mustek a to cerny je taky relatko a to by melo spinat tu deska myslim ze to maji oskousene ze to tak jde napojit jinak by to k tomu nedavali jen je prave otazka kam to napojit na tu desku myslim ze by to melo jit tam kam to mas ty ten regulator vretene a co se tyce toho kondiku tam asi nemusi byt protoze ho ma v sobe ten motor nekde sem ho videl rozdelanej a ma v tele rozbehovej pajšl s kondikem tak nevim jestli by to pak nevadilo ze tam budou dva defakto za sebou aby to pak neprošluslo tu desku nevim no takovej odbornik zase nejsem jen vychazim s predpokladu ze kdyz to tak maji poskladane ty cinani tak by to melo jit tak jak to je jasne ze vylepseni pokud to jde neni problem. Jinak uz se tesim na dalsi video.
Uživatelský avatar
viktor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. pro 2018 21:18:01

Re: Laserová gravírka 2,5W HCZ-3040

Příspěvekod viktor » sob 05. led 2019 15:47:23

sakul tak mrkni prosimte nato tady sou ty fotky tech soucastek a pripojeni hledal sem 3 hodiny na netu vsude mozne a stejne sem zapojeni nenasel pro motor.
To relatko spina 5 v takze by to nemel byt takovej problem jenze na netu je jen zapojeni laseru a ja si nejsem jistej teda kam to patri zapojit.
Přílohy
49505556_1968337549868149_1371504510697996288_n.jpg
Naposledy upravil viktor dne sob 05. led 2019 15:53:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
viktor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. pro 2018 21:18:01

Re: Laserová gravírka 2,5W HCZ-3040

Příspěvekod viktor » sob 05. led 2019 15:48:30

dalsi................................................................................chce to 30 tecek :D
Přílohy
49778096_616791675407539_3546353353845899264_n.jpg
Uživatelský avatar
viktor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. pro 2018 21:18:01

Re: Laserová gravírka 2,5W HCZ-3040

Příspěvekod viktor » sob 05. led 2019 15:50:16

dasich 30 tecek :D ...........................................................
Přílohy
50080986_547603305756139_555275718741721088_n.jpg
Uživatelský avatar
viktor
Začátečník
Začátečník
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon 03. pro 2018 21:18:01

PředchozíDalší

Zpět na CNC stroje


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron