Solární nabíječka

Toto fórum je věnováno sekci ELEKTRONIKA na webu Sakul World.

Moderátor: Spolupracovníci

  • Advertisement

Myslíte si, že má takováto nabíječka smysl?

ANO
6
100%
NE
0
Žádná hlasování
MOC DRAHÉ
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 6

Re: Solární nabíječka

Příspěvekod Sakul » ned 19. lis 2017 14:37:44

Zdravím,
ano vše mohu dodat. V současné chvíli však nemám všechny potřebné komponenty skladem (není PCB), takže by kompletní sada byla k dispozici někdy kolem konce týdne. V případě zájmu mi napište na Mail nebo do soukromé zprávy a dohodneme se blíže.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Solární nabíječka

Příspěvekod Lukas » stř 29. kvě 2019 12:22:31

Ahoj, prosím konektory JP1 a JP2 mohl by si mi poslat o které přesně jde, myslím typ konektoru děkuji ti mockrát :)
Uživatelský avatar
Lukas
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 29. kvě 2019 12:20:29

Re: Solární nabíječka

Příspěvekod Sakul » stř 29. kvě 2019 13:23:34

Lukas píše:Ahoj, prosím konektory JP1 a JP2 mohl by si mi poslat o které přesně jde, myslím typ konektoru děkuji ti mockrát :)


Trochu mě zaráží fakt, že někdo neví co je to za konektor. Ono to ve své podstatě konektor být nemusí, vždy záleží na konstruktérovi jaký typ konektoru zvolí, tak aby vyhovoval jeho zamýšlenému použití.
Použít lze třeba TOTO, ale také nemusí být použit vůbec protože pro funkci není důležitý. Pevně věřím, že dotaz na funkci těchto konektorů nepadne, protože je to každému ze schématu jasné a pokud to není jasné ze schématu je to jasné z popisu. No a pokud je to jasné, je i jasné jaký použít nebo nepoužít konektor.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Solární nabíječka

Příspěvekod Lukas » pon 20. led 2020 18:02:36

Ahoj k čemu přesně v obvodu slouží ty dva jumpery ??
Dekuji za odpověď
Uživatelský avatar
Lukas
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 29. kvě 2019 12:20:29

Re: Solární nabíječka

Příspěvekod Sakul » pon 20. led 2020 18:40:11

Odpovědi na tvé otázky ohledně JP1 a JP2 najdeš v článku popisujícím tuto konstrukci. Stačí si ho pouze přečíst.
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Solární nabíječka

Příspěvekod Lukas » pon 20. led 2020 20:20:32

Ve vašem článku mas napsáno : JP1 se používá právě ve spojení s mobilním telefonam, kdy je potřeba tento jumper osadit, aby telefon správně detekoval připojení na nabíječku a nikoli na PC. nepochopil jsem čím ho mám osadit, solárních nabijcku jsem si vyrobil podle vás ale nefunguje, rozsvítí se jen první červená led dioda po aktivaci panelu ale poté jak chci zmacknutim tlačítka rozsvítít zelenou diodu, tak se nerozsvítí, proto jsem se ptal na ty jumpery jestli náhodou nemůže být chyba v nich jelikož jsem nepochopil co myslíte tím osadit.
Dekuji za odpověď
Uživatelský avatar
Lukas
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 29. kvě 2019 12:20:29

Re: Solární nabíječka

Příspěvekod Sakul » pon 20. led 2020 21:07:26

Aha, mi nedošlo, že nevíš co je jumper spojka: https://www.gme.cz/zkratovaci-propojka-jump-rt-open-red
Tak trochu předpokládám znalost elektronických součástek a tomu je přizpůsoben i popis nebo návod. Stavba elektronických zařízení není určena laické veřejnosti.
Jen doufám, že to není nějaká maturitní práce. Pár lidí už to jako maturitní práci použilo, ale u mne by s tím neprošli ani náhodou.

No nic ke tvému problému. Jumpery s tím nemají žádnou souvislost. Jak je napsáno v návodu jeden slouží k připojení externího ventilátoru a druhý ke zkratování datových vodičů USB kabelu. Obzvláště o tom druhém případě doporučuji si vyhledat a nastudovat nějaké materiály.
Při oživování jsi postupoval dle návodu? Jak se to při oživování chovalo a co to dělalo?
Předpokládám, že jsi zkontroloval, že všechny součástky mají správné zapojení a hodnoty. Obzvláště diody a Z dioda.

PS: Pokud se ti po stisku S1 nerozsvítí LED2, máš tam nějakou brutální chybu. Takže měřák a měřit dokud nezjistíš, kde je chyba (nejspíš na S2).
INFO:
Sakul WORLD: www.sakul.cz/
Sakul YouTube: www.youtube.com/user/sakulraider

Možnost příspěvku (Donate):
Patreon: https://www.patreon.com/sakul
PayPal: SakulRaider@seznam.cz
BU: 670100-2208863541/6210
Uživatelský avatar
Sakul
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1745
Věk: 43
Registrován: úte 30. bře 2010 18:13:08

Re: Solární nabíječka

Příspěvekod Lukas » pon 20. led 2020 21:59:36

No udělal jsem vše jak má být led 1 jsem reguloval trimrem který dělal přesně to co jste popisoval, zvyšováním a snižováním napětí se rozinala a zhasinala, ale poté co jsem zmoklými tlačítko pro měnič tak se nic nestalo, každopádně díky za rady ;)
Uživatelský avatar
Lukas
Chcíplotina
Chcíplotina
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 29. kvě 2019 12:20:29

Předchozí

Zpět na Elektronika


  • Advertisement

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků